Autor Téma: Pravopisné chyby  (Přečteno 33905 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: Pravopisné chyby
« Odpověď #75 kdy: Leden 08, 2010, 09:02:05 »
Nejen zapomene,ale je úplně blbej...Horší ale je,když to neuměl ani tehdy...Děkuji za osvěžení paměti..Nejhorší je,když člověk neví přesný pravopis a musí raději napsat úplně jinou větu a ta už není tak vhodná, jako ta původní,pravopisně náročná.....A je-li to moc často,tak ten text podle toho vypadá....

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #76 kdy: Leden 09, 2010, 07:34:17 »
Citace
Mně je v 3. a 6. pádu víc není třeba řešit.
Takže dej to mně, o mně atd.
Jinak kde jde tahle zákeřnost nahradit tě, nebo tebe, se píše mě. Kde jde použít tobě, se píše mně.
Tohle mi taky dělávalo problémy, ale teď jsem si uvědomil tohle a mám klid  Úsměv
Já jsem stále na škole, takže tyhle problémy řeším poměrně často.
Neberte to jako nějaké poučování, ale třeba to někomu pomůže. Dovedu si představit, že když někdo ve škole nebyl dvacet let tak to zapomene.
No právě díky škole už tohle mám víceméně pod kůží. Navíc studuju tu naši krásnou češtinu, takže čekám ještě víc zlepšení... Kdybych to asi neměl ve škole, tak to bude dost chabé. Ale to není to nejdůležitější, protože důležitý je základ a to je interpunkce a diakritika, pak to nebije do očí.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #77 kdy: Leden 11, 2010, 10:51:40 »
Při zběžném pohledu u kolegy Ironcrosse tolik chyb nenacházím...jen drobnost, po čárce se dělá mezera. Ale to už je učiněný detail.... :)
"пуля дура, штык молодěц!!!"

TonyHazard

• Administrátor
  • Kvalitními příspěvky podporuj forum Panzernet!
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #78 kdy: Srpen 28, 2010, 11:31:18 »
Dámo a pánové, tento příspěvek jsem už chtěl napsat dříve, ale jaksi se na něj nedostalo. O co vlastně jde? Jsem velmi nerad, když dobrý článek nebo následná diskuze je narušena (znehodnocena) příspěvkem o pravopisu. Na to je zde vytvořeno toto téma, i když si myslím, že vhodnější bude informovat autora přes SZ.
Takže vydávám toto doporučení (nařízení) :
1.) Pro nespokojence s pravopisem - nechci vidět žádný příspěvek upozorňující na překlepy a pravopisné chyby mimo tohle téma, jinak budu mazat (možná i celý příspěvek).
2.) Pro autory článků - když už si dáte velkou práci s článkem, dbejte na pravopis. Je mi jasné, že se nedá tomu zabránit, ale když použijete automatickou opravu pravopisu, odhalíte 99% překlepů a chyb. Kdo nepoužívá textový editor, může použít i obyčejný email, tam dejte pozor, při zkopírování textu dochází občas k záměnám různých značek, např. (") se mění na (?).
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!

Hans Lehmann

• Luftwaffe
  • Oberjäger / Unteroffizier - četař
  • "Mier je len krátka pauza medzi vojnami"
    • "We are last gantlemen"
« Odpověď #79 kdy: Leden 23, 2011, 05:30:50 »
Súhlasím... nepatrí sa písať o chybách v pravopise pod články kde chyby sú.. ja síce niesom žiaden pravopisár ale snažím sa písať "slušne", je neuveriteľné aký je rozdiel keď sa dá čítať ako v knihe a dnešným slangom typu "cekuj tu plechovku, ta ma teda kaaaanon"... ako som písal niesom dokonalí a často robím chyby ktoré si nevšimnem, ak niečo také v mojich príspevkoch uvidíte dajte mi prosím vedieť zaslaním správy, veľmi rád všetky chyby opravím... tiež mi nevadí keď niečo nieje dokonalé a sme ľudia takže sa mýlime, ja nikomu vypisovať o jeho chybách nebudem (Ak to samozrejme nebude tvrdenie namiesto "pes sa hodí pod tank" bude " tank sa hodí pod psa")

