Autor Téma: StuG III  (Přečteno 23925 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
StuG III
« Odpověď #15 kdy: Září 24, 2006, 06:42:00 »
Tak asi to domluvit slo. Ja jen proste pochybuju, ze je znicil naraz. Mozny to je, ale nepravdepodobny, ze by si vyhledl kolonu, kde by znicil 45 tanku.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
StuG III
« Odpověď #16 kdy: Září 24, 2006, 08:11:03 »
Citace: "Kageneck"
Tak asi to domluvit slo. Ja jen proste pochybuju, ze je znicil naraz. Mozny to je, ale nepravdepodobny, ze by si vyhledl kolonu, kde by znicil 45 tanku.k

Samozrejme, ze je neznicl naraz. Prelozen byl od protiletadlove delostrelectva k utocnemu delostrelectvu koncem roku 1944, takze naky ten vycvik, a zacatkem 45 sup na frontu. mel na to 4 mesice. :)
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
StuG III
« Odpověď #17 kdy: Září 24, 2006, 08:13:42 »
No jo no, tuhle taktiku znám ale myslím že podcenuješ rusy ti by se nenechli odtřelovat jak na střelnici a  kdyby na jednoho stuga zamířilo a střílelo několik tanků tak by z něj moc nezbylo, rusové zas až tak blbý nebyly
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
StuG III
« Odpověď #18 kdy: Září 24, 2006, 08:30:54 »
Ja ale taky nerikam, ze byl sam. Napriklad pancerovy granatnici z Grossdeutschland pri obrane uzemi se schovali do mesta a schovali svy dva panthery..... Pockali az kolona projede a pak to provedli, tak jak jsem psal. pak pribehli jeste pesaci s panzerfaustama a minama a bylo po kolone.

von Kageneck

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
StuG III
« Odpověď #19 kdy: Září 24, 2006, 08:33:23 »
Citace: "clausewitz"
No jo no, tuhle taktiku znám ale myslím že podcenuješ rusy ti by se nenechli odtřelovat jak na střelnici a  kdyby na jednoho stuga zamířilo a střílelo několik tanků tak by z něj moc nezbylo, rusové zas až tak blbý nebyly

Souhlasim s Augustem, to co popisuje je nejpouzivanejsi nemecka taktika. S minimem techniky dokazali mnohdy znicit ohromujici mnozstvi techniky protivnika prave podobnymi akcemi. Akce Wittmanna u Vilers Bocage je jasny priklad "jak se to melo delat".

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
StuG III
« Odpověď #20 kdy: Září 24, 2006, 08:38:30 »
No jo no ale i kdyby těch rusáků zničili kolik chtěli stejně jim to moc platný nebylo, v ruinách se to dá uplatnit líp, já psal spíš o otevřené krajině kde by jim to nebylo k ničemu

Durch Krieg zum Sieg.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Kageneck

• Administrátor
StuG III
« Odpověď #21 kdy: Září 24, 2006, 08:45:18 »
No v otevrene krajine se tanky tezko schovaji coz je pro tuto akci asi nejdulezitejsi.  Ale nejaky krovi a lesik se urcite nekde najde.

von Kageneck

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
StuG III
« Odpověď #22 kdy: Září 24, 2006, 08:51:04 »
No o no ale v křoví se tank snadno neschová ale moment překvapení je rozhodující, je mi ale divný jak mohly schovat panthera ale němci v tom byli dobří

Durch Krieg zum Sieg.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Peter

• Čestný moderator
StuG III
« Odpověď #23 kdy: Září 24, 2006, 08:54:46 »
Citace: clausewitz
No o no ale v křoví se tank snadno neschová ale moment překvapení je rozhodující, je mi ale divný jak mohly schovat panthera ale němci v tom byli dobří
Samozrejme, ze pouzita taktika se odviji od terenu a od bojove situace. Nezapomen, ze treba v lese nebo ve meste hrozi tanku mnohem mensi riziko od letectva, ale zase je vic zranitelny od pechoty apod, proste taktiku je nutno operativne menit podle terenu a situaci na bojisti. V tom byli nemci opravdovymi mistry.

