Autor Téma: Uživatelská skupina - Francie - Légion étrangére  (Přečteno 47410 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospec

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
Re: Uživatelská skupina - Francie - Légion étrangére
« Odpověď #90 kdy: Červenec 13, 2012, 02:12:54 »

Poslední zbytky legie se z Norska kvůli nedostatku tatarky dokázaly probojovat přes padlou Francii a vítězné Německo až do Afriky, kde ve svých oblíbených kasárnách, plné much.
Z období bojů v Norsku má generál Rase jeden patent, když mu v mínus čtyřiceti stupních zmrzla tatarka i se lžičkou ve sklenici. Mrštil s ní vztekle o zem, až se sklenice rozbila, od té doby má generál Rase patent na tatarkovou zmrzlinu, hodně oblíbenou u jednotek Cizinecké legie v Africe....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #91 kdy: Červenec 23, 2012, 10:46:52 »

Chvilka rybaření v Indočíně. Přípravy na něj byly rychlé:
Generál RAse: ,,Nádobíčko k rybaření máte?"
Sahidko: ,,Zajisté - dvě bedýnky tříštivých" :D

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #92 kdy: Únor 15, 2014, 06:38:15 »

Generále - tatarka dorazila a Vám patří čest míti první porci :)

nomad74

• Caporal-chef
« Odpověď #93 kdy: Únor 15, 2014, 09:53:45 »
Môžem požiadať o pridelenie k skupine?
Si vis pacem, para bellum

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #94 kdy: Únor 16, 2014, 11:09:46 »
Attention

Attention

Desátník Pospec jednoho rána přivedl ke generálovi Rasému záhadného muže v otrhaném oděvu. Na první pohled bylo vidět že se jedná o berberského kočovníka, který byl patrně pohozen u cesty svými druhy, tak jak to tito lidé obvykle dělávají. Berber se chtěl stát členem naší jednotky, ale jeho jméno  أبو الفضل bylo příliš komplikované, aby si jej kdokoliv zapamatoval (snad s vyjímkou desátníka Slámy), byl tedy názýván jako Nomad. Generál se dlouze zamyslel a pravil:

Francouzská Cizinecká Legie má striktní pravidla na nábor nových členů. Své budoucí členy si vybíráme zdlouhavě a velice pečlivě...
leč po menších komplikacích v Alžírsku, kdy jsme ztratili prakticky celé toto území, je třeba abychom brali do svých řad vše co má alespoň jen náznak nohou, či alespoň rukou. Vojíne Nomade, tímto se tedy slavnostně stáváte plnohodnotným nosičem munice (číslo 74) u naší jednotky.
A nyní zpráva pro zbytek jednotky. Jelikož příděly špaget jsou stále stejné, bude každému snížen příděl menáže tak, aby vyšlo i na další hladový krk. Jelikož ale naše jednotka utrpěla v nedávných bojích velké ztráty, bude přebytek potravin uskladňován, na horší časy, ve skladech (skladech pohoných hmot, neb sklady potravin jsou plné sudů s tatarkou). Teď rozchod a přivítejte nového člena jednotky...

zleva: Pospec, Nomad, Generál Rasé a Sláma
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Tony eM

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #95 kdy: Únor 16, 2014, 11:26:16 »
Rase, klobouk dolů, opět excelentní přijetí nového člena Francouzské Cizinecké Legie.  8)
Formality přijetí provedeny.
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #96 kdy: Únor 18, 2014, 02:50:50 »
No, já si přeci jen myslím, že je trošku rozdíl, když Tě dekoruje místo zarostlého Raseho půvabná Štuka.....aspoň já bych to rozlišil........... :D
Až mi bude Štuka připínat na mou mužnou hruď Hvězdu Hrdiny Sovětského Svazu, budu v sedmém nebi.... :D :D

Já si to předání spíše představuji ve stylu Hlavy 22.

pospec

• Lieutenant-colonel
    • Pospec-blog
« Odpověď #97 kdy: Prosinec 28, 2015, 03:31:03 »

Fotografie legie v jedné z francouzských kaváren:
Zleva: pospec - dostal z Moravy zásilku slivovice, tak již koluje druhé kolo
Sahidko - píše článek do legionářských novin o správné aplikaci tatarky na špagety, ale zrovna čeká na kolování flašky
Lannes - nikdo pořádně neví, na co v tu chvíli myslel, ale zřejmě již hypnotizoval barmana Tonyho, aby si s tou památeční fotografií hnul a on se mohl napít onoho tmavého nápoje s ledem zvaného Coca Cola (stojící na stole před ním)!
Generál Rasé - s novými hodinkami na rukou (směněné v jednom z cirkusů za legionářského velblouda - do ulic Paříže se nehodil z důvodu zastaralého disajnu) již nedočkavě vyhlíží kuchaře s porcí špaget s tuňákem a porcí čerstvě uvařené tatarky s generálovou vlastní ingrediencí - mátou!