Autor Téma: Den poté  (Přečteno 1936 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Den poté
« kdy: Červenec 23, 2012, 01:05:39 »
                                                                                                DEN POTÉ

Day After, The
Katastrofický / Sci-Fi / Drama
Rok: 1983
Původ: USA
Délka: 126  minut
Režie: Nicholas Meyer, David Raksin
Hrají: Jason Robards, JoBeth Williams, Steve Guttenberg, John Cullum, John Lithgow, Lori Lethin, Amy Madigan, Jeff East, Stephen Furst, Arliss Howard, George Petrie, Herk Harvey

Je polovina osmdesátých let dvacátého století a Sověti se rozhodli obsadit Západní Německo, čemuž Amerika nechce přihlížet jen tak. Nepokoje mezi dvěma nejmocnějšími státy vzrůstají a nedorozumění nabývá biblických rozměrů až vyvrcholí jadernou válkou. Všechny americké i ruské atomové pumy jsou odpáleny na svůj let nesoucí zkázu a smrt v podobě smrtícího záření a jedovatého spadu. A nikdo není varován ani připraven. Doktor Russell Oakes (Jason Robards) vede chirurgické oddělení místní nemocnice a musí se vyrovnat s obrovským přílivem zraněných a umírajících lidí, stejně jako se smrtí celé své rodiny a svým ozářením. Stephen Klein (Steve Guttenberg) je mladý student medicíny, náhodou se schová u Jima Dahlberga (John Cullum) a jeho rodiny v jejich sklepě, který prozíravý otec urputně připravoval, i když se mu sousedé smáli. Před válkou připravovali svatbu, měli své plány, ale nyní je to všechno ztraceno. Pro všechny však boj o život nekončí, protože se musí vyrovnat se světem po katastrofě, která zatím v lidských dějinách nemá obdoby a snad ani mít nikdy nebude.
Tolik oficiální text distributora

Na ten film si pamatuji, jak jsme se na něj dívali na vojně (ve Vyškově ) na rakouské televizi - samozřejmě tajně, bylo to zakázané. Místy mi až běhal mráz po zádech, jak je to realisticky natočené. Asi nejvíce mi zůstala v paměti scéna, kdy redaktorka v TV říká zlomeným hlasem .....na sovětská vojska v Německu byly vypáleny tři jaderné hlavice ....  V tu chvíli již bylo jasné, že je to všechno v (_._)
Osobně doporučuji ke shlédnutí

http://movie-library.cz/film/18159-den-pote-tv-film/
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Den poté
« Odpověď #1 kdy: Červenec 24, 2012, 09:32:53 »
Hodně doporučuju film Vlákna (Threads) - je ze stejné doby jako Den poté. Jen se odehrává v jednom britském městečku, tak je to mnohem zajímavější pro naše Evropské oči (ne nějaká amerika) :D
Více zde:
http://www.csfd.cz/film/4700-vlakna/
film je na uložto
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #2 kdy: Červenec 24, 2012, 09:41:24 »
Podobným tématem se zabývá i sovětský film Dopisy mrtvého muže

Dopisy mrtvého muže
Sovětský svaz    Pisma myortvogo cheloveka
Listy mŕtveho
Drama / Sci-Fi
Rok: 1986
Původ: Sovětský svaz
Délka: 88  minut
Režie: Konstantin Lopushansky
Hrají: Rolan Bykov, Viktor Michajlov, Vatslav Dvorzhetsky

Hollywoodsky nepřikrášlený obraz Země po nukleární katastrofě nabízí slavné ruské sci-fi natočené nejbližším spolupracovníkem Andreje Tarkovského. Povrch planety je zcela neobyvatelný a zpustošený, v lépe či hůře vybavených krytech živoří zbytky populace, zatímco armádní vedení stále vydává příkazy jednotkám v podzemních pevnostech a obrněných transportérech. Lidé umírají po tisících na následky ozáření a strádání a ti přeživší ztrácejí ve jménu přežití jakoukoli morálku. Hlavní hrdina, vědec Larsen, obětuje svou šanci na záchranu ve prospěch skupinky dětí, které lékař z hlavního krytu neuznal za hodné záchrany. Po smrti starého muže přebírá psaní jeho deníku nejstarší dítě a celá dětská skupina se vydává zničenou krajinou hledat nový život.
 (oficiální text distributora)

EDIT: Absolutní spam. V tomto případě by bylo lepší ponechat jenom link, ať si zájemci mohou počíst. Nemá smysl takhle zaplevelovat fórum.Sláma
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #3 kdy: Červenec 24, 2012, 12:29:26 »
Hodně doporučuju film Vlákna (Threads) - je ze stejné doby jako Den poté. Jen se odehrává v jednom britském městečku, tak je to mnohem zajímavější pro naše Evropské oči (ne nějaká amerika) :D
Více zde:
http://www.csfd.cz/film/4700-vlakna/
film je na uložto
Máš pravdu, tento film je skvělý i když spíše takový hraný polodokument.. Místy působí poněkud nudně, ale rozhodně stojí za shlédnutí