Autor Téma: Panzer General  (Přečteno 23010 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
Panzer General
« kdy: Září 25, 2006, 03:41:50 »
Je tu někdo kdo někdy hrál tuto hru?

Pro ty kteří neměli tu čest je tu krátká "recenze":

Čeká na vás velké množství scénářů ? od klasických bitev (Kursk, den D, atd.) přes čistě hypotetické (vylodění wehrmachtu v U.S.A.), které můžete hrát buď v kampaních (přičemž obtížnost budoucí bitvy můžete ovlivnit vašimi úspěchy) nebo podle libosti. A to za všechny v Evropě válčící státy.

K dispozici je nepřeberné množství jednotek, získávajících v boji zkušenosti. Vašim brancům během bitev doplňujete také stavy a munici ? a to za body (ty získáváte buď držením strategických pozic nebo likvidací nepřátelských oddílů). Pokud bodů našetříte dostatek, můžete na kterékoli zabezpečené strategické pozici, koupit posily. Jednotlivé bitky jsou zpravidla omezeny počtem kol, což vás bude společně s fungující umělou inteligencí hnát stále vpřed.

převzato z gamesforyou.ic.cz

A teď pár údajů:

datum vydání: 1994

vydavatel: Strategic simulations

Může se zdát nudná ale já ji i přes její stáří rád hraju.

Pište svoje názory...
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Panzer General
« Odpověď #1 kdy: Září 25, 2006, 03:43:20 »
souhlasim super hra. Jen mi uz na XP nechodi a musel bych to poustet pres DosBOX ci neco podobneho.  :(
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
Panzer General
« Odpověď #2 kdy: Září 25, 2006, 03:47:30 »
To ja to mam pořešeny tak že mam dva winy, pod Me to běha dobře, stejně jako ostatni ne moc archaicky hry(na ty mam 486)
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Panzer General
« Odpověď #3 kdy: Září 26, 2006, 07:37:07 »
Prostě klasika.........končíš s Königstigerama o síle 15, co sfouknou  10 Pershingů na jeden zátah.....

Ale rád pogratuluji tomu, kdo dobyl druhou epizodu Francie 1940 jako včasný vítezství, mně se to povedlo snad jednou....
"пуля дура, штык молодěц!!!"

David Schnitzel

• Host
Panzer General
« Odpověď #4 kdy: Listopad 14, 2006, 04:17:59 »
Nehrál ste nekdo : Panzers II ? taky slušná pařba. :wink:

Paulus

• ČSR
  • Kapitán
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. března 2009
Zpráva ze Staligradu
« Odpověď #5 kdy: Březen 17, 2007, 10:27:20 »
Panzer General je dobrá hra.Začne s panzera III. a IV. raných verzí a skončíš s Tigerama ve Washingtonu(hra za Rommela)

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Panzer General
« Odpověď #6 kdy: Červen 27, 2007, 05:44:29 »
Ono to ide pod DosBoxom jedna báseň, dokonca aj orginál z CD. A ak mám pravdu povedať v niektorých ohľadoch je to stále neprekonaná hra.

Ostatne voľakedy som to prešiel asi 8 krát, len aby som si mohol vychutnať rôzne konce napr. sfúknuť rusov a američanov v bojoch o Berlín. (ono to má asi 10 -12 ukončení a Washington je len jedno z nich)Ešte sem postnem aj vynikajúcu stránku nadšencov tejto hry http://hartmann.valka.cz/panzergeneral/

Paulus

• ČSR
  • Kapitán
Panzer General
« Odpověď #7 kdy: Červen 27, 2007, 07:08:13 »
Přesně tak,další konce jsou třeba,že Montgomery dobyl Berlín nebo Kesslering zničil Spojence na západě......co kampaň to jedno ukončení,tedy celkem 8(platí pro Panzer Gerneral 3D Assault).

