Autor Téma: Teng Siao-pching (ČÍNA)  (Přečteno 3483 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

  • Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Příspěvků: 2848
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Teng Siao-pching (ČÍNA)
« kdy: Srpen 16, 2008, 03:11:27 »
Teng Siao-pching
Citace
Číně docela fandím,tam komunismus pomalu ničí sám sebe a to je dobře,že tam je olympiáda je dobře,zase to ukousne malý kousíček komunismu,nechápu,že tam někdo na protest nejede,Korea potřebuje nového muže,který by nastartoval změny.
Onen novy gorbačov je Teng Siao-pching.

Modernizoval zemi, umožnil drobne podnikání a celkově uvolnil atmosféru. Za jeho vlady byl nastartovan Ekonomický Boom.
Zbavil se radikálů vedených Maovou ženou a jinych politických nepřátel. Jednou řekl, že je uplně jedno kdo je u moci, pokud vše funguje (nebo tak něco). Podle meho je Komunismus pro čínu ideální už podle historického hlediska. činani nepreferuji individualismus jako evropa. Zkratka Komunismus zustane v čině snad vždycky (jde totiž jen o pojmenování)

V praxi by se do dalo označit za vladu něčeho jako Včelí úl s prvky narodní kultury (konfucianismus atd.) Prázdné označení čínská lidová Republika ale zustane v zemi snad napořad. Je to totiž jen fráze, stejna jako že je USA republika...
činsky statni aparat ma moc situaci udržet takovou jaka je a lide nemaji potřebu se bouřit, protože se jim daři mnohem lepe než kdy v historii.
Je to zkratka tak.


Wikipedie:
* 22. srpna 1904 –
† 19. února 1997
Teng Siao-pching byl čínský komunistický politik a reformátor. I když nezastával formálně úřad prezidenta, byl faktickým vůdcem Čínské lidové republiky od konce 70. až do počátku 90. let 20. století.
Prosazoval strategii „socialistické tržní ekonomiky“ a otevřel Čínu světovému trhu. Převzal zemi zpustošenou kulturní revolucí a dalšími maoistickými politickými experimenty a pomohl ji přeměnit v jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik světa. Na druhou stranu byl spoluodpovědný za pokračující potlačování lidských práv, například za brutální potlačení pokojných protestů studentů v roce 1989.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757