Autor Téma: Leon Degrelle  (Přečteno 26305 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Heinrich Reimers

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. srpna 2008
Leon Degrelle
« Odpověď #15 kdy: Říjen 17, 2007, 02:50:02 »
a vy vojáky obdivujete,někdo je obdivuje do chvíle,než ho střelí mezi lampy :lol:

k-dog

• Host
Re: Leon Degrelle
« Odpověď #16 kdy: Listopad 08, 2007, 10:38:34 »
Citace: "Picma."
Můj oblibeny  

Leon Degrelle, nejznámější neněmec sloužící u divize Wiking, 31. března 1984 zemřel

Léon Degrelle sloužil u Wallonien, ne u Wikingů. A někde jsem četl, že zemřel až v roce 1994..Každopádně to byl statečný voják, nejvíce vyznamenaný zahraniční dobrovolník. Řekl bych, že byl i po válce částečně zaslepen a stále věřil v to, co za války..

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
« Odpověď #17 kdy: Listopad 08, 2007, 05:32:58 »
Citace: "k-dog"
Citace: "Picma."
Můj oblibeny  

Leon Degrelle, nejznámější neněmec sloužící u divize Wiking, 31. března 1984 zemřel

Léon Degrelle sloužil u Wallonien, ne u Wikingů. A někde jsem četl, že zemřel až v roce 1994..Každopádně to byl statečný voják, nejvíce vyznamenaný zahraniční dobrovolník. Řekl bych, že byl i po válce částečně zaslepen a stále věřil v to, co za války..

S tím datem narození máš pravdu, opravím to. Dá se to ale brát tak, že byl i příslušníkem Wikingu. Musíme si uvědomit, že Valoni jako legion či úderná brigáda nebyli schopní samostatných akcí a proto byli přičleněni k nějaké divize - v rámci Heeru k 100. myslivecké divizi, po přesunu do Waffen-SS od září 1943 do března 1944 k divizi Wiking.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

k-dog

• Host
Leon Degrelle
« Odpověď #18 kdy: Listopad 08, 2007, 06:45:01 »
nebyla to 100. ale 97. divize bavorských horských myslivců. Pod Wiking sice tuším do půlky roku 44 spadali, celou dobu ovšem byli jako ucelená jednotka, pominu-li okamžiky dovolenky atd.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Leon Degrelle
« Odpověď #19 kdy: Listopad 08, 2007, 07:28:11 »
Citace: "k-dog"
nebyla to 100. ale 97. divize bavorských horských myslivců. Pod Wiking sice tuším do půlky roku 44 spadali, celou dobu ovšem byli jako ucelená jednotka, pominu-li okamžiky dovolenky atd.

1) nejednalo se o divizi horských myslivců, ale pouze myslivců (Jäger, ne Gebirgsjäger)

2) k 97. myslivecké divizi byli přičleněni v červnu 1942, předtím (od února 1942) byli Valoni součástí 100. myslivecké divize

k-dog

• Host
Leon Degrelle
« Odpověď #20 kdy: Listopad 08, 2007, 07:58:57 »
kdysi kdyžj sem četl Degrellovy vzpomínky, tak 100% tam bylo psáno horští myslivci.a nepřišlo mi to jako špatný překlad.Ještě si pamatuji, že si stěžoval, "horští myslivci měli horské kabáty a okované boty zatímco mi jen bagančata" nebo tak nějak. A pokud si dobře pamatuji fotky, co jsem viděl, tak má bergmützi a na ní edelweiss a ne eichlaub co měli jägeři neboli lehká pěchota..

Peter Steindl

• Luftwaffe
Leon Degrelle
« Odpověď #21 kdy: Listopad 08, 2007, 09:06:05 »
Základním problémem je to, že pojem divize horských myslivců (Gebirgsjäger Division) se v německých ozbrojených silách za 2. světové války nevyskytoval. Občas je tento název použit a vyvolává to chaos, protože jsou tak nazývány horské (gebirgs-) i myslivecké (jäger-) divize.

Myslivecké divize byly nejprve vytvářeny z lehkých divizí, později i z pěších divizí (např. ze 714. pěší divize se stala 114. myslivecká). Tomu odpovídaly i stavy a vybavení. Divize měly stejně jako většina horských pouze 2 myslivecké pluky (pouze 1. a 2. horská divize měly 3). Problémem však byl nedostatek dělostřelectva, stíhačů tanků měly myslivecké divize velmi málo.

Jestli jsou mé informace správné, tak měla mít myslivecká divize nižší stavy než jiné divize (myslivecké divize v Jugoslávii mívaly pouze něco přes 10 000 mužů). Patrně proto byli Valoni vždy posláni k myslivecké divizi. I pozdější vyslání k divizi Wiking má své opodstatnění: na jaře 1943 opustil jednotku finský prapor, který byl nahrazen estonským praporem Narwa. Větší akcí bylo vynětí pluku Nordland z divize v červnu 1943, takže Wiking měl v na konci léta každopádně podstav, který byl částečně řešen vojáky z Belgie.

