Autor Téma: Tiger v ČR  (Přečteno 95986 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Re: Tiger v ČR
« Odpověď #15 kdy: Listopad 23, 2006, 06:29:34 »
No, ty bokorysy by mě moc zajímaly, od Panthera (resp. Jagdpanthera) jsem jich moc neviděl, a i v těch rozdílech dost plavu, jen naopak už celekm rozeznávám Pz III a Pz IV  :D

U Panthera myslíte ten pancíř co se přidělával a kusem přečníval pásy? ten tam vždycky nebyl....
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #16 kdy: Listopad 23, 2006, 08:03:03 »
nene pane- napiste svuj e-mail a ja vam poslu fotografie s rozdily. JInak Dčko od Ačka poznáte podle velitelského poklopu (u D vypadá jak u Tigera), podlevývrtů zaměřovače vpravo u kanónu (Ausf.D měl bynokulární- tj. 2 vývrty, Ausf. A jeden- monokulární) a podle periskopu u řidiče- U D byly dva, u A jeden otočný (teda aspoň myslim). A od G Nejspolehlivěji právě zboku díky bočnímu pancíři podvozku- u G je souvisleji vyspádovaný) a podle masky kanónu, která má dole hranu. A a G už navíc neměly zadýmovací granátomety, protože měly jeden universální (i na tříštivé) uvitř.

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #17 kdy: Listopad 23, 2006, 08:08:12 »
Citace: "clausewitz"
Pane bože, ti angličani se zbláznili, žádnej div že je bůh zatratil a poslal na ostrov :lol:  

Kdy to proboha prořízli? Viděl jsem ho na fotkách a na nějakým videu celej.

Toho ste pane pojízdného vidět nemohl- u prostoru motoru má dva průstřely- nejspíš si ho pletete stím, co je v Bowingtonu- tenhle stojí v Imperial war museu v Londýně. Až na motor je v pohodě, ale tim proříznutim zabránili jakékoliv pozdější rekonstrukci stroje do pojízdného stavu

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
« Odpověď #18 kdy: Listopad 23, 2006, 08:21:08 »
Tak to jsem si je asi spletl, viděl jsem video jagdpanthera kterej je v anglii a myslel jsem že je tam jen jeden.

Citace
pane

To snad není nutný, mě je 15 a to mluví samo za sebe
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
« Odpověď #19 kdy: Listopad 23, 2006, 09:15:31 »
Nazdar pánové tak jak se tu máte spoustu plno nových tváří 8)  koukám že staří mazáci jako Kageneck Peter Marty atd... to tu hezky vedou :wink:
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #20 kdy: Listopad 23, 2006, 09:25:31 »
Nazdar !!! No nekdo to tu vest musi, kdyz nasi dva admini maji posledni dobou malo casu. Zvlast tebe jsem nevidel ani nepamatuju, doufam, ze ted se to tu zmeni. A konecne se tu uz zase keca o tankach, takze se muzou zapojit snad sirsi vrstva uzivatelu. :D Kde jsi byl takovou dobu? (tohle mi pripadne napis na icq, pokud je to tajny :roll: )

von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #21 kdy: Listopad 24, 2006, 12:50:22 »
No a panther myslím D má ty dvířka na levý zadní straně věže ne?

Někdy si to projdu alespoň u toho Panthera a Jagpanthera.

Citace
U Panthera myslíte ten pancíř co se přidělával a kusem přečníval pásy? ten tam vždycky nebyl....

Ne to jsou jen obyčejný šircny a ty buď měl nebo ne. Podle toho se nedá řídit.

Hele proč se v tom videu s výstřelem Jagpanthera ti blbci tak tlemí? Jednou vystřelej nějakej z petard vyrobenej slepej granát a maj se do druhýho dne čemu tlemit. Ale taky by jste dali cokoliv jen abyste se mohli projet v nějakym tom obrněnci? Já bych bral nejradši Tiger a projel se ve votevřeným poklopu velitele. To bych se cejtil fakt dobře :twisted: .....
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #22 kdy: Listopad 24, 2006, 11:47:34 »
Ne pane, já nemyslel zástěrky, ale regulerní pancíř. Netuším, jak se přidávají fotografie, a tak vás odkáži na panzernet- klikněte na galerii, pak tanky, pak Panther a apk na snímky č.61 a č.63. Porovnejte prostor mezi korbou a pásem, nevím, jak to jinak vysvětlit. Č.61 je Ausf. G (tedy ta, v kreré jsem viděl všechny vyrobené Jagpanthery) a Č.63 je Ausf. D, respektive Ausf. D0 předvýrobní série. Ty dveře kruhového tvaru byly umístěny vpravo vzadu (sám bych nevěděl, jestli vpravo, nebo vlevo, radši jsem se kouknul na model).

fík

• Wehrmacht
    Major - major
« Odpověď #23 kdy: Listopad 24, 2006, 12:50:57 »

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #24 kdy: Listopad 24, 2006, 03:35:51 »
Citace: "fík"
Chápu že to nebylo zrovna odborné to "dvířka" ale "poklop" by bylo ještě horší a kdyby to byl jen "otvor" tak je vidět dovnitř. Otvor se musí zavřít buď poklopem na horizontální rovině a dvířkama na vertikální rovině.

Říkal bych tomu pane spíše záklopka

fík

• Wehrmacht
    Major - major
« Odpověď #25 kdy: Listopad 24, 2006, 04:56:07 »
Záklopka? :D  :D  :D  No budiž tedy.  :roll:

Vždyť už víme o co jde tak to nemá cenu řešit.

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #26 kdy: Listopad 25, 2006, 09:47:16 »
Muhaha! Hezky, co?

marty

• Wehrmacht
« Odpověď #27 kdy: Listopad 25, 2006, 07:02:38 »
Halo, pane velbloude, kašlete na to...  :wink:

Jen sem se chtěl ještě zeptat, že se v tom tak vrtám, zda-li sem to pochopil:

Panther ausf D. má šikmou spodní část postraního pancíře šikmější, kratší a stmější, zatímco Panther Ausf. G má tu spodní část delší, zvolna zešikmenou a ne tak strmou.  :?:  :oops:

A asi bych viděl rozdíl i v kolech... jako u Tigerů I.

Záklopka? to je blbost, poklop to je, anebo ''vertikální příklopka''  :lol:  :D  :wink:

--------------------------------------------------

Ahoj Mansteine !!!

Jj, máme to tady pod palcem, dyž sem teď moderátor  :wink:

Někdy napiš na icq, jestli budeš mít čas  :P
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #28 kdy: Listopad 26, 2006, 09:42:34 »
Tak nějak- pokuď si dobře vzpomínám, tak úhel u Ausf. D a A byl okolo 50%, avšak měl citlivý prostor mezi pásem a hranou boku korby. Ausf. G měl tento prostor zaplněn plynulým vyspádováním, avšak za to zaplatil zvýšením úhlu na cca. 70%. Rozdíl v pojezdových kolech nebyl, pouze u Ausf. G se ke konci produkovala celoocelová bez gumové bandáže

marty

• Wehrmacht
« Odpověď #29 kdy: Listopad 26, 2006, 09:54:22 »
Už to chápu dokonale, rozdíly 11 stupňů a ve vystupku, na panzernetu je to vysvetleno dokonale, díky.

Ale s koly se jistý rozdíl stejně zdá, jako u Tigerů měly některé stroje celoocelová, tak i Panthery měly celoocelová kola, napadlo mě to při studování téhle fotografie:

http://www.panzernet.net/panzernet/fotky/tanky/pz5/124.jpg