Autor Téma: SdKfz 182 PzKpfw VI Ausf.B Tiger II (Königstiger)  (Přečteno 78469 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

XY

• Host
Re: SdKfz 182 PzKpfw VI Ausf.B Tiger II (Königstiger)
« Odpověď #30 kdy: Březen 27, 2008, 07:04:22 »
Já bych taky v tanku za WWII upžednostnil KwK 43, kterou bych umístil do Schmalturmu a prostě an něco posadil, klidně bych to risknul i s Panzer-IV, ale ještě pak by to vydržel podvozek, ale asi by to šlo.

Jinak 105mm v dnešní době podle mě je nejlepší, i když Rusové asi stále budou dávat přednost 125mm a víc kanónům...

XY

• Host
« Odpověď #31 kdy: Březen 27, 2008, 07:05:59 »
A ano pátere,m ten náboj má skoro 16kg, ale já jsme to jen zaokrouhlil i když to bylo mělo být 16hg ale tak tak prostě bay přibližně se vědělo kolik ten náboj váží

XY

• Host
« Odpověď #32 kdy: Březen 28, 2008, 08:16:45 »
Už nevím kde jsme s eo tom bavily, ale ted jsme četl že byly dokončeny tři kanóny 7,5cm Kwk 44/2 s tím automatickým nabíjením, s teoretickou kadencí 40 ran/min. Byly podrobeny testům, ale nikdy je nezkoušely umístit do tanku, protože nebyl zdaleka čas, materiál a ani lidi na to... je to z www.geocities.com

+ v dubnu měl být hotov stabilizátor kanónu a dálkoměr firmy Zeiis ale píší, vyčerpáni pracovních sil, materiálu a úpadek firmy v psoledních mwsících a týdnech roku 1945 nebyl schopen dát do kupy celý eFko, i když mezi 20-23 jich několik hotovo bylo.

Tím by se podle mě vrátil Panther na vrchol tankové konstrukce, v ausf. F

Stejně tak Tiger II s novým motorem a kanonem, ale motor by byl až v srpnu připraven být použit v tanku ( výkon 900 koní a né 850 koní )

Béďa

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 4. listopadu 2008
« Odpověď #33 kdy: Duben 05, 2008, 12:11:31 »
Tak docela by mě zajímal ten stabilizátor kanonu... Co jsem četl já tak šlo o stabilizovaný zaměřovač, ale mohu se mýlit.

Béďa

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #34 kdy: Duben 05, 2008, 12:11:56 »
Jinak F by v roce 1945 bylo jistě na samé špici, ale opět opakuji, že 75ka ani KwK 43 nestačila na JS-3. Ono to stou odolností je docela dost složité, jak se zdá opravdu velkou roli hraje poměr průměru střely a síly pancíře, kdy pokud je střel s větším průměrem dochází k prolomení pancíře, zatímco naopak střea musí pancíř "provrtat", pak takový D-25T má opravdu i s jednoduchou municí devastující efekt.

Rovněž s tvrdostí pancíře to není tak jednoduché, proti těžkým kaliberním střelám je výhodnější pancíř střední tvrdosti s dostatečnou houževnatostí, zatímco proti lehkým rychlým podkaliberním střelám je výhodnější pancíř vysoké tvrdosti, který se zase ale láme při zásahu klasickým granátem.

Béďa

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #35 kdy: Duben 05, 2008, 12:12:13 »
Po válce při zkouškách T-54 zjistily, že čelo korby prvních T-54 silné 120mm odolává střelám z KwK-43/D-10 i z malých vzdáleností, ale při jeho zeslabení na 100mm dochází k průstřelu okolo 800m. Tudíž opírat se o tabulkové údaje průbojnosti, ať již německé či ruské, jakkoli jsou  zajímavé je hodně zavádějící.

Pro více informací doporučuju 1 a 2 díl Tanky Tankogradu, vydáno přímo továrnou, jsou zde dosud nepublikované údaje a hlavně údaje z továrních zkoušek.

XY

• Host
« Odpověď #36 kdy: Duben 05, 2008, 01:55:25 »
No ale tak T-54 sériově s evyráběl roku 1947...za dva roky by němci měly za další protizbrań schopnou prostřelit pancíře T-54... navíc pancéřování není všechno, když tank má málo nábojů s horším kanónem a může být ustřílet jiným tankem. Takže pancéřování uplně nejdůležitější není

XY

• Host
« Odpověď #37 kdy: Duben 05, 2008, 01:57:36 »
Navíc my vysvětli jakto když při testech rusové s kanonem KwK-43 prostřelily 165mm pod 30° sklonu, jakto že pak nedokázal ani prostřelit T-54 nebo IS-3 která měla ještě slabší pancéřování... celkem nechápu

Béďa

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #38 kdy: Duben 06, 2008, 11:45:56 »
Tím jsem říct že P.F by téměř nemohl zničit JS-3 čelně.

Když jsme u toho roku 1947 znovu opakuji, že by Rusové mohli mít JS-7!!

KwK-43: už poněkolikáté opakuji, že je míněn sklon od kolmice!! Ne od horizontály!!

XY

• Host
« Odpověď #39 kdy: Duben 06, 2008, 11:49:30 »
já to vím jak je ten sklon.. co to furt opakuješ... a navíc, i kdyby JS-3 nešla čelně probít, je tam past na granáty, nebo po soustředěné palbě, nebo jen to že Panther měl jiné výhody... JS-3 není lepší

Pitbullnet

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 6. července 2008
« Odpověď #40 kdy: Duben 06, 2008, 12:44:02 »
Prosím tě,XY,kolik topiců budeš zas.rat s těma tvýma nevyrobenýma krabicema?Já jsem v jádru nekonfliktní člověk,ale ty mě vyloženě už nebavíš.Připomíná mi to rčení "vyhodí ho dveřmi-vrátí se oknem...".

Má to svůj topic (dokonce si myslím,že jsi ho založil ty sám),tak s tím prosím tě neotravuj jinde.Děkuji za kladné vyřízení mé žádosti...
Život je boj,boj je život!
"Zapíchli jsme nesprávného vepře..."-W.Churchill 1948
http://www.fuegops.xf.cz/index.html

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #41 kdy: Srpen 03, 2008, 09:44:35 »
Co máte všichni pořád s tím Kingtigrem  ::). Je to KÖNIGSTIGER  >:(, pro ty kterým se tento název příčí je tu doporučení používat název Tiger II. Königstiger je tygr bengálský a ne žádný královský, tak sem nezatahujte tu americkou zpotvořeninu názvu.

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #42 kdy: Srpen 04, 2008, 09:13:47 »
Jak jsi přišel na tygr bengálský?
Podle několika slovníků je "Königs-" přídavné jméno znamenající "královský". Podle seznam slovníku: der Königstiger = tygr královský.
Pokud se to dá vyložit jinak, tak bych rád věděl jak.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #43 kdy: Srpen 04, 2008, 11:30:37 »
Označení Königstiger je německé jméno pro tygra bengálského (Panthera tigris tigris)  ;).
Mimo jiné zní anglické označení Royal Bengal tiger, tudíž to má se slovem "královský" mnoho společného.
Ale přeložit Königstiger jako tygr bengálský je podle mě nejpřesnější překlad, ne jako doslovný "tygr královský".
Ampulle !!!

jíra

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #44 kdy: Srpen 04, 2008, 02:31:05 »
Díky za objasnění, omlouvám se za off topic.
Tux - tux - tux - tux - ta - ta - ta - ta - zavírá všem virům vrata  /  www.ubuntu.cz