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Panzer General
« Odpověď #8 kdy: Červen 27, 2007, 07:35:12 »
Hej ale v pôvodnom Panzer generali si hral iba za nemcov a napriek tomu si mohol vyhrať asi 10-12 spôsobmi. Námatkovo spomeniem - 1. Porážka Západných spojencov v roku 1940 + Rusov 1941 + vylodenie pri Washingtone. 2. porážka porážka rusov 1942 + vylodenie v Británii 1943 + vylodenie pri Washingtone 3. Zastavenie invázie v normandii 4. porážka spojencov v ardenách a separátny mier 5. porážka všetkých armád pred berlínom a znova separátny mier (aj to sa dalo veď si predstavte 7 divízií Me262, 6 FW190g, 12 divízií Kingtigerov, 2 Jagdpantherov, 3 * Hummel, 2*88mmAA, 8 divízií pechoty  atď. všetko o sile 15, proste každé kolo s oblohy spadne min 6 divízií letectva a 6 divízií tankov spojencov)

Paulus

• ČSR
  • Kapitán
Panzer General
« Odpověď #9 kdy: Červenec 01, 2007, 09:20:28 »
Tak jsem si toho původního sehnal!Má to 15MB a je to pro MS-DOS,ale mě to šlape i ve Windows :wink: .A ještě německý týdeník o činosti skupiny armád Jih.
    Fall Blau
      28.června zahájila skupina Armád Jih pod vedením Feldmaschalla Pauluse ofenzívu směrem k Volze.Na nepřátelské pozice podnikla nálet Luftwaffe a následována težkou dělostřeleckou palbou.Po ní následoval mohutný útok obrněných svazů.Jednotky z Krymu se vylodili za linií a zahájily postup na Rostov am Don.Společně s nimi též jižní křídlo hlavní skupiny.Střed bezohledně zlikvidoval nepřátele Říše a míří na Stalingrad,samořejmě bude nutné udělat pár zastávek u jiných,Rusy obsazených měst.Sever zabránil hloupému pokusu o útok na křídlo a táhne k Volze.Linie rudé armády byly rozmétány na padrť a teď  je jen třeba neprodleně zlikvidovat nepřátele ve městech.Naší tankysté udatně míří na 'nové' ruské tanky KV1a,již se našel způsob,jak tu plechárnu rozstřílet.Niní míříme k Volze a zastavíme se až v Pacifiku!
          Nashledanou,u dalších příspěvků,ČEST PAŘBĚ!

bubák

• Host
          Panzer General
          « Odpověď #10 kdy: Červenec 02, 2007, 01:06:51 »
          bejt tebou tak se zastavim U pacifiku neboť V pacifiku by se asi těm tankystum nelibilo

Paulus

• ČSR
          • Kapitán
          Panzer General
          « Odpověď #11 kdy: Červenec 02, 2007, 09:33:19 »
          Já měl na mysli na koupel v oceánu a né jízdu tankem přez Pacifik :wink: .

bubák

• Host
          Panzer General
          « Odpověď #12 kdy: Červenec 05, 2007, 11:18:08 »
          tauchpanzer a vylodění na ajlašce nebo na západním pobřeží?

Paulus

• ČSR
          • Kapitán
          Panzer General
          « Odpověď #13 kdy: Červenec 06, 2007, 09:04:03 »
          Na západním pobřeží,na Aliašce není moc válečné mašinérie a když USA odtrhnete západní a východní pobřeží ,tak ztratí většinu průmyslu,zbyde jen oblast Chicaga a ropa v Texasu,plus Youkon na Aliašce.

http://hartmann.valka.cz/panzergeneral/ Hodlám se zůčastnit turnaje v PG na těchto stránkách a již jsem nastoupil do Přijímače a hraji s Vlkem(Spojenci) bitvu o Berlín,kde já jsem Paulus(nečekaně  :P ),coby vrchní velitel ozbrojených sil 3.říše.Až to dohraji,tak sem dám report.Již na něm pracuji,ale obsahuje některé poněkud takticky citlivé údaje a plány,a proto hom sem zatím dávat nebudu.

