Autor Téma: Kurt Knispel  (Přečteno 19130 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
Re: Kurt Knispel
« Odpověď #15 kdy: Duben 10, 2013, 08:20:20 »
Tak jako v každé armádě měli i němečtí vojáci zakázáno psát si deník, fotografovat, natáčet atd. Některé zákazy vojáci různě obcházeli deníky si psali. Třeba Koschorek svoje poznámky schovával v kabátu (v rozpárané podšívce). K autorovu překvapení se většina zachovala (byla to opravdu náhoda s velkou dávkou štěstí). Jisté je jen to, že i kdyby si Knispel něco psal (o čemž pochybuju) tak se to nezachovalo. Nepřijde mi, že zrovna on by byl typ člověka který by si něco zapisoval. Co se jeho taktiky týče, tak byla asi šitá čistě pro něj. Pokud by totiž disponoval znalostmi které by se vymykaly průměru, tak by o ně projevili zájem i další vojáci a jeho taktika by vešla ve známost. Podle mě byl třeba jen rychlý, měl výkonnější myšlení (pro osádky tanků je důležitá i matematika a další technické obory), možná byl i vnímavější a rychle se učil. Navíc byl před válkou automechanik, měl tedy cit pro mechaniku a stroje. Rozhodně měl ale velkou dávku štěstí. Čistě technicky vzato ale nejspíš nepředváděl nic atypického. Prostě v tom co dělal byl tak dobrý a zkušený, že byl nejlepší.
Nezapomeňte taky že v tanku není člověk sám (není to letadlo...) důležitá je hlavně sehranost osádky. Povšimněte si že se často stávalo, že ze střelce se stal velitel tanku atd. Tankista tak musel znát i to co dělají jeho kolegové, ne jen jak se třeba nabíjí kanón.
Já osobně mám rád Jeseníky a jsem jen rád že největší tankové eso pochází právě odtud. i když sám sebe bral jako němce. Můžeme být rádi že sme nedopadli jako slovinci a neplatila pro nás branná povinnost
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #16 kdy: Duben 10, 2013, 10:16:32 »
S tím zvykem zástupnosti posádky udělali Němci ránu do černého. Zastupitelnost v boji je nesmírně důležitá, ale myslím si, že Knispel nebyl jen dítě štěstěny, ale musel mít něco, co ostatním chybělo, jinak by těžko dosáhl takových úspěchů. Je paradoxní, že dílem osudu a své národnosti sloužil na druhé straně a přijel domů umřít..

(příspěvek upraven)*T*

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #17 kdy: Duben 14, 2013, 07:14:28 »
Bude to asi znít podivně, ale svým způsobem bylo pro něj štěstí, že zemřel jak zemřel. Jeho život po válce by asi byl velmi krátký: občan ČSR, který dobrovolně narukoval do nepřátelské armády, aktivně za ní bojoval - jak by nejspíš dopadl?
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #18 kdy: Duben 14, 2013, 04:25:09 »
Čo až by sa nevrátil do svojho bydliska a ostal by v Nemecku?  ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #19 kdy: Duben 14, 2013, 05:02:07 »
Možná by jej vydali, možná ne. To už nevyřešíme. ???
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #20 kdy: Duben 14, 2013, 06:00:24 »
Možná by seděl na Mírově s našimi piloty z Anglie a dělal jim tam kápa.  ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #21 kdy: Duben 14, 2013, 10:00:44 »
Kdyby byl souzen podle  dekretů prezidenta republiky č. 16/1945 Sb.(tzv. Velký retribuční dekret) o potrestání zločinců, zrádců a jejich pomahačů, dále dekret č. 17/1945 Sb. (o Národním soudu) a dekret č. 138/1945 Sb. (tzv. Malý retribuční dekret) o potrestání některých provinění proti národní cti, tak by se na Mírov asi nedostal.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #22 kdy: Duben 14, 2013, 10:03:41 »
To je dobrá otázka, zaléžalo by však na tom, kým by bol zajatý.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #23 kdy: Duben 14, 2013, 10:27:02 »
Budeš se divit, ale ani ne. Většinou záleželo na rozhodnutí místního velitele bez ohledu na armádu.

MarkusSz

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #24 kdy: Říjen 08, 2013, 07:50:20 »
Zbožňujem tankistov. Kurt bol eso.