Autor Téma: De Lisle Carbine ( Velká Británie )  (Přečteno 13588 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

von.erzgebirge

 • Wehrmacht
  Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 432
 • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 16. května 2009
Re: De Lisle Carbine ( Velká Británie )
« Odpověď #15 kdy: Září 28, 2011, 12:23:26 »
... tak ním může kulka v té obrovské rychlosti jen proletět a pokud nezasáhne zrovna důležitý orgán, je útočník schopen se ještě bránit nebo dokonce utéct. Zato takový zásah ze 7,65 mm pistole s chlapem švihne o zem a je vyřešeno.
... slyšel si někdy něco o párovém šoku a nebo  hydrostatickém šoku, po zásahu malokaliberní střelou s vysokou rychlostí ?? Nebo o celoplášťové střele  která díky konstrukci po zásahu ztrácí stabilitu a prakticky se profrézuje skrz tělo.  Následná zranění jsou devastující a to díky velké rychlosti. Jejich nevýhodou je malá stabilita dráhy letu...
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Tempik

 • RAF
 • Warrant Officer
 • Příspěvků: 197
Re: De Lisle Carbine ( Velká Británie )
« Odpověď #16 kdy: Září 28, 2011, 03:21:18 »
Tyhle šoky jsou ale způsobeny až municí nadzvukovou, případně blížící se rychlosti zvuku. O použití tlumiče, nebo o použití v pistolích už nemůže být vůbec řeč. Samozřejmě máš v tomto pravdu, ale ten šok se nedostavuje okamžitě, třeba po 5-10 vteřinách. To je pořád dost času na to, aby ti turban odpálil bombu pod nohama/opětoval střelbu.

Tiny, 7,65 je právě ještě malá ráže na ono zastavování. Ten Desert Eagle se dělá v několika variantách s různou municí. .357 magnum nebude úplně ideální, ale .50AE už zastaví i divoké prase.

von.erzgebirge

 • Wehrmacht
  Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 432
 • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 16. května 2009
Re: De Lisle Carbine ( Velká Británie )
« Odpověď #17 kdy: Září 28, 2011, 11:04:41 »
...ale ten šok se nedostavuje okamžitě, třeba po 5-10 vteřinách. To je pořád dost času na to, aby ti turban odpálil bombu pod nohama/opětoval střelbu.


Rychlost zvuku je dle nadmořské výšky a teploty vzduch 300 až 340 m/sec., v běžných podmínkách tj. 330 m/sec.

Této rychlosti dosahuje běžně většina nábojů, počínaje cal. .22 LR – V0 = 345 m/sec. E = kolem 150 J.

Úsťová rychlost pistolí a revolverů se pohybuje v průměru 350 – 600 m/sec., E = od 240 do 680 J dle použitého náboje.

Úsťová rychlost běžných pušek, se dle ráže a typu náboje pohybuje od 700 – 900 m/sec., E= od 1500 J – 5935 J u cal. 10.75x68.

K zastavení divokého prasete (dle váhy) musí být výkon střely min. 1500 J při dopadu střely.

Hydrostatický šok je způsoben tím, že tělo tvoří ze sedmdesáti procent voda, která je nestlačitelná. Při zásahu nějaké jeho části (třeba zadnice) vysokorychlostní střelou nad 1000 m/sec. a E nad 1800 J, začne okamžitě působit  neskutečně velké množství kinetické energie.  Nestlačitelná voda obsažená v organismu vytvoří tlakovou vlnu která během setiny vteřiny kromě rozdrcení orgánů zpřetrhá a vyřadí z činnosti nervovou tkáň a zlikviduje mozek. A není čas ani zašeptat maminko, natož aby turban odpálil bombu nebo opětoval střelbu. Tento efekt se neprojeví při zásahu plic, které jsou naplněny vzduchem.           

Průstřel obou polovin těla vysokorychlostní střelou, ale s nižší energií vyvolává tzv. párový šok, kdy hydrostatický tlak v jednom okamžiku zlikviduje obě mozkové polokoule naráz. Proto ta vysoká rychlost střely. K průletu levé i pravé poloviny těla musí dojít skoro současně. Účinek – okamžité ochrnutí, žádné odpalování bomby ani opětovaná střelba nepřichází v úvahu ani náhodou, a po chvíli exitus.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Ssgt.Vais

 • US ARMY
 • Major
 • Příspěvků: 496
Re: De Lisle Carbine ( Velká Británie )
« Odpověď #18 kdy: Září 28, 2011, 11:10:05 »
Pro svou malou rychlost a průbojnost
není schopen prostřelit neprůstřelnou vestu, nemluvě o helmě.
Pokud mi nevěříte, zajeďte si do muzea Dead Man's corner v Normandii, asi 10km severně od Carentan. tam je muzeum založené na příbězích vojáků, kteří normandskými jatkami prošli. jeden příběh odtamtuď je o parašutistovi, který v přestřelce s Němcem vystřílel munici. Prolezl na druhou stranu živého plotu, což ovšem němec udělal taky, protože byl také "na suchu". Oba začali tahat pistole(vyzkoušel jsem oba typy pouzder, a to na M1911 je prostě lepší) a díky lepšímu pozdru měl američan pistoli v ruce rychleji a vystřelil, prostřelil němci helmu i hlavu nadvakrát. Poté celou válku nosil tu helmu jako suvenýr. Válku  přežil, a helma nakonec skončila v onom muzeu. Je tam i dobová fotka toho parašutisty ukazující tu helmu. ;) 8)
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

von.erzgebirge

 • Wehrmacht
  Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 432
 • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 16. května 2009
Re: De Lisle Carbine ( Velká Británie )
« Odpověď #19 kdy: Září 28, 2011, 11:54:23 »

Pokud mi nevěříte,  ...  vystřelil, prostřelil němci helmu i hlavu nadvakrát. Poté celou válku nosil tu helmu jako suvenýr. Válku  přežil, a helma nakonec skončila v onom muzeu. Je tam i dobová fotka toho parašutisty ukazující tu helmu. ;) 8)

Věřím, a patrně se divil i ten americký parašutista. Jinak by si tu helmu neschovával. Ono nábojů cal. .45 je více druhů, které jdou z M1911 střílet, a na tak krátkou vzdálenost a při vhodném úhlu dopadu to je možné.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.