Autor Téma: Panzerwurfmine  (Přečteno 6212 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Panzerwurfmine
« kdy: Srpen 17, 2008, 01:42:52 »
Panzerwurfmine
Jedná se o jednoduchou protitankovou zbraň v podobě hozeného granátu.Kumulativní hlavice o hmotnosti 0,52 kg byla stabilizována jakýmsi "deštníčkem", jež zajišťoval aby hlavice dopadla napřed.Samozřejmě se jednalo o zbraň na malou vzdálenost, jelikož dostřel, nebo tedy spíše dohoz byl limitován schopnostmi vojáka.
Zbraň byla původně vyvinuta Luftwaffe pro její polní jednotky a parašutisty.Do výzbroje byla zařazena na jaře roku 1943, avšak byla shlednána značně nepraktickou a výroba byla zastavena.Roku 1943 bylo vyrobeno cca 203 000 kusů.
Hlavice dokázala při ideálním dopadu prorazit až 150 mm pancíř, což dostačovalo na většinu tanků.
verze:
Panzerwurfmine (L) - větší z dvou granátů.
Panzer wurfmine (Kz) - zmenšená verze o hmotnsti 1kg a jiným systémem stabilizačních křidélek.

Průměr....................114,3 mm
Celková délka...........533 mm
Celková hmotnost......1,35 kg
Hmotnost hlavice.......0,52 kg

zdroje
www.wikipedia.org
http://www.geocities.com/Augusta/8172/panzerfaust9.htm
The encyclopedia weapons of world war II
ISBN:0-7607-1022-8

Nákres http://www.lexpev.nl/images/panzerwurfminescan.jpg

Ampulle !!!

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
Re: Panzerwurfmine
« Odpověď #1 kdy: Srpen 17, 2008, 08:44:16 »
Tento typ "granátu" jsem nedávno viděl v jednom muze, divil jsem se co to je, než jsem si to nechal říct. Velice mě to úchvatilo, tuhletu věcičku jsem dočista neznal. Článek je povedený. Díky za další informace.

Reiben1

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 08, 2008, 05:29:56 »
Tohle jsem našel v jedné knize : Panzerwurfmine - německá zbraň z období 2. světové války . Násadový kumulativní granát s nárazovým zapalovačem a čtyřmi tkalounovými křídly. Do odhození granátu je uzávěr na konci násady udržoval ve složeném stavu. Při odhození se uzávěr vytáhl , křídla se rozevřela a zajistila let granátu jeho přední části směrem dopředu.

kcobain

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #3 kdy: Leden 03, 2009, 02:11:12 »
Velice zajímavý, o tom sem nikde neslyšel, akorát když to má padáček, to na tank padalo shora? Nebo normálně z boku? Předpokládám že to bylo myšleno tak aby to dopadlo kolmo na pancíř?

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #4 kdy: Březen 25, 2013, 09:36:51 »
bylo to stavěno tak aby to padalo kolmo z hora na kryt motorového prostoru.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

RavenFCB

• ČSR
  • Desátník
  • Divize Ostrava
« Odpověď #5 kdy: Červenec 14, 2013, 03:58:42 »
Pro mě pouze další věc kterou se Němci snažili vymyslet jinak než je běžně zvykem. Tahle se ale řadí mezi ty nepovedené. Ale po Cimrmanovsku řečěno - "někdo musí světu ukázat že tudy ne" :D

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #6 kdy: Červenec 14, 2013, 07:18:33 »
Neustále mne udivuje invence německého průmyslu /výzkumu/ ..Čím to bylo, že byli tak schopní? Je zajímavé, že většinou tam nevládla "blbá nálada", národ bohužel chtěl zvítězit. Co všechno ještě objevíme, co měli Němci v plánu, nebo dokonce začali vyrábět?

Tempik

• RAF
  • Warrant Officer
« Odpověď #7 kdy: Leden 05, 2014, 08:55:48 »
Ono ani nejde o invenci, jako spíš o nepovedený výběr výroby zbraní. Kdejaký pitomec přišel s další "tajnou" zbraní, která zvrátí válku a dostal na ni dotace a výrobní prostory. Pak se není čemu divit, že měli němci tak brutálně roztříštěnou výrobu, že nebyli schopní nic postavit v rozumných počtech. V USA třebas měli na papíře mnohem lepší tanky, než Sherman, ale zvolili neštípat výrobu a jen jej modernizovali. Sice to byl pořád lehce podprůměrný tank, ale toho zase doplňovali stíhače tanků a množství. Co bylo lepším řešením nakonec ukázal vývoj války.