Autor Téma: Pravopisné chyby  (Přečteno 47768 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Pravopisné chyby
« Odpověď #60 kdy: Říjen 10, 2006, 09:12:36 »
Tak jestli to mělo být na mě tak o tom nic nevím, tohle označení jsem viděl až ted´, jinak jsem rád že jste se vrátil, snad to s tím i/y a s/z nemyslíte doslova páč já i/y opravdu neumím, jen v některých případech, snad to nevadí.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Jiří Fidler

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
zelená palice
« Odpověď #61 kdy: Říjen 10, 2006, 09:56:31 »
Ne, nebylo to na Vás, Herr General.

A toto mi nepočítejte jako příspěvek.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Pravopisné chyby
« Odpověď #62 kdy: Říjen 10, 2006, 09:59:26 »
Tak vykat mi snad nemusíte a jsem je podplukovník, ke generálovi mám ještě daleko.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

shooter147

• Francouzská cizinecká legie
  • Légionnaire
Re: Pravopisné chyby
« Odpověď #63 kdy: Listopad 05, 2009, 05:58:21 »
Chcem sa spytať keď nebudem pisať po česky vadí to? :D

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #64 kdy: Listopad 05, 2009, 06:10:01 »
Chcem sa spytať keď nebudem pisať po česky vadí to? :D
Neprovokuj. :D Smíš tady psát i slovensky, ale spisovně podle pravidel pravopisu. Ve většině pravidel daných sekcí uvidíš, že se vyžaduje rozdíl mezi i/y, velké písmeno na začátku věty či tečky a čárky, tam kam patří....si přečti však pár pravidel ohledně pravopisu....
Víc ti k tomu neřeknu....POSPEC
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

GREIF

• Wehrmacht
    Hauptfeldwebel - podporučík
« Odpověď #65 kdy: Leden 07, 2010, 09:18:18 »
Jo pánové,copak i,y ale pro mě jako počítačového analfabeta z,y napsané na jedné klávese součastně :)to je pak oprav.pořád si dávám pozor ale kdybych měl někde v budoucnu chybu tak se omlouvám. :D

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #66 kdy: Leden 07, 2010, 10:34:45 »
Pravidla přispívání-pravopis
1) Vzhledem k tomu, co zde předvádí někteří přispěvatelé, bylo rozhodnuto mazat příspěvky ignorující rozdíl mezi i/y, interpunkci a jiné jevy, jejichž dodržování je pro psaný projev nezbytné. Cílem tohoto opatření není buzerovat nikoho za zapomenutou čárku či překlep, nýbrž potírat ty nejhorší prasárny a přimět přispěvatele k psaní na úrovni, jaká odpovídá psanému projevu určenému pro veřejnost.
Tenhle dodatek k pravidlům vstupuje v platnost 10.V.2008.
2)Ten kdo moc psaní Y/I neovládá má možnost využít programů jako MS Word nebo Open Office Writer, které mu s korekcí pravopisných chyb pomohou.
Tahle pravidla určují chod všech sekcí od techniky až po pokec....
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #67 kdy: Leden 08, 2010, 08:11:02 »
Já mám spíš problém s ů nebo ú..jelikož ti konstruktéři klávesnice mysleli hlavně na prémie a ne na práci/viz y,z, jak psal Greif/mám potíže s rozeznáním těchto dvou ů a ú.A to nejsem nějaký brýlovec,mám jen brýle na čtení s ohledem k věku...Takže ne, že bych netušil, kdy se jaké píše,ale někdy na to prostě kašlu ,neustále se vracet..ale je pravda,že to není vůbec správné...A co se týče i,y je vidět,že i když někomu to dělá problémy a hodně čte,tak již pohled na slovo např. krisa u čtenáře vyvolá paniku a hned jej opraví,ale nečtenář slovo přejde bez mrknutí oka...Proto mi u takového člověka zarazí,když nám sděluje,co všechno četl,nebo dokonce dělá rozbor knihy....Ale jak se říká...jsi-li bez viny,hoď kamenem...Mě také dlouho trvalo,než jsem přišel na to,/vlastně mi poradila moje žena/ jak napsat velké písmeno s háčkem.....Taky pěkně nedomyšlená kravina/není to sice slušné slovo, ale je spisovně,ne?/

