Autor Téma: VG-2  (Přečteno 14609 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
Re: VG-2
« Odpověď #15 kdy: Červenec 13, 2012, 06:14:16 »
Ak ich niekto má v zbierke , budú určite znehodnotené ,alebo prerobené na expanzné , ostré naozaj v minime prípadov.

capilar

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #16 kdy: Červenec 13, 2012, 08:31:25 »
A neviete o niekom kto by chcel taku este kupit?  Uradne znehodnotenu.

Som sa docital ze v USA sa predala za viac ako 18 000 dolárov. Znehodnotená.....  Moze to byt pravda?

Bo tolko asi mat nebudem ..:D :D ;D

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #17 kdy: Červenec 13, 2012, 09:29:00 »
Áno , je to reálna suma a ešte celkom nízka vzhľadom k tomu koľko je exemplárov na svete...Ak trváš na znehodnotenom originále priprav si rovnakú sumu a hľadaj u zahraničných zberateľov.Samozrejme je to blbosť a lepšie bude keď začneš hľadať nejakú repliku.Teoreticky sa môže vyrábať airsoftová replika ,ale tam si priprav tiež slušnú hromadu peňazí.

capilar

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #18 kdy: Červenec 14, 2012, 09:12:47 »
A nepoznáte nieakeho zberatela nahodou?

RainBowPolux

• Wehrmacht
    Stabsgefreiter - desátník
    • Můj nový blog
« Odpověď #19 kdy: Červenec 14, 2012, 11:18:26 »
A proč chceš tenhle hnus? Už máš nějakou sbírku? Nebo chceš jen vyloženě tuhle?
Zkusím se ti poptat u otcova známého, ten má kde co.

Jugene, v to, že existuje airsoftka, bych moc nevěřil, i když co já vim. :D

Na jedněch americkejch stránkách jsem našel teda už propadlý inzeráty, ale byla tam nabízena Volksgewehr 98 za 3000 dolarů a VG-1 za 8500 dolarů, takže takhle  nějak takhle se ty ceny budou pohybovat. Si raději kup něco dostupnějšího, třeba Kar98k. Já bych za tyhle "lidové pušky" nedal ani koruny, většina jich vypadá jak vzduchovka, vůbec se mi nelíbí, ale věřim, že někomu jo. ;)
"Ovládáme hmotu, protože ovládáme vědomí. ..." O´Brien, román 1984, George Orwell

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #20 kdy: Červenec 14, 2012, 02:45:10 »
Nechci ti kazit radost, ale proč proboha chceš kupovat takhle raritní zbraň. Zaprvé je extrémě a zbytečně drahá, navíc je lepší tyhle exponáty přenechat sběratelům nebo museím, co se o ně dobře postarají a mají již podobných věcí víc. Většinou se jedná o lidi, pro které není důležitá cena, ale vůbec samotné získání tohoto zboží a peníze pro ně nehrají roli (což asi nebudeš, jak říkáš). Já mám taky rád Berndorferky (R-U přilby), ale 40 - 70 000 bych za ni rozhodně nedal. Jsou ale lidi pro které má onu cenu a jsou ochotní ji zaplatit - navíc budou šťastní že mají něco extra ! Navíc to sou lidi co mají zbrojní pas a nebudou si shánět nějakou raritní pušku se zavařenou hlavní - prostě tyhle zbraně se takhle neznehodnocují a rozhodně pochybuju o tom, že bys ji takhle sehnal...
jestli chceš pěknou kovovou repliku (airsoftovou) co si postavíš na poličku, nejspíš ji budou vyrábět Japonci - dělají perfektní repliky, ale připrav se na to, že vyplácneš hooodně peněz + poštovné (!)
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #21 kdy: Červenec 21, 2012, 10:25:22 »
Kdosi prodává na Palbě znehodnocený VG-2, více informací asi přes Palbu

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=5306&highlight=
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=367&highlight=
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sláma

• RAF
  • Group Captain
« Odpověď #22 kdy: Červenec 22, 2012, 08:15:25 »
Nechci ti kazit radost, ale proč proboha chceš kupovat takhle raritní zbraň. Zaprvé je extrémě a zbytečně drahá, navíc je lepší tyhle exponáty přenechat sběratelům nebo museím, co se o ně dobře postarají a mají již podobných věcí víc.....
Rase, napsal jsi to moc hezky......
Sláma

NotSureIfGusta

• ČSR
  • Desátník
« Odpověď #23 kdy: Duben 20, 2014, 05:30:00 »
Mali aspon nejaký účinok v boji? mne to pride ako kopia G43/41/SVT 40 ale dosť škareda a nevydarena :D

rase

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #24 kdy: Květen 14, 2014, 07:19:30 »
Když se nad tím tak zamýšlím, tak jsem nenarazil na moc zmínek o těchto "lidových zbraních", konkrétně nic.
S výrobou snadno konstruovaných zbraní s co nejmenšími materiálovými nároky nebyla nikdy německá parketa, tak bych nějaké kvalitě moc nevěřil.
Šlo o to vytvořit levnou zbraň co nějak dopraví kulku směrem k nepříteli. Zbraní bylo málo a tak vznikla tahle řada Lidových Zbraní.
Alespoň papírově - kolik se podařilo dodat těchto zbraní frontovým jednotkám netuším.
Kvalita zpracování, přesnost atd. byla podle mého velice minimální, tak asi ani nebylo o čem psát