Sepp Rössner

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
StuG III
« Odpověď #24 kdy: Září 25, 2006, 02:10:35 »
Citace: clausewitz
Ta akce se odehravala ve meste , tam se da tank schovat v poho. Staci zajet za roh , nebo bych treba tank nejak "uspinil" nahazel bych na nej naky rozbity kusy neceho a tvaril bych se ze je ten tank opusteny.
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

flak88

• Host
StuG III
« Odpověď #25 kdy: Červenec 20, 2007, 07:39:26 »
Vážení diskutující,

rád bych se s Vámi podělil o pocity a názory na německá útočná děla STUG-III a STUG-IV.Mám tuto zbraň také velice,velice rád,protože byla efektivnější a účinnější než klasický tank,ale hlavně v pozdějších fázích války,kdy už chybělo skoro všechno i výrobně levnější,než tanky.

Také se zapomíná,že útočná děla spadala pod dělostřelectvo a s výjimkou protitankového dělostřelectva to bylo jediné místo,kde mohli dělostřelci získat Rytířský kříž.Což se také stávalo velice často.Co mne velice rmoutí je fakt,že v současné době je na našem knižním trhu dost publikací o obrněných silách Německa,ale 90% autorů jsou Angličané,nebo Američané/sic!/Německých autorů je velice málo.Líbí se mi příspěvek Hugo Primozice z 31.8.2006 a chtěl jsem se při té příležitosti zeptat,jestli neví,odkud je snímek odstavených/zničených/útočných děl a z jaké je to doby.Mám totiž v úmyslu na Fóru sbírat veškeré poznatky o tancích,či obrněné technice všeobecně a v případě zjištění jeho přítomnosti na onom místě,případně ho lokalizovat a vykopat.Několik poznatků již mám,ale letos je vegetace velice vzrostlá,takže vyrazím do terénu až na podzim.Mám 100% lokalizován tank/bohužel nevím jaký/sice je cca 4 metry hluboko,ale vždy na jaře a na podzim v těch místech je rezavé kolo na povrchu o průměru zhruba 5 metrů.

Ale o tom později.Takže jsem rád na Vašem fóru,jsem rád,že obrněná technika má tolik zastánců a obdivovatelů a rozhodně nebudu s příspěvky pozadu a podělím se s vámi o výtažky z mé knihovny,které budu publikovat.Snad posílím řady zastánců útočných děl proti tankům,jen je mi líto,že veškerá snaha zastavit RA vešla vniveč,ale představte si 71 protitankových kanonů 75mm Pak 40 na kilometr fronty na oderské frontě,což je působivá síla,ale to množství tanků co se proti nim vyvalilo prostě zastavit nešlo.Zdravím 

flak88

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
StuG III
« Odpověď #26 kdy: Červenec 20, 2007, 09:16:49 »
Citace: flak88
Vážení diskutující,

rád bych se s Vámi podělil o pocity a názory na německá útočná děla STUG-III a STUG-IV.Mám tuto zbraň také velice,velice rád,protože byla efektivnější a účinnější než klasický tank,ale hlavně v pozdějších fázích války,kdy už chybělo skoro všechno i výrobně levnější,než tanky.

Také se zapomíná,že útočná děla spadala pod dělostřelectvo a s výjimkou protitankového dělostřelectva to bylo jediné místo,kde mohli dělostřelci získat Rytířský kříž.Což se také stávalo velice často.Co mne velice rmoutí je fakt,že v současné době je na našem knižním trhu dost publikací o obrněných silách Německa,ale 90% autorů jsou Angličané,nebo Američané/sic!/Německých autorů je velice málo.Líbí se mi příspěvek Hugo Primozice z 31.8.2006 a chtěl jsem se při té příležitosti zeptat,jestli neví,odkud je snímek odstavených/zničených/útočných děl a z jaké je to doby.Mám totiž v úmyslu na Fóru sbírat veškeré poznatky o tancích,či obrněné technice všeobecně a v případě zjištění jeho přítomnosti na onom místě,případně ho lokalizovat a vykopat.Několik poznatků již mám,ale letos je vegetace velice vzrostlá,takže vyrazím do terénu až na podzim.Mám 100% lokalizován tank/bohužel nevím jaký/sice je cca 4 metry hluboko,ale vždy na jaře a na podzim v těch místech je rezavé kolo na povrchu o průměru zhruba 5 metrů.