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #68 kdy: Leden 08, 2010, 10:23:55 »
No protože klávesnice qwerty není český vynález a je mezinárodně využívaná, to co můžeme udělat maximálně je obohatit ji o naše písmenka, ale jen tam, kam se vejdou. Takže "ů", protože se přeci jen používá více, tam je, zatímco "ú" tam není. Taky mně to vadí, protože furt tam nejdřív házet čárku a pak teprve písmeno... Proto dost lidí píše bez diakritiky - ostatně na to byla taky klávesnice vymyšlená, čili ti za vodou píšou velká písmena jen se shiftem, ale naše pokroková čeština má také měkčené hlásky a to bohužel nejde psát "shift+č" například a to je děsnej vopruz.
Nadruhou stranu, pokud píšete v nějakém editoru (Word), tam se automaticky opravuje snad všechno, takže můžete psát velice rychle.
Jak píše kříž, čtením se člověku ta slova dostanou pod kůži a za sebe můžu říct, že nad tím nepřemýšlím a většinou to napíšu správně. Horší je to s interpunkcí, správně oddělit věty a celkově s pravidly psaní - typografie.
Psaní .... místo ..., nepsání mezer za čárkou a tečkou, rozdíl mezi 9mm a 9 mm to vážně dá člověku zabrat.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Por. Iko

• Rudá armáda - RKKA
  • капитан - Kapitan
  • Realita je tvrdá.
« Odpověď #69 kdy: Leden 08, 2010, 03:49:50 »
No protože klávesnice qwerty není český vynález a je mezinárodně využívaná, to co můžeme udělat maximálně je obohatit ji o naše písmenka, ale jen tam, kam se vejdou. Takže "ů", protože se přeci jen používá více, tam je, zatímco "ú" tam není. Taky mně to vadí, protože furt tam nejdřív házet čárku a pak teprve písmeno... Proto dost lidí píše bez diakritiky - ostatně na to byla taky klávesnice vymyšlená, čili ti za vodou píšou velká písmena jen se shiftem, ale naše pokroková čeština má také měkčené hlásky a to bohužel nejde psát "shift+č" například a to je děsnej vopruz.
Nadruhou stranu, pokud píšete v nějakém editoru (Word), tam se automaticky opravuje snad všechno, takže můžete psát velice rychle.
Jak píše kříž, čtením se člověku ta slova dostanou pod kůži a za sebe můžu říct, že nad tím nepřemýšlím a většinou to napíšu správně. Horší je to s interpunkcí, správně oddělit věty a celkově s pravidly psaní - typografie.
Psaní .... místo ..., nepsání mezer za čárkou a tečkou, rozdíl mezi 9mm a 9 mm to vážně dá člověku zabrat.
Ale já mám na klávesnici "ú"
,,Užívejte si života protože mrtví budete dlouho."

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #70 kdy: Leden 08, 2010, 04:06:27 »
Já tam taky ú mám,ale tušil jsem přesně,jak řekl Jíra,že ten problém s klávesnicí vznikl z úpravy anglosaské klávesnice na náš jazyk...Ale přesto si člověk uleví zanadávat si....ti nevinní,na které si zanadávám,to netuší a mě je lépe.Moje matka mi řekla jednoduchou pomůcku na y a i..Platí na většinu případů...Když jsou to ti/muži,chlapi..atd. je měkké i a když jsou to ty/ženy,kozy,dámy atd. je tvrdé y...Funguje to....

Por. Iko

• Rudá armáda - RKKA
  • капитан - Kapitan
  • Realita je tvrdá.
« Odpověď #71 kdy: Leden 08, 2010, 04:13:35 »
Ta pomůcka je pravdivá, dokonce nám to takhle řikala učitelka ve škole, ovšem já mám vždy problém si na ni vzpomenout
,,Užívejte si života protože mrtví budete dlouho."

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #72 kdy: Leden 08, 2010, 06:40:24 »
To je škandál! To si tam to "ú" budu muset někam namalovat, jinok to nevidím.
Shoda podmětu s přísudkem je nejčastější větší chyba - kdo dodržuje psaní ta auta, ta slova? Spíše ty slova, ty auta. Včetně mě. Nebo psaní mně a mě, taky to zdržuje, protože na to člověk musí myslet a tak mnozí píšou jenom krátce"mě".
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #73 kdy: Leden 08, 2010, 07:39:35 »
V tom mám taky bordel...Napíšu si vedle sebe obě a použiju to, co se mi více zamlouvá.Samozřejmě, když píši něco důležitého.../třeba milostný dopis.../

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #74 kdy: Leden 08, 2010, 08:37:38 »
Mně je v 3. a 6. pádu víc není třeba řešit.
Takže dej to mně, o mně atd.
Jinak kde jde tahle zákeřnost nahradit tě, nebo tebe, se píše mě. Kde jde použít tobě, se píše mně.
Tohle mi taky dělávalo problémy, ale teď jsem si uvědomil tohle a mám klid  :)
Já jsem stále na škole, takže tyhle problémy řeším poměrně často.
Neberte to jako nějaké poučování, ale třeba to někomu pomůže. Dovedu si představit, že když někdo ve škole nebyl dvacet let tak to zapomene.
Ampulle !!!