Autor Téma: Užívateľská skupina - Das kaiserliches und königliches Heer  (Přečteno 17861 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Cisárske a kráľovské vojsko / Das kaiserliches und königliches Heer
Jeho apoštolské veličenstvo František Jozef I z božej milosti cisár rakúsky, kráľ český a apoštolský kráľ uhorský Vás volá plniť si povinnosti voči rodine, vlasti a jeho veličenstvu v cisárskom a kráľovskom vojsku.
Všetci poddaní našej krásnej ríše či už ste z Rakús, Čiech, Moravy, Sliezska, Slovenska, Maďarska, Chorvátska, Slovinska, Poľska, či Talianska ste vítaný v našom vojsku. Chrániti budete našich domovú, polí, lesú, materí i decek. Každému bude vyplacen žold v zmysle zákonu branného z roku páne 1868 ve výši dle hodnosti své. Tu jest prehled hodností naší slavné armády:

Hodnosti - k.u.k. Heer:

Infanterist  -1     

Gefreiter - 20                 

Korporal  - 40

Zugsführer -  65             

Feldwebel - 90

Stabsfeldwebel  - 120

Kadettfeldwebel - 150

Offizierstellvertreter - 180

Fähnrich - 220

Leutnant -  270

Oberleutnant -  320

Hauptmann -  450

Major - 550

Oberstleutnant -  650

Oberst -  (individuálne povýšenie)

Generalmajor - (individuálne povýšenie)

Feldmarschalleutnant - (individuálne povýšenie)

General der Infanterie - (individuálne povýšenie)

Generaloberst - (individuálne povýšenie)

Feldmarschall - (individuálne povýšenie)

Řád železné koruny
I. stupňa
II. stupňa
III. stupňa
Rád Františka Jozefa
rytiersky kríž
komtúrsky kríž
veľkokríž
Rád Leopolda
rytiersky kríž
komadérsky kríž
kríž 1. stupňa
veľkokríž
Rád Svätého Štefana
rytiersky kríž
komadérsky kríž
veľkokríž
Rád Márie Terézie
rytiersky kríž
komadérsky kríž
veľkokríž
Wehrdienstzeichen 1. Klasse für Dienstleistungen im Ausmaß von 25 Jahren - (Medaile za dlouhodobou kvalitní službu 3 roky na fóre)
Wehrdienstzeichen 2. Klasse für Dienstleistungen im Ausmaß von 15 Jahren - (Medaile za dlouhodobou kvalitní službu 2 roky na fóre)
Wehrdienstzeichen 3. Klasse für Dienstleistungen im Ausmaß von 5 Jahren - (Medaile za dlouhodobou kvalitní službu 1 roky na fóre)

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Re: Užívateľská skupina - Die kaiserlich-königliche Landwehr
« Odpověď #1 kdy: Červenec 26, 2008, 11:31:44 »
Každý záujemca o členstvo nech napíše svoj záujem o vstup do tohto topicu. V prípade členov sa očakáva záujem o 1. svetovú vojnu, odbornosť, dodržiavanie autorských práv a zásad slušnosti na fóre. Každý zo záujemcov je vrelo vítaný.
PS: Vyznamenania, výložky a stužky tejto užívateľskej skupiny budú hotové budúci týždeň.

mbbb

• ČSR
  • Štábní kapitán
    • Finanční stráž
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. září 2008
Re: Užívateĺská skupina - Die kaiserlich-königliche Landwehr
« Odpověď #2 kdy: Červenec 26, 2008, 11:52:46 »
vysvětlete mi někdo, proč tady musí být tolik uživatelských skupin??
K čemu jsou ty skupiny vůbec dobré???????????????????????????????
A já chci bejt v uživatelské skupině československých financů!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
« Odpověď #3 kdy: Červenec 27, 2008, 12:16:47 »
Táto skupina bola čisto moja súkromná iniciatíva, nakoľko ku 1. svetovej vojne sa žiadna terajšia užívateľská skupina nehodila. Ale ako vidím, záujem o členstvo asi u teba nebude.  :D

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #4 kdy: Červenec 27, 2008, 01:19:01 »
Mbbb keď si ju vytvoríš nevidím problém ;).
The only easy day was yesterday.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
« Odpověď #5 kdy: Červenec 27, 2008, 03:13:36 »
Vďaka kvalitnej a rýchlej pomoci m!|_Ana sú hodnosti, výložky a stužky hotové. Za túto pomoc mu patrí česť, sláva i vďaka jeho cisárskeho veličenstva. Od tohto momentu je naša užívateĺská skupina aktívna. Záujemcovia sa môžu hlásiť.

