Autor Téma: Boje v Jižní Osetii  (Přečteno 49449 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
  • старший лейтенант - Staršij Lejtenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 31. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 15. března 2009
Re: Boje v Jižní Osetii
« Odpověď #135 kdy: Říjen 17, 2008, 08:52:34 »
RABO: Co sa týka tej americkej lodicky dovazajucej humanitárnu pomoc, nijak neoponujem jej kvalite ani jej výzbroji. Blbá poznámka od Kobu, že počet a umiestnenie jadrových hlavíc sú pritiahnuté za vlasy, neznamenala, že by loď nedokázala takýto náklad uviesť, prípadne ním byť vyzbrojená, nemohol by som sa do takej informácie pustiť, viem totiž o bližšej výzbroji tej lode kulové :D. Je pekne a podla mna pre ludi, ktory prave toto hladaju aj prinosne, ale na mojom prispevku to nic nemeni a myslim si, ze opomenutie ho bolo zbytocne :) a nesplnilo ucel. Ale dakujem ti za upresnenie.
Tiez upresnenie o ruskych stratach v Gruzínsku nijak nevyvracia fakt, že Rusko priznalo väčšie straty svojich síl ako sa prepokladalo, pričom najviac sa spomínali už toľko omielané tanky. Napokon túto informáciu odvysielali aj naše médiá. Hin tú správu mám zrejme z našich internetových médií, keď som sa snažil nejak vcucnuť do prispevku najnovšie udalosti z oblasti. Za počtami nijak nestojím. V tomto prípade si však mylím, že tvoje upresnenie niečo prinieslo aj mne :D.
Čo sa týka mojích "správ", niečo si opomínal, že sme tu nadýchaný propagandou :D, tak niekde v úvodnom článku, kde som tie správy začínal písať, som spomenul, že moje správy sa budú obracať skôr z ruskej propagandy a z médií na Rusko orientovaných.
Machrovať s účasťou na iných serveroch nemusíš :D. Vieme o tom, aspoň ja hej, sem tam som ťa už čítal. A áno viem o tom, že kolegovci na fóre nemajú príliš blízko k východu a k Rusku, podľa mojej mienky niekedy až slepo sledujú akí super američania sú a akí zlí sú Rusi. Nemám však na myslí ani Raseho ani Hansa :) aby nebol oheň na streche  ::)
Keď ste začali s tým, že západ by kľudne a prezieravo dokázal poraziť nacistické nemecko bez väčšej účasti Sovietskeho Zväzu, tak to si myslím, že ste už boli unesení začínajúcou hádkou, lebo všetci vieme, že to nebolo možné. Napriek obrovskému americkému hospodárstvu neverím v to, že by dokázalo poraziť nacistickú mašinériu, ktorá by mala v rukách ruský priemysel a nerastné bohatstvo. Ruské či už hospodárske alebo vojenské sily veľmi výrazne, podľa mňa až rozhodujúco prispeli k víťazstvu vo vojne, bez pochyby. Američania sú síce "hlúpy" (to je môj názor, žiadna verejná mienka, za to karhajte mňa  8)), ale to, že Rusko, ktoré vstávalo z tvrdej občianskej vojny museli trošku popostrčiť, pretože vedeli, že ruskí priemysel, sa veľmi rýchlo dokáže zabezpečiť a začať chŕliť vojenskú techniku a posielať ju do boja proti Nemecku. Keby tento ruský priemysel a ruské zdroje živej sily neboli pre vojnu kľúčové, američania by na Rusko srali...
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,
odchádzaj rýchlo. (Peter Veľký)

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
« Odpověď #136 kdy: Říjen 17, 2008, 09:25:10 »
Citace
RABO: Co sa týka tej americkej lodicky dovazajucej humanitárnu pomoc, nijak neoponujem jej kvalite ani jej výzbroji. Blbá poznámka od Kobu, že počet a umiestnenie jadrových hlavíc sú pritiahnuté za vlasy, neznamenala, že by loď nedokázala takýto náklad uviesť, prípadne ním byť vyzbrojená, nemohol by som sa do takej informácie pustiť, viem totiž o bližšej výzbroji tej lode kulové Smích. Je pekne a podla mna pre ludi, ktory prave toto hladaju aj prinosne, ale na mojom prispevku to nic nemeni a myslim si, ze opomenutie ho bolo zbytocne Úsměv a nesplnilo ucel. Ale dakujem ti za upresnenie.
Tiez upresnenie o ruskych stratach v Gruzínsku nijak nevyvracia fakt, že Rusko priznalo väčšie straty svojich síl ako sa prepokladalo, pričom najviac sa spomínali už toľko omielané tanky. Napokon túto informáciu odvysielali aj naše médiá. Hin tú správu mám zrejme z našich internetových médií, keď som sa snažil nejak vcucnuť do prispevku najnovšie udalosti z oblasti. Za počtami nijak nestojím. V tomto prípade si však mylím, že tvoje upresnenie niečo prinieslo aj mne Smích.
Upresnil som v Tvojom príspevku len pár údajov .
Citace
Čo sa týka mojích "správ", niečo si opomínal, že sme tu nadýchaný propagandou Smích, tak niekde v úvodnom článku, kde som tie správy začínal písať, som spomenul, že moje správy sa budú obracať skôr z ruskej propagandy a z médií na Rusko orientovaných.
Myslím, že to označenie propaganda sem doniesol niekto iný.
Citace
Machrovať s účasťou na iných serveroch nemusíš
Bubak sa spýtal na konkrétne zdroje. Ja som ich uviedol. Nič viac.
Citace
Keď ste začali s tým, že západ by kľudne a prezieravo dokázal poraziť nacistické nemecko bez väčšej účasti Sovietskeho Zväzu, tak to si myslím, že ste už boli unesení začínajúcou hádkou, lebo všetci vieme, že to nebolo možné. Napriek obrovskému americkému hospodárstvu neverím v to, že by dokázalo poraziť nacistickú mašinériu, ktorá by mala v rukách ruský priemysel a nerastné bohatstvo. Ruské či už hospodárske alebo vojenské sily veľmi výrazne, podľa mňa až rozhodujúco prispeli k víťazstvu vo vojne, bez pochyby. Američania sú síce "hlúpy" (to je môj názor, žiadna verejná mienka, za to karhajte mňa  Valím oči! Super!), ale to, že Rusko, ktoré vstávalo z tvrdej občianskej vojny museli trošku popostrčiť, pretože vedeli, že ruskí priemysel, sa veľmi rýchlo dokáže zabezpečiť a začať chŕliť vojenskú techniku a posielať ju do boja proti Nemecku. Keby tento ruský priemysel a ruské zdroje živej sily neboli pre vojnu kľúčové, američania by na Rusko srali...
Prosím? Vôbec netuším na aký príspevok reaguješ ? .

