Autor Téma: Tiger v ČR  (Přečteno 86375 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

TonyHazard

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Re: Tiger v ČR
« Odpověď #165 kdy: Červen 21, 2012, 07:34:08 »
Tak na našem území se vyskytoval i jeden královský Tiger-KénigTiger(nejtěžší seriově vyráběný tank na německé straně za války a předchůdce Mausu)myslí,že to bylo někde kolem Domažlic.Tigery byli u nás použity také u Hustopeč v největší tankové bitvě na našem území(zkrácení fronty a útočily němci-teda myslím).Když počkáš do vánoc(kdy dostanu skenr tak ti mohu poslat fotku toho KénigTigra.

KönigTiger je trochu něco jinýho, nemyslíš?  ;D
Reagovat na téměř šest let starý příspěvek je mimo mísu, navíc uživatel Her Rybizek už sem nechodí, příště je třeba toto ověřit (kliknout na nick, pokud je aktivní).
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #166 kdy: Červenec 15, 2012, 10:36:14 »
Pánové, když mi dáte asi týden čas, můžu sesmolit malý článek o působení tanků Tiger II na Moravě...

Ale nic neslibuji
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #167 kdy: Červenec 16, 2012, 10:53:00 »
Pánové, když mi dáte asi týden čas, můžu sesmolit malý článek o působení tanků Tiger II na Moravě...

Ale nic neslibuji
Tak to sesmol!!! Docela by mě to zajímalo, jak to s tím Tiger II u nás bylo  :P
Určitě byly nasazeny při bojích na jižní Moravě, ale jsem sám zvědav, co se dovím
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #168 kdy: Červenec 16, 2012, 11:52:24 »
Jen prozradím, že větší část byla nasazena v okolí Břeclavy, Lanžhota a dalších obcí na jihu Moravy, část ovšem bojovala i na severu Moravy, kde probíhala sovětská Ostravská operace. Více ale neprozradím :D

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #169 kdy: Červenec 16, 2012, 12:15:52 »
Jen prozradím, že větší část byla nasazena v okolí Břeclavy, Lanžhota a dalších obcí na jihu Moravy, část ovšem bojovala i na severu Moravy, kde probíhala sovětská Ostravská operace. Více ale neprozradím :D
I na ostravsku? Tak to se těším na informace, to jsem zdaleka netušil, rád se nechám překvapit.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #170 kdy: Červenec 16, 2012, 05:48:40 »
Počkej, to se do toho nějak zamotáváme  :( Mě zajímá působení tanku Tiger II na našem území  :P To, že tady operovala řada tanků IS-2 je celkem známá věc  :P
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"

Jerry

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #171 kdy: Červenec 16, 2012, 07:37:54 »
Počkej, to se do toho nějak zamotáváme  :( Mě zajímá působení tanku Tiger II na našem území  :P To, že tady operovala řada tanků IS-2 je celkem známá věc  :P

Ahoj. Tebe zajímá působení tanku Tiger II u nás ?? Nejsem sice pamětník, ale kdysi se mi dostal do rukou článek, který se jmenoval nějak jako "tygry pod Kletí " (to znamená okolí Českých Budějovic s dále na jihozápad - viz hora Kleť). Bylo to v nějakém našem (cizí řeč není můj job  :P :P) časopise o zbraních - již pár let. Nemám to, přečetl jsem si to v sámošce, ale nekoupil - bylo to tak na 2-4 stránky i s fotkami - rodina si zatím vyřídila nákup u řezníka ...) 

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #172 kdy: Červenec 16, 2012, 07:42:46 »
Jasně, že Jerry zajímá  :P Z té fotky tedy moc poznat není... A mě se upřímně moc nezdá, že by ke konci války na našem území nějakej vůbec byl  ::)

Jerry

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #173 kdy: Červenec 16, 2012, 07:56:54 »
Jasně, že Jerry zajímá  :P Z té fotky tedy moc poznat není... A mě se upřímně moc nezdá, že by ke konci války na našem území nějakej vůbec byl  ::)

