Autor Téma: Armed Assault  (Přečteno 3686 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
Armed Assault
« kdy: Srpen 11, 2008, 11:44:33 »
Když už mám práce pokrk, musím si něco zahrát na oderagování :) Nyní jsem sáhl po pokračovateli hry Operace Flashpoint, kterou jsem zbožňoval a hrál několik let, jako žádnou jinou hru. Stejně jako OFP, vás ArmA vrhne do realistického boje, kde se nedočkáte žádného proužku indikující vaše zdraví a většinou vás zabije jedinný zásah. Nebudete se muset pohybovat v předem vytýčených linkách, jako např. v CoD, můžete se pohybovat po obrovské ploše a využívat k tomu vrtulníky, transportéry, tanky, jeepy atd. Nepřátelé nejsou donekonečna spawnování, ale vždy mají přesný počet, max. se do boje mohou zapojit posily dislokované na vedlejší základně apod. Umělá inteligence má drobné vady při bojích ve městech, ale většinou si toho nevšimnete, protože nepřátelé jsou výborní střelci a nenechají vás dlouho koukat. Ikdyž někdy mě to až vadí, když mě odstřelí nějakej šmudla ak-74kou zalezlej v křoví na protějším kopci. Dobře udělaný je také systém, přes který můžete velet skupině vojáků a dávat jim spousty příkazů, rozdělovat je do menších skupin, organizovat obchvaty, či prostě jen palebnou podporu útočící pěchoty. Jedinné co se mi hodně nelíbí, je odfláknutost kampaně oproti OFP. Je sice pěkná, ale krátká... holt spěchali s vydáním hry.
Příběh (zdroj http://arma.bigames.info/sekce/pribeh/):
Malý kontingent vojáků americké armády byl poslán na ostrov Sahrani, ukrytý ve vodách Atlantského oceánu, aby zde pomohl s výcvikem jednotek královské armády. Království Jižní Sahrani, bohaté na přírodní zdroje, se svým severním sousedem, Sahránskou demokratickou republikou, nikdy moc nevycházelo. Nicméně během posledních let se situace uklidnila do podoby téměř mírumilovného soužití.
Vše nasvědčuje tomu, že dny klidu jsou nenávratně ztraceny. Trénink jižních jednotek americkou armádou přijala Sahránská demokratická republika jako hrozbu. Když zjistí, že americké jednotky svou misi končí a stahují se zpět domů, připraví nečekaný útok ...
Pár screenshotů.

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
Re: Armed Assault
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2008, 09:06:41 »
Řeknu ti, hra dobrý ale ještě lepší je ARMA II, lepší grafika, hratelnost a propracovanost

Článek z: http://www.hernimag.cz/
Grafická stránka hry
Tuto kapitolu bych ještě rozvětvil a to na:
DIRECTX: Arma II bude samozřejmě podporovat DX10 a to v plné „palbě“. Majitelé slabších grafických karet ale nemusejí zoufat – Arma II bude stále ještě také podporovat DX9.
TRÁVA: Kolik bylo hádek kvůli trávě, by snad ani nikdo nespočítal. V Armě II je tráva daleko hustější, kratší, hezčí a mnohonásobně reálnější. Půjde samozřejmě ulehávat a bude přes ni lépe vidět. Sice jsme čekali, že bude tráva „nějak“ pozměněna, ale klukům z BIS se to povedlo na výbornou.
MLHA: Stejně jako v OFP, tak i v Armě byla mlha řešena snížením dohlednosti. V Armě II je to řešeno již zcela jinak. Mlha je opravdu mlha (podobná bílému kouři) a vypadá velice reálně. Mlhu jsme testovali u lesa a když jsme se na ni podívali, věděli jsme že „to“ je ono. Mlhou proniká stín, takže další krok k realitě a především k lepším cutscénám.....
STÍNY: Ty jsou zatím v Armě II stejné jako v Armě I, ovšem začíná se uvažovat o jejich změně na reálnější. Jak nám bylo řečeno, prozatím není nic, co by jiné stíny na stejném principu utáhlo.
KOUŘOVÉ EFEKTY: Kouřové efekty budou opět o něco reálnější. My jsme měli možnost vidět vylepšený kouř z pod pásů tanku. Nyní vypadají plastičtěji a nezakrajují se podle vrstev do trávy.
LESNÍ TEXTURA: Textura v lese byla vyměněna za lepší – reálnější. Každé hráčské srdce zaplesá nad scénou podzimního lesa, new texturou a jemnou mlhou při zemi…
ODLESKY: Zcela nové budou odlesky objektů. Měli jsme možnost je shlédnout například na červeném naleštěném Volkswagenu. Dále jsme si mohli prohlédnout šedou A10ku, jak chytá modravý nádech odrazem z oblohy… krása.
DOHLEDNOST: Ta zůstane zřejmě stejná jako v Armě. Není nutné dělat větší, jelikož ani dnes není stroj co by Armu utáhl na nejvyšší grafické nastavení s maximální dohledností.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #2 kdy: Duben 15, 2011, 11:00:31 »
Právě jsem dohrál ARMA II POSILY, tedy zatím jen britskou kampaň.  Celkem jsem se pobavil při animovaných rozhovorech. Jako příklad uvedu dialog britského vojáka s českým lékařem.

V. Vy jste z Prahy, tam to znám, kdysi jsme tam s kámošema zapařili.
D. No jo, pánská jízda, ale vy angláni neumíte pít.
V. Náhodou, dal jsem nejmíň 4  piva, než jsem byl na plech.
D. Já jich normálně dám 14
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

dave-disorderman

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2013, 01:49:33 »
zdravím scháním tyto modifikace Wrzesien 1939 ....a Liberation war 41-45

na této stránce jsem našel akorát pack vojáků

http://www.armedassault.info/index.php?game=0&cat=addons&id=854

nemáte někdo kompletní mod  pro Armu 1???

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #4 kdy: Duben 05, 2013, 05:18:52 »
dave-disorderman:
Zkus armaholic....

http://www.armaholic.com/index.php
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

NotSureIfGusta

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #5 kdy: Červenec 10, 2014, 05:45:47 »
Hra je pekná ale kampan už nemá taky zaujímavý príbeh ako Ofp CWC/Resistance.Podľa mna samozrejme :)
Inak mody Wrzesien 1939 a Liberation war 41-45 pre armu 1 niesu,pre armu 2 sa plánoval Wrzesien 1939 ale nevyšiel a o Lib-41-45 som čítal že ho plánuju urobiť ale do teraz o nom neni zmienky