Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%  
20% - 40%  
40% - 55%  
55% - 70%  
70% - 90%  
90% - 100%  

Autor Téma: Otčina  (Přečteno 6685 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Otčina
« kdy: Srpen 04, 2008, 06:58:06 »
Otčina (Fatherland)
Vydáno u:
Země: USA
Rok: 1994
Minuty: 106
Režie: Christopher Menaul
Hrají: Rutger Hauer, Miranda Richardson, Peter Vaughan, John Shrapnel, Clare Higgins, Stuart Bunce, Rupert Penry - Jones, Petr Meissel, Garrick Hagon, Milan Šimáček, Marek Vašut, Jan Vlasák, Jan Bidlas
Obraz: n/a (televize 4:3)
Oficiální text distributora
Filmová fikce o tom, co by nastalo, kdyby Hitler vyhrál válku. Píší se 60. léta a válečné zločiny Němců jsou utajovány. Hitler chce domluvit příměří s americkým prezidentem, aby mohl zničit Stalinovy válečné zbraně.
______
Tento film stojí za to zhlédnout nabízí nám možnost shlédnout co by možná bylo, pro nějaké jedince zde na foru by to bylo i prospěšné shlédnutí. Film jsem viděl v televizi již několikrát a hodnotím ho velice kladně. Děj není nijak nudný a stále jde kupředu.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
Re: Otčina
« Odpověď #1 kdy: Srpen 04, 2008, 08:09:43 »
Výbornej film. K tomu tutlání starejch zločinů : líbilo se mi, když nadřízenej SSman nebo gestapák, vytýkal podřízenému, že to nemůžou dělat jako za starých časů (střílet na místě), nebo tak nějak to bylo.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
« Odpověď #2 kdy: Srpen 04, 2008, 08:16:04 »
Film som videl už veľmi dávno, ale vtedy sa mi dosť páčil. Najmä to ako bol holokaust zamätený pod stôl a ten šok, že sa niečo také mohlo odohrávať v Nemecku.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
« Odpověď #3 kdy: Srpen 04, 2008, 09:29:41 »
Film je dobře natočený, ale ta zápletka je utopická, tj. že by se nacistům podařilo holocaust ututlat.
V jednom dokumentu jsem viděl svědectví ženy, která přežila holocaust a ta vyprávěla, že když je vezli do Osvětimi, tak na ně Poláci pracující na poli pokřikovali, že až vyletí komínem, tak jim budou mávat. Když to věděli prostí civilisté, dříve či později by pravda stejně vyšla najevo, do vyhlazování bylo přímo či nepřímo zapojeno obrovské množství lidí.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
« Odpověď #4 kdy: Srpen 05, 2008, 08:12:40 »
Máš pravdu, ale tak trochu aj nemáš. Napr. o Stalinských táboroch smrti sa v podstate vedelo, ale nepamätám sa, že by nás za socializmu o tom na dejepise učili (aj keď je pravda že počas revolúcie som bol len v 6. triede). Až po revolúcii sa údaje objavili v tlači a TV, až vtedy sa o tom dozvedali a rozprávali bežný ľudia u nás v Československu. Samozrejme tajné to zrovna nebolo, nakoľko za Chruščova sa mnohé veci zverejnili.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #5 kdy: Srpen 11, 2008, 07:37:38 »
Ukazak:
http://www.youtube.com/watch?v=Zzcqf6ycHzw&feature=related
V angličtině to zni divně (nebo retro-idně  ;D)
Rozhodně je to ale zajimavy film, doufam, že se k němu někdy dostanu.
Nevite, jestli se da sehnat v pujčovnách, nebo koupit na internetu (stahovani nechci)
Už za takovy namět davam alespon 90%  navic mam rad detektivky. ;D
Vite, že SS-ácké uniformy šil Hugo Boss ?!   ;D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Stor_mer

• Finská armáda
  • Vääpeli - Praporčík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. ledna 2009
« Odpověď #6 kdy: Srpen 11, 2008, 11:30:57 »
To jsem teda nevěděl. Ale je to stejné jako s Maybachem,Porsche atd...:) Hugo měl určitě dobré zakázky díky uniformám:)

Jerson

• Host
« Odpověď #7 kdy: Srpen 12, 2008, 09:38:30 »
Mě by zajímalo, jak filmaři dosáhli natáčení v Praze - hlavní úřadovna SS je v budově Svobodné Evorpy (tedy bývalé) u Muzea. A z druhého domu (který mimochodem hraje hlavní budovu i v Hellboyovi) je skrz hlevní dveře krásně vidět televizní věž.
A s tím utajováním - holocaust byl pro mnoho lidí překvapením po Norimberských procesech, takže utajit takové zločiny by šlo.

Ghost

• US ARMY
  • Private First Class
« Odpověď #8 kdy: Únor 09, 2011, 01:07:16 »
nemôžem to nikde zohnať,nemohol by mi niekto poradiť?
The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his. (Gen. George Patton)

extremo62

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #9 kdy: Leden 24, 2012, 08:10:43 »
Faterland považuji za velmi vydařenou politickou fikci,,Churchil emigroval do Kanady,poslední ruské vojenské a partyzánské jednotky vedou boje na Sibiři,,,

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #10 kdy: Červenec 07, 2012, 03:45:38 »
Bohužel, film ani zdaleka nedosahuje své knižní předlohy.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

RavenFCB

• ČSR
  • Desátník
  • Divize Ostrava
« Odpověď #11 kdy: Červenec 08, 2012, 02:36:28 »
Obecně takové co by kdyby nemám rád ale tohle rozhodně zkouknu:) Dík za tip. Nemáš prosím odkaz na popis knižní předlohy ?

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #12 kdy: Červenec 08, 2012, 03:19:43 »
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #13 kdy: Červenec 08, 2012, 08:14:34 »
Včera som si ho stiahol a po rokoch ho mám zas rozkukaný. Zaujímavé, že si filmári nedali pozor na zopár maličkostiach na uniformách. Napr. Nebe chodí celý čas v hodnosti SS-oberstgruppenfuhrera a keď víde von tak na plášti má hodnosť SS-obergruppenfuhrera a to ešte nosenú do roku 1942 /3 dubové listy s jednou frčkou, od jari 1942 sa nosila 3 dubové listy mierne modifikované s 2 frčkami/.