Boha chlapi! Prečo máte potrebu sa takto vykecávať? Prečo tu neriešime niečo k tejto téme? Ak som udal nejaké nepresnosti v mojom prvom príspevku, tak ich opravte, spresnite, doplnte nové, ale sa tu zbytočne nehádajme.     

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #137 kdy: Říjen 18, 2008, 03:12:30 »
Citace
A áno viem o tom, že kolegovci na fóre nemajú príliš blízko k východu a k Rusku, podľa mojej mienky niekedy až slepo sledujú akí super američania sú a akí zlí sú Rusi. Nemám však na myslí ani Raseho ani Hansa  aby nebol oheň na streche 
Celkem si se trefil, nemam rad sovětsky svaz, Současné rusko a ani Carske rusko.
Stejně tak ale nemam třeba rad Ameriku.
To jenom tak pro upřesnění, aby si nějakdo nemyslel, že sem nějaky proamericky dacan.
 ;D
Jdu trochu promazat předchozí přispěvky.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Rudoarmejec7

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #138 kdy: Srpen 19, 2011, 06:16:29 »
там где мы, там победа!

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #139 kdy: Srpen 19, 2011, 06:44:25 »
Kde sa to dá zohnať? vyzerá to zaujímavo navyše ohľadom tohto konfliktu sú len dva alebo tri filmy

Rudoarmejec7

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #140 kdy: Srpen 26, 2011, 12:48:49 »
Kde sa to dá zohnať? vyzerá to zaujímavo navyše ohľadom tohto konfliktu sú len dva alebo tri filmy
  Ja som si to pozrel na Youtube rozdelené na časti. film sa celkom dá. V podstate tu ide o to že, dvaja dokumentaristi ruské dievča Američan a filmujú ojedinelý druh motýľa babôčky. Jeho latinský názov je Olimpius inferno. No v tom Gruzínci prepadnú Osetsko a  hľadajú zmienených dokumentaristov, lebo sa sa im podarilo natočiť ich vpád a Gruzínci to nemôžu dopustiť (predsa Rusko napadlo ich). Jediná možnosť hrdinov nášho filmu e, dostať sa čo najbližšie k ruskej hranici a požiadať o ochranu ruskej armády.  Tu máš prvú časť http://www.youtube.com/watch?v=cOoz-ZaJSbE&list=FLbyyK1dQZfxZxZBbwo24mxA&index=111&feature=plpp
там где мы, там победа!

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #141 kdy: Srpen 26, 2011, 12:51:20 »
Jojo, doba, kdy se ihned po skončení války o ní musí natočit film a podat divákům "tu správnou verzi".........j eto smutná doba.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Jacob94

• RAF
  • Warrant Officer
  • Wyrd bið ful aræd. Všechno řídí osud.
« Odpověď #142 kdy: Srpen 26, 2011, 03:11:25 »
Počkat, počkat, počkat.
Oni ti filmaři natočí vpád rusů do Gruzie a pak musejí hledat ochranu na ruské hranici u ruských vojáků ????
To si trošku protiřečí ne ?  :D
There is only one god and his name is death.
And what we say to death ?
Not today......

Rudoarmejec7

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #143 kdy: Srpen 26, 2011, 03:41:30 »
Počkat, počkat, počkat.
Oni ti filmaři natočí vpád rusů do Gruzie a pak musejí hledat ochranu na ruské hranici u ruských vojáků ????
To si trošku protiřečí ne ?  :D

Nepochopil si ma, písal som  o tom, že Gruzínci napadli Osetsko a to v zátvorke som čo písal som myslel ironicky

(i na filmy zde máme zvláštní sekci) *T*
там где мы, там победа!

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #144 kdy: Srpen 05, 2012, 07:30:02 »
Asi s křížkem po funuse, ale narazil jsem na zajímavý článek k tomuto tématu. Dá se říci: tento konflikt hodinu po hodině.

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/74905
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #145 kdy: Leden 31, 2013, 09:33:52 »
Odporúčam sledovať FB stránku pána Mikheila Saakashviliho (prezident gruzie), ktorý pravidelne postuje fotky a videá. Na jeho stránke si môžte pozrieť pár kúskov, ktoré má vo výzbroji Gruzínsko.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=533356030028116&set=a.533355413361511.119677.260603653970023&type=1&theater