Autor Téma: Technické muzeum v Sinsheimu  (Přečteno 8454 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
Technické muzeum v Sinsheimu
« kdy: Únor 09, 2008, 11:54:14 »
Expozice je v dvou rozlehlých budovách a pokud by jste si to chtěli všechno pořádně prohlídnout, tak vám to může zabrat i celej den. Já sem se tam stavoval spíš při cestě, takže jsem zhruba tři hoďky slídil převážně v části s vojenskou technikou. Jinak je tu i slušná expozice civilní techniky, včetně Concordu a jeho ošklivé ruské kopie :)

Nafotil jsem hromadu fotek, zmenšil je a zapakoval - tady jsou

Kód: [Vybrat]

http://www.nosp.cz/sinsheim.zip               (10,3 MB)

Omluvte kvalitu, spousta věcí byla za plexisklem, všechno nasvícené a navíc bylo ráno a slunce svítilo opravdu ostře i do haly.

Jinak tam sou i různý automaty, vhodíte do nich minci a rozhýbe to exponát. Nejlepší co jsem viděl byl Panther, kus od něj byl takovej pultík, malej skopčák tam naházel eura a moh točit věží, točily se pásy a dělalo to kravál. :)

Pokud budete mít cestu kolem, tak si určitě udělejte čas a podívejte se tam, stojí to za to. Samozřejmě i za cílenej výlet by to stálo :)

KoB@

• Rudá armáda - RKKA
  • старший лейтенант - Staršij Lejtenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 31. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 15. března 2009
« Odpověď #1 kdy: Únor 10, 2008, 09:37:53 »
na fotkach to vypada celkom lakavo, viz na jednej z fotiek vidiet myslim Pz IV. na ktorom je podpisany jeden z nasich clenov fora, Sepp, priznaj sa vandal, vsak si tam bol

Tiez dva panzerfausty prichytene o kormidlo  :lol: bicykla sa mi pacili

akurat je to tam dost nahusto, vypada to trochu inak ako vystaviska alebo muzea kde som bol
Hovor stručne,
pýtaj sa málo,
odchádzaj rýchlo. (Peter Veľký)

Whitney

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #2 kdy: Květen 21, 2008, 07:10:22 »
Jn to muzeum je opravdu rozlehlé, techniky  tuny a tuny. Od vytazeného vraku Stuky až po obrovské Stroje Concord a to Tucko. Velmi mne zaujal Panther který byl ponechán v původním stavu, pastva pro oči. Byl tam i kompletně opraveny Panther, za poplatek jste si mohli pohrát s věží tanku.

Běžnější exponáty jako T34/85 a jiná hojně zastoupená technika je vystavena venku. Je tam i Ju-52 (nvm jestli to pisu správně) proste ten junkers se třemi hvězdicovými motory ,vyzvednut z jezera na které musel nouzově přistát až povolil led tak se potopil vyzvedly ho dali do původního stavu a darovali muzeum.  Prostě pokud budete mít možnost zajet si do Sinsheimu ihned ji využijte

stojí to opravdu za to :P
Meine Ehre Heisst Treue

bubák

• Host
« Odpověď #3 kdy: Květen 25, 2008, 07:36:24 »
dnes jsem jel kolem když jsem se vracel ze španělska a kolem jsou postavené protihlukové bariéry. Ale viděl jsem concorda

Whitney

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
Re: Technické muzeum v Sinsheimu
« Odpověď #4 kdy: Červenec 26, 2008, 09:15:40 »
Mám takový malý debilní dotaz: Můžu si sáhnout na exponáty :D ? Pokud ne, tak tam nejedu :D.
Šáhnout si můžeš na letadla, projít můžeš třeba Concordem či tetičkou JU-52 atd. Tanky jsou povětšinou v halách jen asi tak 30 kusu techniky jako T-34/85 jsou vystaveny za muzeem. Uvnitř jsou exponáty kolem dokola obehnány šnůrou, ale když se rozhlídneš jestli se někdo nedívá tak v pohodě. Samozřejmě nesmíš to přelízt a fotit se utoho i když frajeři z naší třídi to dělali. Osobně bych tam jel znovu.
Meine Ehre Heisst Treue

Danvice

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
« Odpověď #5 kdy: Červenec 27, 2008, 06:48:37 »
Tak to je velice dobré :). Tak párkrát se třeba někde vyfotím, ale nebudu to přehánět :)

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #6 kdy: Červenec 27, 2008, 04:53:45 »
Tak sem koukal na ty m!|_Anovi fotky a asi by to stálo za hřích.
Nejvíc sem slintal u Hummelu  :P ;D
Ampulle !!!

Max Hanke

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #7 kdy: Září 08, 2009, 05:57:14 »
 Tak já jsem tam byl cca před 4 lety když jsme jely s tátou do Francie. Můžu říct že mé srdce plesalo. Například když jsem stál u vraku Stuky vylovené z kanálu La Manche. Fotka u Shermana, proslulého téčka a největší lahůdka byl Tiger a panzer 4. Poté co jsem si vystál i dvě hodiny ve frontě tak jsem se dostali do Concorda, jehu hnusné kopie Tupoleva která interiérem nemohla zapřít že pochází z SSSR a pak jsem byl také v krásné Tante Ju 52 ve švýcarských barvách. A6 nebudete vědět co s volnám víkendem tak seberte rodinu a mažte směr SinsHeim.
Je jen naší zásluhou že bolševické hordy nemohou omývat své tanky na březích Atlantiku

bubák

• Host
« Odpověď #8 kdy: Září 09, 2009, 04:52:07 »
Tiger už tam není. ZAjímavé, že v TU-144 je vím místa jaK V cONCORDU.

Max Hanke

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #9 kdy: Září 09, 2009, 05:44:34 »
 Já nevím jak je to tam teď. Je pravda že od té doby uplnynul nějaký ten pátek. Ale i tak to stojí za to.
Je jen naší zásluhou že bolševické hordy nemohou omývat své tanky na březích Atlantiku

bubák

• Host
« Odpověď #10 kdy: Září 09, 2009, 06:50:07 »
Jen kvůli vojenské technice to za tu cestu nestojí. Výborná je expozice civilních vozidel, formulí a různých konceptů.
Co je teda perfektní, že skoro od každého kusu vojenské techniky tam mají minimálně dva kusy

Max Hanke

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #11 kdy: Září 09, 2009, 08:03:29 »
 No jelikož je toto forum převážně pro vojenské nadšence tak si myslím že by každý upřednostnil tu vojenskou výbavu muzea. Ale jak říkáš ta civilní taky stojí za to. Nejvíce se mi jako každému klukovy líbily parní lokomotivy a různá závodní auta. No prostě bombice.
http://www.technik-museum.de/museum_sinsheim_deutsch.html

bubák

• Host
« Odpověď #12 kdy: Září 09, 2009, 08:18:16 »
Kdo má rád vojenstí ať jede do Bovingtonu. Kdo na to nemá může do Lešan.

Max Hanke

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #13 kdy: Září 09, 2009, 08:27:58 »
 Já v Lešanech byl a měl jsem to prolezlý za tři čtvrtě hodiny.... I když jsme přeci v čechách.

bubák

• Host
« Odpověď #14 kdy: Září 09, 2009, 08:59:51 »
TAk to koukám, že se o vojenskou techniku moc nezajímáš. Jasně chápu, nebyly tam Tigery a je tam jen jeden obyčejnej PzIV. Co s tím má společného, že jsme v ČR?