Rastislaus

• Slovenská armáda
  • Major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 25. listopadu 2008
« Odpověď #6 kdy: Červenec 27, 2008, 08:59:11 »
Citace
Všetci poddaní ...
No to som zvedavý, kto sa sem prihlási.  :D
Skôr by som bol rád, keby sa už konečne zaviedla slovenská armáda.  :-\

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
« Odpověď #7 kdy: Červenec 27, 2008, 10:09:26 »
Skôr by som bol rád, keby sa už konečne zaviedla slovenská armáda.  :-\
Připrav si 14 hodností s výložkama, medaile a stužky. - pak je to kein problem

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #8 kdy: Červenec 29, 2008, 02:28:18 »
Zatim se to zda byt dobre, jen tak dál.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Destroyman

• k.k. Landwehr
  • Gefreiter
« Odpověď #9 kdy: Červenec 31, 2008, 12:47:04 »
A to já se klidně hlásím. Dejte mi manlicherovku, ať mám čím mlátit Talijány po kebulích! ;D
Hádat se na internetu je jako závodit na paralympiádě. I když vyhraješ, pořád jsi debil.

Machalica

• k.k. Landwehr
  • Zugsführer
« Odpověď #10 kdy: Srpen 28, 2008, 04:48:35 »
Pro informaci: Landwehr měl jednotnou barvu výložek(tzv. parole) - zelenou a byl zařízením čistě rakouským. V Uhrách byl na stejné úrovni honvéd.
Rozlišení barvou výložek a knoflíků bylo typické pro pěší pluky tzv. společné armády - ale ty byl k.u.k. Více např. na http://www.franzferdinand.cz/cz/Cisarske-a-kralovske-vojsko/Pechota/

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
« Odpověď #11 kdy: Srpen 28, 2008, 09:56:30 »
Vďaka za upozornenie, aj keď som si to uvedomoval už pri tvorbe tejto skupiny (ak by si disponoval lepšími výložkami, vopred ďakujem za pomoc). Nakoniec som výložky čerpal od tialto http://www.austro-hungarian-army.co.uk/badges/badges.htm .
PS: Ostatne vojak Machalica svojimi vedomosťami jasne patríte k našej armáde. Takže teraz pekne absolvujte odvod a nech Vás tu vidím prihláseného už ako člena Die kaiserlich-königliche Landwehr.  :D

Machalica

• k.k. Landwehr
  • Zugsführer
« Odpověď #12 kdy: Srpen 28, 2008, 04:32:26 »
Bohužel všichni moji příbuzní sloužili u společné armády a já nechci být výjimkou. Je pravdou, že Landwehr měl pěknější uniformy, ale pěchota společné armády měla zase pestřejší výložky ( a v míru možnost více cestovat).
Praděd sloužil u k.u.k. IR No 100, byl nositelem Silberne Tapferkeitsmedaille 1.kl. Děda u IR No.40, dotáhl to na poručíka v záloze. Mám schovaný jeho důstojnický patent.
Jinak za lepší stránky považuji tyto: http://www.mlorenz.at/

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
Re: Užívateľská skupina - Die kaiserliches und königliches Heer
« Odpověď #13 kdy: Srpen 28, 2008, 11:23:02 »
Jeho apoštolské veličenstvo František Jozef I z božej milosti cisár rakúsky, kráľ český a apoštolský kráľ uhorský rozhodlo s okamžitou platnosťou o reorganizácii. Všetci členovia cisársko-kráľovskej zemebrany sa týmto prevelujú k cisárskemu a kráľovskému vojsku. Od tohto dňa požívajú právomoci v celej ríši. Ďalej všetkých vyzývame k obnoveniu sľubu:
Přísaháme slavně Bohu Všemohoucímu, že budeme Jeho Apoštolskému Veličenstvu, svému nejjasnějšímu knížeti a pánu
Františkovi Josefovi Prvnímu z Boží milosti císaři rakouskému, králi českému a apoštolskému králi uherskému
věrni a poslušni, že budeme také jenerálův Jeho Veličenstva a vůbec všech svých představených a vyšších poslouchati, je ctíti, a chrániti, jejich nařízení a rozkazů ve všech službách plniti, proti každému nepříteli, buď on kdo buď a kdekoliv toho požádá vůle Jeho císařského a královského Veličenstva, na vodě a na zemi, ve dne i v noci, v bitvách, útocích, zápasech i v jakýchkoliv jiných podnicích vůbec, na každém místě, každého času, při každé příležitosti udatně a zmužile bojovati, že svých vojsk, praporů, korouhví a děl neopustíme, s nepřítelem nikdy ani v nejmenší srozumění nevejdeme, vždy tak se chovati budeme, jak toho vojenské zákony žádají a hodným vojákům přísluší a tímto spůsobem že chceme se ctí žíti a zemříti; tak nám dopomáhej Bůh. Amen !

Machalica

• k.k. Landwehr
  • Zugsführer
Re: Užívateľská skupina - Die kaiserliches und königliches Heer
« Odpověď #14 kdy: Srpen 28, 2008, 11:38:53 »
"Hlásím se ke k.u.k. Infanterie regiment." "Tauglich!"