Autor Téma: Německé týdeníky-Deutsche wochenschau  (Přečteno 4967 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hugo Primozic

• Host
Německé týdeníky-Deutsche wochenschau
« kdy: Srpen 12, 2006, 04:57:13 »
Tyto válečné týdeníky zachycují dění na frontě od zahájení války až do konce.Jsou  ke stažení na emuli,přes bittorrent(nebo jiný torrent klient) na www.torrentbox.com www.torrentportal.com www.isohunt.com ,popřípadně mužete vyzkoušet jiný sdíleč.

Sepp Rössner

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2006, 10:00:11 »
No tyhle tydeniky nikdy nemluvi uplnou pravdu , pac v tom mel prsty Goebbles a jeho ministerstvo propagandy , takze tyhle tydeniky nejsou moc verohodne. Samozrejme zabery se v nich nachazeji kvalitni ,to ano.

Jednou jsem videl tydenik o tom , jak nemci v roce 1945 utoci na rudou armadu a bylo to zachyceno jako kdyby nemci meli spousty tanku , letadel a pesaku , i kdyz skutecnost byla v te dobe dost jina.
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

von Irgirg

• ČSR
  • Rotný
« Odpověď #2 kdy: Srpen 14, 2006, 10:40:59 »
Sepp Rössner má naprostou pravdu ohledně objektivity týdeníků. Vždyť vznikaly plně pod taktovkou ministerstva pro lidovou osvětu a propagandu dr. Josepha Goebbelse. Ale po technické stránce mi přijdou často vynikající, a hudební doprovod - rovněž výtečný! Nedávno jsem někde na netu shlédl týdeník, kterak Hitler's Gebirgsjäger vystoupili na Elbrus - hodně zajímavé pokoukání, ačkoli tuším, někde jsem četl, že byli za tento kousek jako jednotka potrestáni. S Goebbelsem mám kromě běžného kulturního (nebo v případě tohoto zločince spíš nekulturního!) povědomí jedinou zkušenost - před pár lety se mi dostala do rukou Goebbelsova kniha "Deníky 1938" (vyšla v roce 1992 v nakl. Dialog). Pro člověka, který má rád naši První republiku nebo pro tzv. normálně uvažujícího člověka vůbec hodně náročná a smutná konfrontace s tímto patologickým mozkem. A je mi dnes ještě smutněji, když jsem se s řadou postupů ovlivňování veřejnosti zřejmě vymyšlených tímto zločincem, a přivedených k dokonalosti např. komunisty, musel setkat i v této době, kdy je používá jistý nejmenovaný ministr zdravotnictví. Ale nechci zde z toho dělat politické fórum, jen malý povzdech.

Hugo Primozic

• Host
« Odpověď #3 kdy: Srpen 14, 2006, 11:14:22 »
Neumin německy tak z tý propagandy moc nema :lol:  ale videa sama o sobě sou vynikající.

Totenkopf

• Host
« Odpověď #4 kdy: Listopad 09, 2006, 07:06:02 »
na stránke www.vojna.net si tieto nemecké týždenníky môžete zadarmo pozrieť   :wink: stojí to fakt az to  :) na pozretie týchto týždenníkov však musíte mať internet explorer  :)