Ale o tom později.Takže jsem rád na Vašem fóru,jsem rád,že obrněná technika má tolik zastánců a obdivovatelů a rozhodně nebudu s příspěvky pozadu a podělím se s vámi o výtažky z mé knihovny,které budu publikovat.Snad posílím řady zastánců útočných děl proti tankům,jen je mi líto,že veškerá snaha zastavit RA vešla vniveč,ale představte si 71 protitankových kanonů 75mm Pak 40 na kilometr fronty na oderské frontě,což je působivá síla,ale to množství tanků co se proti nim vyvalilo prostě zastavit nešlo.Zdravím 

flak88
Ty môžeš aspoň povedať,že sú tu nejaké publikácie o nemeckej technike, ale ja musím kvôli sov./ruskej oprašovať ruštinu a bŕľať sa po nete. Máš záujem o objavenie starej nemeckej vojenskej. techniky? Skúšal si už na Slovensku oblasť Dukly a okolia? Partia slušne vybavených ?hľadačov? by tam určite niečo našla.

flak88

• Host
StuG III
« Odpověď #27 kdy: Červenec 20, 2007, 11:00:22 »
Pro RABO: Ty já Ti můžu tady u nás nějaké publikace koupit a poslat,abys nemusel vzpomínat na slovíčka z ruštiny.Jen si představ,že bychom se od 4.třídy učili místo ruštiny angličtinu,to bychom dnes byli asi jinde.Ale jinak s tou obrněnou technikou je trochu problém,protože pamětníci vymírají,krajina se mění,kde dříve rostly ostružiny,je dnes strom o průměru 1 metr a víc.Prostě hrůza.Povídala mi jedna starousedlice,že v korytě potoka bagrovala nějaká firma letos na jaře nánosy a dělali regulaci a při tom vytáhli spoustu munice,protiletadlové dvojče,pistole a moc dalších věcí.vyrazili jsme po stopě a když jsme i zjistili tu firmu tak jsme se dozvěděli,že tam bagrovali v roce 2002/sic/a ne  u její chaty,jak paní tvrdila,ale o cca 200 metrů dále.Prostě hrůza a ty nekonečné hodiny a dni prolezlé s detektory po kolenou,horror.Jinak dík za námět a nápad a zdravím.flak88

RABO

• Rudá armáda - RKKA
  • старшина - Staršina
StuG III
« Odpověď #28 kdy: Červenec 21, 2007, 09:29:46 »
Citace: flak88
Pro RABO: Ty já Ti můžu tady u nás nějaké publikace koupit a poslat,abys nemusel vzpomínat na slovíčka z ruštiny.Jen si představ,že bychom se od 4.třídy učili místo ruštiny angličtinu,to bychom dnes byli asi jinde.Ale jinak s tou obrněnou technikou je trochu problém,protože pamětníci vymírají,krajina se mění,kde dříve rostly ostružiny,je dnes strom o průměru 1 metr a víc.Prostě hrůza.Povídala mi jedna starousedlice,že v korytě potoka bagrovala nějaká firma letos na jaře nánosy a dělali regulaci a při tom vytáhli spoustu munice,protiletadlové dvojče,pistole a moc dalších věcí.vyrazili jsme po stopě a když jsme i zjistili tu firmu tak jsme se dozvěděli,že tam bagrovali v roce 2002/sic/a ne  u její chaty,jak paní tvrdila,ale o cca 200 metrů dále.Prostě hrůza a ty nekonečné hodiny a dni prolezlé s detektory po kolenou,horror.Jinak dík za námět a nápad a zdravím.flak88
Ďakujem za ponuku,ale čo viem tak ani na českom trhu nie sú tie tituly s prekladom o ktoré by som mal záujem. Ale aj tak ešte raz ďakujem

brano

• Wehrmacht
    Feldwebel - praporčík
StuG III
« Odpověď #29 kdy: Červenec 21, 2007, 10:40:27 »
Skús hľadať TU.

StuG od Spielbergera (nemčina) a Panzer Tracts no.8 od Jentza/Doyla (angličtina), či ich ďalšia práca od Osprey StuG III & IV 1942-45. Nič lepšie nenájdeš.