Autor Téma: bodák na pušku + torzo P08 - pomozte, nevím typ ... pls.  (Přečteno 11322 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

horis

• Host
Ahoj všem nadšencům ....  Po tchánovy jsem dostal bodák na pušku. Potřeboval bych k němu něco více zjistit.
Kdo ho vyráběl, na jakou zbraň byl (asi je na pušku, snad I. svět. válka), klidně i jaká je jeho souč.cena, kolik jich bylo vyrobeno ...  a vše ostatní. Jsou na něm písmena a značka, vše je na fotkách ...   Chladná zbraně není moje hobby, proto děkuji všem....   ;)   Jestli jsem to vložil do špatné sekce, tak se moc a moc omlouvám  :-[ :-[ :-[
Zde pár foteček a díky za radu  :) ;) ;)

Rogan

• Slovenská armáda
  • Desiatnik ašpirant
Re: bodák na pušku - pomozte, nevím typ ... pls.
« Odpověď #1 kdy: Srpen 04, 2008, 06:29:14 »
Myslím že to je bodák na manlicher.
Prodává se za cca 1500
http://shop.armyantik.cz/picx/p1040170.jpg
oba se nasazují čepelí nahoru, akorát mi nesedí ta záštita

Jistota je....Kulomet

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Srpen 04, 2008, 06:50:04 »
Pěkný moc... Koukám, že je broušený. BTW- nemohl by to být bodák na Mauser 1898 ? Případně mohl by mi někdo povolanější osvětliti rozdíl ?

horis

• Host
« Odpověď #3 kdy: Srpen 04, 2008, 07:05:48 »
Myslím že to je bodák na manlicher.
Prodává se za cca 1500
http://shop.armyantik.cz/picx/p1040170.jpg
oba se nasazují čepelí nahoru, akorát mi nesedí ta záštita

No právě .... A neřekl bych, že jí někdo odřezal. Vše vypadá jako originál, pěkné. Vše je hladké, bez hran, těžko říct :-)
Jo a děkuji móóc ...

Rogan

• Slovenská armáda
  • Desiatnik ašpirant
« Odpověď #4 kdy: Srpen 05, 2008, 11:01:18 »
Pomohlo by, kdybys sdělil co to je za značku na boku bodáku, bo to z té fotky nejde moc poznat.
popř jestli je to tahle.... http://shop.armyantik.cz/picx/p1040167.jpg

Jistota je....Kulomet

horis

• Host
« Odpověď #5 kdy: Srpen 05, 2008, 12:32:23 »
Pomohlo by, kdybys sdělil co to je za značku na boku bodáku, bo to z té fotky nejde moc poznat.
popř jestli je to tahle.... http://shop.armyantik.cz/picx/p1040167.jpg
Je sice neúplná, je to ale ona .....   Kuju :-)

muf

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #6 kdy: Srpen 25, 2008, 12:59:36 »
ten bodák je pjeknej možná máš s tim mauserem pravdu.

Machalica

• k.k. Landwehr
  • Zugsführer
« Odpověď #7 kdy: Srpen 27, 2008, 10:25:20 »
Jde o bodák na Mannlicher 1895, upravený odřezáním kroužku na útočný nůž. Jde o standartní výzbroj rakousko-uherské armády, tento byl vyroben v Uhrách (značka FGGY). Neviděl jsem ale orlíčka ( přejímací značku r-u armády ), možná jeho zbytky jsou na druhé straně čepele, než je značka výrobce. Tento bodák v žádném případě nešel použít na pušku Mauser 1898.

horis

• Host
« Odpověď #8 kdy: Září 05, 2008, 01:40:21 »
Jde o bodák na Mannlicher 1895, upravený odřezáním kroužku na útočný nůž. Jde o standartní výzbroj rakousko-uherské armády, tento byl vyroben v Uhrách (značka FGGY). Neviděl jsem ale orlíčka ( přejímací značku r-u armády ), možná jeho zbytky jsou na druhé straně čepele, než je značka výrobce. Tento bodák v žádném případě nešel použít na pušku Mauser 1898.
Děkuji .. Ano, orlice tam je ...  Kdyby ho někdo chtěl¨, je na prodej, cenu nechám na vás ... 

horis

• Host
Re: bodák na pušku + torzo P08 - pomozte, nevím typ ... pls.
« Odpověď #9 kdy: Září 05, 2008, 01:59:35 »
Kamarád vykopal na chatě torzo P08 -viz foto. Je to rezavé, nefunkční, na tohle přeci nemusí být žádné povolení, ne ??  ::) ::) Klidně to i s bodákem prodám, cena dohodou, možno na dobírku  .. Odpovědi zde, klidně SZ  ;)

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
« Odpověď #10 kdy: Září 06, 2008, 05:09:11 »
Zajímavé, a kde to vykopal??? A když to takhle držíš v ruce, nerozpadne se to náhodou? :D. Jednou jsem vykopal něco podobného, akorát to byl Colt 1911, ale po dvou dnech se mi rozpadl. Ale jednou jsem našel ve starých kasárnách Rytířský kříž s dubovími ratolestmi a meči. Zajímavé je, že nebyl skoro vůbec zrezlí a přitom to byl originál (ptal jsem se sběratele, a poté mu ho prodal).

horis

• Host
« Odpověď #11 kdy: Září 07, 2008, 09:07:33 »
Zajímavé, a kde to vykopal??? A když to takhle držíš v ruce, nerozpadne se to náhodou? :D. Jednou jsem vykopal něco podobného, akorát to byl Colt 1911, ale po dvou dnech se mi rozpadl. Ale jednou jsem našel ve starých kasárnách Rytířský kříž s dubovími ratolestmi a meči. Zajímavé je, že nebyl skoro vůbec zrezlí a přitom to byl originál (ptal jsem se sběratele, a poté mu ho prodal).
Nerozpadne se to ani náhodou, je to kupodivu i těžké ....   Sice to nikdy střílet nebude, ale drží to pohromadě. Je to vykopáno na Kladně, na chatě.

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
« Odpověď #12 kdy: Září 07, 2008, 07:39:02 »
Hm, zajímavé.... Zrezlé, těžké a drží :D. Já jsem toho Colta vykopal ve jedné vesnici, když jsem byl s otcem pomáhat bourat jeden barák.... Kopal jsem a kopal a pak na něco narazil a ono to tohle... Na rukojeti bylo vyríté nějaké jméno a rok.

Rogan

• Slovenská armáda
  • Desiatnik ašpirant
« Odpověď #13 kdy: Září 07, 2008, 10:42:41 »
Chtěl bych se zeptat kámoš má doma téměř to samé akorát čepel je naopak a značky(pokud byly) byly buď malé(tedy zrezly) nebo nebyly....
Je to ten samý výbrus aj ostatní, akorát(s kroužkem na pušku) ta čepel je naopak.
Můj názor je že je to čs.bodák ale jistý si nejsem.

Jistota je....Kulomet

Alex

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 23, 2013, 05:56:15 »
Koupim to torzo P08 za 1300czk+posta. Jestli mate zaujem piste na alexsasvari465@gmail.com.