Paulus

• ČSR
            • Kapitán
            Panzer General
            « Odpověď #14 kdy: Červenec 07, 2007, 01:53:16 »
            Tak už jsem to dohrál,dopadlo to tak,že mě obklíčil u Berlína a odříznul posádky v Severním Německu a v Linzi v Rakousku.Nakonec jsem se vzdal a přijali mě :D .Report:
              Průběh a konec bitvy

Tuto bitvu jsem již předtím hrál a tak jsem se na základě zkušeností rozhodl zmotorizovat armádu všude,kromě u Berlína,který je primární a kde zatím nechci ustoupit.Dále jsem posílil střed na západě jednotkou Tigerů II.,jelikož byl slabě bráněn a průlom by znamenal obsazení centrálního Německa cílů v něm,druhou frontu před Berlínem či kapsu u Essenu.Dále jsem se rozhodl ve středu východní fronty ustoupit k horám České kotliny.Na jihu na západě jsem rovněž ustoupil.Dále jsem hodlám rutině bombardovat spojence dělostřelectvem.Co se Luftwaffe týče,tak jsem odeslal všechny letecké divize na západ,kde je vzdušná převaha nepřítele největší.Zahájil jsem proti ofenzívu u Berlína  a u Essenu,abych využil své kolo k ničení spojeneckých jednotek.Rozhodně ale zatím nechci útočit moc hluboko,abych se ušetřil ztrát.Posádky z centrálního Německa jsem odeslal k Essenu.Opomněl jsem ale,řeky na začátku dalšího kola jsem měl podstav 21 jednotek!Nepřítel silně zaútočil a dobyl Frankfurt nad Mohanem,toto město se mi ale podařilo znovu dobýt.Nepřítel má velkou početní převahu.Reagoval jsem ústupem na všech frontách,kromě Essenu,středu východní fronty a Berlína.K obraně Essenu byla vyslána divize Tigerů II. a Drážďany dostaly posádkou jednotku Volksturmmu.Rozhodl jsem se opustit Vídeň a stáhnout se do Čech.Mám problém s nedostatkem prestiže a navíc jsem zjistil,že Luftwaffe není schopna čelit letectvu západních Spojenců.Tři divize nechávám na západě a dvě posílám do Čech krýt tamní jednotky Wehrmachtu.A aby těch pohrom nebylo málo,tak je slunečno.Ve 3.kole již mám podstav přes 40 divizí a nepřítel dobyl Essen,Vídeň a Frankfurt nad Mohanem.Na západě již mám jen pár odloučených divizí pěchoty a jednu Panzergruppe König Tigerů.Plynule ustupuji odevšad směrem k Berlínu,kde se zatím dobře držím.Velmi překvapuje,že mám ještě letectvo.V 5.kole již podstav divizí dosáhl hrozivého čísla 60.V severním Německu byly značně bombardováním poškozeny jednotky Volksturmmu,na pomoc jsem vyslal poslední dvě letecké divize Luftwaffe.Jednotky ustupující z Čech byly vyhlazeny,zůstala jen jedna těžce poničená.Jednotky ustupující od Západu jsou také až na jednu divizi pěchoty,která ustoupila do Rakouska zničeny.Na sever od Berlína byla prolomena linie na Odře.V dalším kole začalo pršet,rozbahnily se cesty a byl pokoj od jeho letadel.Blížil se ale neúprosně k městům  v severním Německu,střední obsadil a obklíčil Berlín.V další kole padl Berlín a podstav dosáhl 75 divizí.Přeživší jednotky z Berlína se pokusily,ač marně probojovat se k městu Kiel,poslední baště bráněné 1.divizí Volkstrummu,jednotkou Sturmgeschtüze a pěchoty.Nakonec bylo vše dobyto a zbyla jen jedna jednotka pěchoty.

Hodnocení vlastního velení

Moje největší chyba byl ten proti útok na začátků a ne domyšlení následků ponechání některých jednotek v řekách.Ta motorizace nakonec také moc nepomohla,zachránilo to nakonec snad jen jednu jednotku pěchoty,zbytek rozmetaly Vlkovy tankové svazy.Pak jsem též jedno kolo zapomněl střílet z Flaků,ale to by výsledek boje určitě nezměnilo.Jinak jsem dělal co jsem mohl,abych zastavil Spojence.

Charakteristika protihráče:

Vlk se od prvního tahu ukázal jako zkušený hráč a skvěle velel svým obrněncům,kteří podpoření děly a letadly rozmetaly linie na hranicích a za nimi už nic nebylo,kromě posádek Volksturmmu a jednotek u Berlína.Prostě plně využil všech svých výhod.Dále též rychle velmi rychle zasílal odpovědi a dal mi i radu ohledně řek upozornil  mě,že jsem zapomněl střílet z Flaků.