Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
0 (0%)
20% - 40%
1 (5.9%)
40% - 55%
4 (23.5%)
55% - 70%
5 (29.4%)
70% - 90%
4 (23.5%)
90% - 100%
3 (17.6%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Velká červená jednička  (Přečteno 4061 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Velká červená jednička
« kdy: Duben 05, 2008, 07:41:22 »
Velká červená jednička (The big red one)
USA 1980, 113 min (SE 156 min)
Hrají : Lee Marvin, Mark Hamill, Robert Carradine, Stéphane Audran, Siegfried Rauch, Ken Campbell ad.
Režie : Samuel Fuller
Text distributora :
Četař americké armády, který se účastnil 1. sv. války, vede jednotku odstřelovačů ve stejné divizi, jako kdysi před lety sám sloužil. Jednotka se účastní bojů v severní části Afriky, která spadá pod vichistickou vládu ve Francii, vylodění na Sicílii a v Itálii, vylodění v Normandii na pláži Omaha a dostává se až do obsazení Německa. Během těchto dobrodružství se jednotka dostane do několika konfliktů s civilním obyvatelstvem - jako například s těhotnou Francouzskou, která se chystá rodit či do přestřelky v sanatoriu pro mentálně postižené. Paralelně s tím četeř vede malou osobní válku s vojínem Griffem, který veřejně projevuje své pacifistické smýšlení. Griffs nakonec ve stínu nepopsatelné hrůzy osvobozeného koncentračního tábora uzná, že někdy je třeba vzít do ruky zbraň.

Není asi příliš potřeba představovat, zas jeden film jak Američané vyhráli válku. Hrdinové tématicky procházejí jednotlivá evropská bojiště (Afrika, Itálie, Francie, Holandsko a Německo) a všude bez rozdílu likvidují Němce, kteří zjevně příliš inteligence nepobrali. Některé scény jsou opravdu "šmakózní", jako např. útok na blázinec či porod v tanku (by člověk nevěřil kolik v je Tigerovi místa :) ). Za pozornost stojí jeden z hrdinů, který vždy pamatuje na to, že je potřeba mít v ústech doutník, a to jak při ústupu, tak při vylodění v Normandii tak při útoku. Srdce našince zaplesalo, když uviděl v závěrečné pasáží bojů v Československu české názvy "koupání zakázáno" a "průchod zakázán"  :wink:. Jinak, ale boj o "vyhlazovací tábor" kdesi v Československu je dost přitažený za vlasy...a korunu tomu nasadil Němec schovaný v kremační peci, čekajíc až některý z US vojáků otevře dvířka ze zvědavosti co vlastně ony pece skrývají. Moje hodnocení se pohybuje těsně nad 50% a vylepšit to nedokázal ani Luke Skywalker.  :wink:
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Thomson

• RAF
  • Warrant Officer
    • Rudy 102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. června 2009
Re: Velká červená jednička
« Odpověď #1 kdy: Srpen 17, 2008, 12:02:28 »
No tenhle film se mi moc nelíbí a proto mu dávám 55-70%. Dívný je docela že moc nebojujou jako v jiných filmech a připadá mi jak kdyby se konfliktům trochu vyhýbali.

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
« Odpověď #2 kdy: Srpen 17, 2008, 01:14:34 »
A to by podle tebe měli v každém filmu vraždit, zabíjet a masakrovat? Ty jsi tam nidyk nebyl a ani nebudeš. A válečné filmy nejsou jenom o válčení...

Thomson

• RAF
  • Warrant Officer
    • Rudy 102.cz
« Odpověď #3 kdy: Srpen 17, 2008, 01:19:54 »
A to by podle tebe měli v každém filmu vraždit, zabíjet a masakrovat?
To neříkám - já nemám rád masakry, horory atd., ale třeba v Zachrante Vojína Rayna tam je akcí víc

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #4 kdy: Srpen 17, 2008, 01:21:13 »
Tam jsou akce dvě, a to je jiné porstředí. Nemůžeš srovnávat filmy podle prostředí a nepřítele. Každý režisér má rád něco.

Thomson

• RAF
  • Warrant Officer
    • Rudy 102.cz
« Odpověď #5 kdy: Srpen 17, 2008, 01:22:26 »
To je velká pravda...

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #6 kdy: Srpen 17, 2008, 01:36:50 »
To je velká pravda...
A navíc kdyby sis prošel prvním bojem a přežil bojovat bys už nejspíš nechtěl. .tak se ani nediv když není každý amík tak ,,amícký,,
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #7 kdy: Srpen 17, 2008, 01:41:51 »
Nějak tak... Každý si hraje na hrdinu a říká si; "Já, kdybych byl ve válce, rozstřílel bych každého němce na cimpr campr." To sjou velice silní slova, přesto dodnes někdo nedokáže vystřelit na člověka. A to si říkal jak je "silný".

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #8 kdy: Srpen 17, 2008, 01:45:22 »
Nějak tak... Každý si hraje na hrdinu a říká si; "Já, kdybych byl ve válce, rozstřílel bych každého němce na cimpr campr." To sjou velice silní slova, přesto dodnes někdo nedokáže vystřelit na člověka. A to si říkal jak je "silný".
nebudu tu ted řešit něco kolem mě ale...
...zabít nějakou  př. nacistikou bestii je věc bez váhání - jedna, ale zabít vojáka, člověka je věc druhá... Pořád tě to žere...
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)