Nevím, snad v tom článku nekecali. Chápu, že ta moje informace je taková nijaká, ale hlavním oborem, který mne bere jsou stíhačky. Vždy jsem obdivoval letadla a vždy jsem toužil po létání. Naplnit to ale nelze. Kinetosa. Pokud to sám neřídím, pak dostávám závratě... vrhnu .... až bych asi upadnul do bezvědomí - i v autobuse. Pokud  sám řídím, je to jakž - takž OK. Ale na panzernet mne přivedl Korchon - v neděli to bude 15 roků, co se známe.
Obvykle si ale pamatuji alespoň přibližně, co jsem kde četl. A Konigstygry (tedy Tiger II) tam byly zmiňovány a vyfoceny. Asi se snažili probíjet na západ a někde tam - konec paliva a dohnáni rusy, takže menší, byť intenzivní střetnutí - ve hře toho bylo hodně - raději být po pár měsících demobilizován, nebo maximálně zajatecký tábor na Flotidě  :P než zemřít v totálním hnusu na Sibiři. Člověk by je dnes spíš litoval. Ale právě závodů va západ se zůčasnila naprostá všehochuť a nemuselo se tedy jednat o ucelené - byť již zdecimované jednotky - spíš jednotlivé stroje .... asi to fakt byla hrůza.   

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #174 kdy: Červenec 16, 2012, 08:17:41 »
Já se přiznám, že jsem zase posedlej tankama z 1. světové války a hlavně pevnostním stavitelstvím všeho druhu :P Jo, s tím útěkem na západ máš pravdu! Byl to čistě závod o život  8)

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #175 kdy: Červenec 16, 2012, 11:32:30 »
Pánové, informace o působení tanků tiger II sháním kde se dá, zatím mám takový rozcestník o příchodu z Rakouska (tanky původně působily v maďarsku), poté přesunty do Rakouska, odkud se dílčími díly podílely na protiútoku u Lanžhotu. zde byly dva zničeny. Dejte mi čas, ptal jsem se svých pár informátorů, uvidím co mi napoví....

Jakub R.

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
  • Panzerwaffe
« Odpověď #176 kdy: Červenec 19, 2012, 10:57:40 »
mohol by tu niekto vysvetlit ako pracuje motor alebo prevodovka tanku/ pasoveho obrneneho vozidla, ked je schopne tocit kazdym hnacim kolesom (nemecke tanky ako napr. tiger, alebo dnesne moderne)  inak , respektive jeden pas prbrzdit (t34, t55) ? Vsetko to robi spojka? Dakujem
PzKpfw V Panther // PzKpfw VI Tiger I // PzKpfw VI Tiger Ausf. B - Königstiger

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #177 kdy: Duben 28, 2013, 08:49:11 »
Pánové, informace o působení tanků tiger II sháním kde se dá, zatím mám takový rozcestník o příchodu z Rakouska (tanky původně působily v maďarsku), poté přesunty do Rakouska, odkud se dílčími díly podílely na protiútoku u Lanžhotu. zde byly dva zničeny.

Nebyl jeden znich ten ve kterém padl Kurt Knispel?
My vyhráváme díky našim Tygrům!

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #178 kdy: Duben 29, 2013, 02:59:27 »
Možné to je, alespoň spekulacím může přidat několik společných faktů:
-Tanky od Lanžhota i tanky Kurta Knispela dojely přes Rakousko z Maďarska
-Protiútoku u Lanžhota byly od stejné jednotky u které byl Kurt Knispel
-Dva tanky byly sovětskou obranou zničeny, přičemž nikdy jsem nenalezl jména posádek

Ovšem je tady několik protikladů, pro mě jeden přímo ukázkový:
-Boje o Lanžhot skončily 10.dubna
-Kurt Knispel byl prohlášen za mrtvého 28.dubna

Neříkejte, že by se o ztrátě tankového esa Wehrmachtu nevědělo (či mlčelo) plných 18 dní!
Možný tedy je, že se jeho tank protiútoku účastnil, poté ustoupil s celou jednotkou na Západ. V bojích o Lanžhot mohl utrpět zranění ze kterých se oěnch několik dní léčil, poté jim zřejmě podlehl (můžeme spekulovat) a 28.dubna byl veřejně prohlášen za mrtvého....

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #179 kdy: Duben 29, 2013, 05:22:52 »
Panther a i Tiger byli unikátní v tom, že při otáčení se brzděná strana mohla točit i v protisměru, takže se tank otočil téměř na pětníku. Tohle umožnoval diferenciál.  U většiny ostatních tanků je systém jednodušší, buď se pás jen zabrzdí, nebo pomocí pásové spojky/PSú v které jsou satelity/se jedna strana zredukuje ,/pomocí rajčáků/ takže pás zpomalí na menší rychlost a tank zatáčí...T55 , nebo T 72,/ která má dokonce 2 převodovky/. Proto např. otočení T 55 na místě utvoří kráter, zato Panther jen urazí makovice rozkvetlé trávě... ;)