Ale celkovo ma problém pravopisu veľmi netrápi a popravde ma pobavilo na začiatku že jeden nemecký generál vie pravopis druhí nie, Hans Lehmann tiež nebol žiaden vysokoškolák a písal normálne podľa okolností... (Ak mal nejaký generál, konkrétne Manstein napísaný denník úplne dokonale ako spisovateľ som si na 100% istý že ho nepísal zrovna uprostred boja zalezený v tanku pod paľbou, aj keď určite chcel svoje pocity zaznamenať v reálnom čase)

Toľko odo mňa, Pozdravy,
Lehmann
"My sme šedí vlci, my sme hrdinovia hĺbok, my sme námorníci Kriegsmarine..."

"Na hrobe námorníka ruže nekvitnú..."

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #80 kdy: Červenec 18, 2011, 04:10:10 »
Ja si tiež myslím že gramatika by sa tu ako tak mala dodržovať ale pravdu povediac ja sa snažím iba aby bolo dobre i/y a nech text dáva zmysel..čiarky sme preberali síce tento rok ale píšem ich len keď musím  :D Taktiež by som nebazíroval na tej gramatike pokiaľ to dokáže čitateľ normálne prečítať...  ;)

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #81 kdy: Červenec 18, 2011, 05:42:25 »
Ono jde i o to, že když píše student střední školy jako prvňáček, je to trapné..Já osobně jsem dlouho nic nepsal /mimo osobních poznámek/ a bylo to vidět,  psal jsem jako prase , podobně jako absolvent zrychleného kurzu řeči státu nabízejícího azyl..I teď to není žádná sláva a jsem rád, že jsem byl upozorněn vzdělanějšími kolegy na moje největší boty..A naopak je vidět, že kdo hodně čte, má větší slovní zásobu než ten, kdo hlavně hraje hry..A naši spisovatelé svůj talent mohli rozvinout pouze a jen četbou cizích a psaním svých povídek.. ;)

Sláma

• RAF
  • Group Captain
Re: Bitva o Floridu - diskuze
« Odpověď #82 kdy: Září 27, 2012, 12:54:35 »
Nyní nejsou žádné k dispozici. Jediné co je, je pár T-34/85 ještě z korejské války.
Já ale nevím co máte s tím Vietnamem. Americké síly tam byly až v roce 1965. Do té doby se tam řezali Vietnamci sami. A ruské BVP byly až v polovině 60. let. Pokud se mýlím tak mě opravte
A ty pěšáky si klidně vezměte. Taky nechci aby vám něco uteklo.
Mýliti se je lidské, ale těch hrubek co máš v textu je na čistou pět z jazyka českého. Pokud se nestydíš, projeď si text alespoň Wordem s automatickou opravou!!

GangstaMajk

• Finská armáda
  • Alikersantti - Desátník
    • America at War
Re: Re: Bitva o Floridu - diskuze
« Odpověď #83 kdy: Září 27, 2012, 01:09:44 »
Omlouvám se, že píšu jako prase, ale zaprvé já nemám word ale open office a ten má automatickou opravu nějakou pošahanou a zadruhé já mám disortografii. To znamená, že když píšu rychle a nepřekontroluji si text než ho pošlu, tak tam prostě sekám jednu chybu za druhou. Tím se neomlouvám, jen sem chtěl naznačit, že ne všichni lidé jsou super dokonalí jako Vy.

S pozdravem GangstaMajk

Jinak, text jsem si překontroloval
Robert Edward Lee: "Je dobře, že válka je tak strašná, jinak bychom si ji mohli příliš oblíbit."
- / -.-- // ... / .. // - / --- // .--. / .-. / . / -.- / .-.. / .- / -.. / .- / ... / ..--.. /

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
« Odpověď #84 kdy: Prosinec 08, 2014, 08:30:54 »
Já mám diskgrafii a píšu normálně většinou bez chyb . Na to se nevymlouvej a i kdyby s tím měl někdo problém je povinnost si to po sobě opravovat.  :-\
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)