Autor Téma: Albert Speer  (Přečteno 25651 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

stuka

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Re: Albert Speer
« Odpověď #45 kdy: Září 09, 2010, 04:57:19 »
Co kdyby jste hoši napsali něco víc? Pokud vím tak tohle fórum je i o článcích a práci s tím spojenou. Kolikrát jenom napíšete - byl jsem tam a tam nebo četl jsem to a to nebo se jenom na něco zeptáte. Ale nás by daná problematika zajímala podrobněji.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Kůža

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #46 kdy: Listopad 11, 2012, 11:46:41 »
Já to chápu jen nevím proč byli popraveni nemečtí generálové.  Třeba Hans Frank si to zasloužil ale proč třeba Jodl?

S tim Jodlem to nejspíš nebylo správný jednání. Ale hlavně (ikdyž nevím co je na tom pravdy) četl jsem na wikipedii, že Jodl žádal o způsob popravy zastřelením před popravčí četou místo oběšením a že tato žádost byla zamítnutá! Absolutně nechápu co je k tomu vedlo tuto žádost zamítnout... hodně mě to pobouřilo, když jsem to četl...

TheDevilsGuard89

• Finská armáda
  • Korpraali - Svobodník
« Odpověď #47 kdy: Červen 06, 2013, 11:12:22 »
Já to chápu jen nevím proč byli popraveni nemečtí generálové.  Třeba Hans Frank si to zasloužil ale proč třeba Jodl?

S tim Jodlem to nejspíš nebylo správný jednání. Ale hlavně (ikdyž nevím co je na tom pravdy) četl jsem na wikipedii, že Jodl žádal o způsob popravy zastřelením před popravčí četou místo oběšením a že tato žádost byla zamítnutá! Absolutně nechápu co je k tomu vedlo tuto žádost zamítnout... hodně mě to pobouřilo, když jsem to četl...

Protože jako odsouzený válečný zločinec ztratil status vojáka a tím pádem i právo na smrt před popravčí četou.
Ztraceni jsou jen ti, kteří se odevzdali osudu.