A k té protěži: tento symbol sice měly nosit pouze horské jednotky, ale na příkladu Wallonie je vidět, že tomu tak vždy nebylo. Napadá mě jiný příklad: známý válečný zločinec SS-Brigadeführer Jürgen Stroop měl být po německém obsazení zakavkazských republik vykonavatelem mnoha zatčení a poprav v té oblasti. V létě 1942 navštívil německou jednotku na Kavkaze. Až do konce války poté nosil na uniformě alpskou protěž. V knize Rozhovory s katem je to vysvětleno velmi jednoduše: ta nášivka v německé armádě prostě "frčela"....

k-dog

• Host
Leon Degrelle
« Odpověď #22 kdy: Listopad 08, 2007, 10:30:09 »
Citace: "Peter Steindl"
Základním problémem je to, že pojem divize horských myslivců (Gebirgsjäger Division) se v německých ozbrojených silách za 2. světové války nevyskytoval.

lehká pěchota- leichte infanterie spadala přímo pod Infanterie. V průběhu války se z těchto leichte divisionen a dokonce i z některých infanterie divisionen stávaly Jäger divisionen. Gebirgjäre divisionen byly už před válkou a průběhu války jiné složky :!: i když v průběhu války vzniklé divize mohly vzniknout z leichte infanterie divisonen, ale osobně vím jen o jednom případu.

Peter Steindl

• Luftwaffe
Leon Degrelle
« Odpověď #23 kdy: Listopad 09, 2007, 09:25:52 »
Citace: k-dog
Citace: Peter Steindl
Základním problémem je to, že pojem divize horských myslivců (Gebirgsjäger Division) se v německých ozbrojených silách za 2. světové války nevyskytoval.

lehká pěchota- leichte infanterie spadala přímo pod Infanterie. V průběhu války se z těchto leichte divisionen a dokonce i z některých infanterie divisionen stávaly Jäger divisionen. Gebirgjäre divisionen byly už před válkou a průběhu války jiné složky :!: i když v průběhu války vzniklé divize mohly vzniknout z leichte infanterie divisonen, ale osobně vím jen o jednom případu.

Prakticky všechna fakta z tvého příspěvku tu sice už zazněly, ale nevadí. Ukončeme tuto debatu jasnými fakty. Můžeš mi říct, kde na těchto stránkách vidíš Gebirgsjäger divize?

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/Infanterie.htm

http://www.diedeutschewehrmacht.de/

Německá terminologie zná pouze Gebirgsjäger pluky a vzácně i brigádu + samotné označení Gebirgsjäger pro vojáka.
Pokud budeš reagovat, dej to prosím sem:

http://www.panzernet.net/php/viewtopic.php?t=1363

k-dog

• Host
Leon Degrelle
« Odpověď #24 kdy: Listopad 09, 2007, 09:34:36 »
nevšiml jsem si, že bys tu něco z toho, co jsem řekl napsal... inak tady máš slibovaný odkaz třeba z Lexikonu- http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/Gebirgsdivisionen/Gliederung.htm

Peter Steindl

• Luftwaffe
Leon Degrelle
« Odpověď #25 kdy: Listopad 09, 2007, 09:57:37 »
Tak naposled: např. že Jäger divize byly vytvářeny z lehkých a někdy i pěších divizí jsem napsal v tom dlouhém příspěvku, o kterém pochybuji, že si četl. Upozorňuji, že neustále zaměňuješ pojmy GEBIRGSJÄGER A GEBIRGS. Ve tvém odkazu stále nemůžu najít slovíčko GEBIRGSJÄGER.

A to, že jsem tě požádal, abys reagoval jinam a ty to stejně prskneš sem, kde je to naprosto offtopic, jen potvrzuje moje výše uvedená slova.

k-dog

• Host
Leon Degrelle
« Odpověď #26 kdy: Listopad 12, 2007, 09:18:04 »
Citace: Peter Steindl
A k té protěži: tento symbol sice měly nosit pouze horské jednotky, ale na příkladu Wallonie je vidět, že tomu tak vždy nebylo. Napadá mě jiný příklad: známý válečný zločinec SS-Brigadeführer Jürgen Stroop měl být po německém obsazení zakavkazských republik vykonavatelem mnoha zatčení a poprav v té oblasti. V létě 1942 navštívil německou jednotku na Kavkaze. Až do konce války poté nosil na uniformě alpskou protěž. V knize Rozhovory s katem je to vysvětleno velmi jednoduše: ta nášivka v německé armádě prostě "frčela"....

no, tak jsem ohledně protěže zapátral a je velmi zajímavé, že ji nosili všichni Valoni. Na fotkách kde jsou v uniformách je to vidět na každé...a je divné, že jí mají před i po pobytu na Kavkaze..

hup

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Leon Degrelle
« Odpověď #27 kdy: Leden 17, 2008, 05:21:10 »

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #28 kdy: Duben 24, 2011, 09:06:44 »
Degrelle byl sice oddaným nacistou, ale to je moc zjednodušující tvrzení. Zaprvé byl vůdcem Rexistické strany v Belgii, což byla strana víc podobná fašismu, nebo klerofašismu. Dobrovolníci šli na frontu bojovat za Evropu (jak tehdy hlásala propaganda) a hlavně proti bolševismu (z křesťanských důvodů), dalším důvodem bylo to, aby se dostali pryč z práce v dolech, továrnách a taky kvůli dobrodružství. Většina dobrovolníků byli mladí dělníci z továren a dolů, politicky "uvědomělých" Valonů tam bylo jen málo. Navíc spousta zahraničních dobrovolníků utekla dřív než vůbec byli posláni na frontu (tzn. během výcviku). Z grafického pohledu měli Rexisté totálně hloupou vlajku:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3d/Rexvlag.png
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

TheDevilsGuard89

• Finská armáda
  • Korpraali - Svobodník
« Odpověď #29 kdy: Duben 24, 2011, 09:24:54 »
Ano, však já to chápu. Spousta lidí nesympatizovalo s nacismem kvůli rasové ideologii, ale kvůli antikomunistickému smýšlení. Zajímalo by mě, jak to přesně bylo u Degrelleho. Musím si přečíst ty jeho paměti, jestli je ovšem seženu.
Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu.