Anketa

Hodnocení filmu uživateli fóra

0% - 20%
0 (0%)
20% - 40%
0 (0%)
40% - 55%
0 (0%)
55% - 70%
2 (40%)
70% - 90%
3 (60%)
90% - 100%
0 (0%)

Celkem hlasů: 0

Autor Téma: Příběh opravdového člověka  (Přečteno 4660 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Příběh opravdového člověka
« kdy: Březen 08, 2007, 09:53:20 »
Tento film vypráví o hrdiném pilotovi Meresjevovi, který byl sestřelen a musely mu být amputovány obě nohy. On se však nevzdává a dokáže komisi, že umí létat i s protézami.

Velice pěkný film...já osobně jsem ho viděl jen jednou a to asi v 7 letrech a velice na mne zapůsobil. Nevíce si pamatuji, jak se plazí v lese po sestřelení, tančení kozáčka v nemocnici s protézami a když jde na cvičný let, tak se ho ptají, že nějak divně chodí, jestli nepil a on, že ne, že má protézy...po delším letu je intruktorovy zima na nohy, ale Meresjev mu odvětí, že jemu na protézy zima není.

Film natočil v roce 1948 Alexandr Stolper podle knihy Borise Polejova. Tento příběh je inspirován skutečným příběhem..pilot se jmenoval Alexej Petrovič Maresjev, které mu byly po sestřelení amputovány obě nohy. Přesto se však vrátil do operační služby a za celou válku sestřelil 11 letadel.

Upřímně bych se na tento film podíval znova ( i knihu bych si přečetl ).
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #1 kdy: Březen 08, 2007, 11:24:28 »
Jo Boris Polevoj.......... Meresjeva dostali na I-16, plazil se, plazil se, plazil se, našel mrtvoly na bojišti, snědl konzervu, a pak se zase plazil a plazil a plazil........ Byl to docela borec, nechtěl bych být v jeho kůži.... Pak lítal mám pocit na La-5.

Je to jedna z knih mého dětství, spolu se Synem pluku a Z Buzuluku do Prahy......
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Black

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
« Odpověď #2 kdy: Březen 08, 2007, 12:07:04 »
Taktéž bych nechtěl být v jeko kůži. Po knize se podívám někde v antikvariátu až budu v ČR.´

Ano ano konzerva...trochu si to vybavuji...nebyl to náhodu nějaký vývar?

Ten výcvik s protézami prodělal na Po-2 že?

Když si to tak uvědomuji, tak podobný osud měl i Douglas Bader, akorát ten měl leteckou nehodu před válkou, ale taktéž se vrátil do služby a operačně létal.
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #3 kdy: Březen 08, 2007, 01:27:06 »
Akorát s tím rozdílem, že Bader se neplazil 50 km v zimě.......:-)

Meresjev byl hrdina. A zatracovat ho kvůli tomu, že byl Rus a že za totality nám ho cpali do hlavy, by bylo nefér.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Black

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #4 kdy: Březen 08, 2007, 01:33:24 »
To máš pravdu.

Já ho nezatracuji....už jen to, že se dokázal vrátit a znovu operačně létal u mě vzbuzuje hlubokou úctu! Byl to frajer!

A dožil se vysokého věku 85 let! Zemřel téměr na den, kdy se narodil. ( 20.5.1916-19.5.2001 )

Dzarda

• Host
« Odpověď #5 kdy: Březen 08, 2007, 03:11:05 »
něco o skutečné postavě

http://cs.wikipedia.org/wiki/Alexej_Petrovič_Maresjev

Tohle je taky zajímavý

http://www.zvedavec.org/vezkratce_95.htm

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #6 kdy: Červenec 08, 2008, 10:32:25 »
Vydáno u: Řitka video
Země: SSSR
Rok: 1948
Minuty: 96
Režie: Alexandr Stolper
Hrají: Pavel Kadočnikov, Sergej Bondarčuk, Tamara Makarova, Boris Babočkin, Ljudmila Celikovskaja, Vasilij Merkurjev
Obraz: 4:3 černobílý
Oficiální text distributora
O nevšedním životě, o povaze, vůli, odvaze a síle ducha legendárního stíhače Alexeje Petroviče Meresjeva vypráví silně humanistické dílo, které vstoupilo do dějin světové kinematografie. Koncem března 1942 byl sestřel stíhač Alexej Petrovič Meresjev a dopadl do centra fašisty ovládaného území v Děmjanském okruhu. Havaroval v neprostupném lese a při pádu se těžce zranil. Každý den uskutečnil za obrovských bolestí s rozdrcenými nárty a snětí v chodidlech 10 tisíc kroků, kterého ho nakonec po dlouhých 18 dnech dovedly až na svobodu. Svobodu, vykoupenou ztrátou obou končetin a obrovskou beznadějí. Opravdový Sovět Alexej Petrovič Meresjev se ale ani na okamžik nevzdal. Silou vůle překonal nástrahy osudu, aby nakonec opět usedl do kokpitu svého milovaného bojového letounu a dál bránil svou rodnou vlast.

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Re: Příběh opravdového člověka
« Odpověď #7 kdy: Červenec 09, 2008, 07:12:08 »
Nic proti distributorovi, ale jestli nelžou moje zdroje, tak spadl MARESJEV nedaleko města Staraja Russa, což je u jezera Ilmeň a v žádném případě to není v centru Demjanské kapsy. O několik měsíců později procházel prostorem koridor, kterým Němci kapsu vyprostili.
Ale víc mi v tom popisu chybí, že pilot se ve skutečnosti nejmenoval Meresjev či by nebylo špatné upozornit, že jeho zmrzačené nohy ho nejspíš zachránily před kulkou nebo minimálně trestní praporem. Kdo viděl Trestný prapor či četl Souostroví Gulag, ten ví, o čem mluvím. Ale to bych asi chtěl moc.
Film jsem neviděl, četl jsem pouze knihu a musím uznat, že i když je to propaganda, tak dobře napsaná.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.