Autor Téma: StuG III  (Přečteno 24548 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hugo Primozic

• Host
StuG III
« kdy: Srpen 31, 2006, 05:35:14 »
Moje nejoblíbenější samohybné dělo,nejlepším esem na tomto stroji byl podle mého názoru Hugo Primozic,kterému se do ledna 1943 podařilo zničit 60 sovětských tanku. Byl určen jako podpurné vozidlo pro pěchotu,kde se velice osvědčil v ničení obrněné techniky. Jaký je váš názor na tento stroj?

Udaje: http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/techdata/lovci/techstug3.php udaje dle jednotlivých verzí.

http://img844.imageshack.us/img844/8121/042cb.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/8426/stugiiilate.jpg

Hess

• Host
StuG III
« Odpověď #1 kdy: Srpen 31, 2006, 05:58:06 »
Souhlasím s tebou Hugo.Je to skvělé samohybné dělo.Na podporu vojáků

až moc dobrý.Nevýhoda, slabý pancíř ze zádu.stačil by nějaký Rusák nebo Amík s pancéřovou pestí a už by byl v háji.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
StuG III
« Odpověď #2 kdy: Srpen 31, 2006, 06:59:16 »
No skvělej stroj to byl. A po zásahu pancéřovou pěstí nebo bazookou zezadu by se odpozoučel snad i Königstiger
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
StuG III
« Odpověď #3 kdy: Srpen 31, 2006, 07:22:15 »
Citace: Hess
Souhlasím s tebou Hugo.Je to skvělé samohybné dělo.Na podporu vojáků

až moc dobrý.Nevýhoda, slabý pancíř ze zádu.stačil by nějaký Rusák nebo Amík s pancéřovou pestí a už by byl v háji.
Souhlas s Fikem i proklamovana "pevnost na pasech" Jadgtiger se odporoucel pokud dostal zasah zezadu, takze nevidim slabsi pancerovani zade jako nevyhodu.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

panzernet

• Administrátor
    • http://www.panzernet.net
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2009
StuG III
« Odpověď #4 kdy: Září 01, 2006, 08:17:56 »
I mě je tenhle stroj velice sympatický. Vyzkoušený a spolehlivý podvozek, jednoduše řešená nástavba, nízká silueta, rychlost a účinná výzbroj. Víte, že to byl nejpočetnější německý bojový stroj celé války? Bylo jich vyrobeno víc jak 9300 kusů!

Všiml jsem si pár zvláštností na tom druhém snímku cos poslal Hugo. Jednak uprostřed nad "nosem" na místě kde jinak většinou býval reflektor je něco co vypadá jako klakson... zajímavé. A taky má ten stroj nějaké zvláštní přídavné pancéřování po stranách nástavby. Takový zahnutý tenký plechy, to jsem ještě na žádné fotce neviděl.
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím." Heinz Guderian

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
StuG III
« Odpověď #5 kdy: Září 23, 2006, 09:38:40 »
Jeste k esum na techto samohybkach. Myslim, ze mnoho velmi dobrych velitelu je ve stinu Primozice, a nepravem. Napr. Hauptmann Otto Spranz. Bojoval v radach 237.Sturmgeschutz Brigade a jeho osobni ucet se zastavit na 76. znicenych strojich.

Nebo dalsim byl Heinz Deutsch. Co tento, puvodem prislusnik protiletadloveho delostrelectva, dokazal je obdivuhodne a prekonava v mnohem i Huga Primozice a jine. Ke Stugum nastoupil zacatkem roku 1945 a do konce valky si na zapadni fronte pripsal uctyhodnych 46 znicenych tanku nepritele.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
StuG III
« Odpověď #6 kdy: Září 24, 2006, 08:55:39 »
Citace: Manstein
Ale i tak měli velice blízko k srdci německého průmyslu (Porýní) myslim němce... Můj názor je ten že i v roce 45 měli obrněné jednotky dostatek munice.. ale ty asi myslíš to že nemohl dostat 45 obrněných vozidel najednou vid?:)Tak měli kumulativní, protipancéřovou a tříštivou... takže teoreticky by to popřípadě i šlo ale nevim kolik vozil Stug-III munice?
Jo presne tak jsem to myslel. Kumulativni munice bylo velmi malo a meli je hlavne Waffen SS. Podle me jich tolik u sebe nemel.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Peter

• Čestný moderator
StuG III
« Odpověď #7 kdy: Září 24, 2006, 09:35:01 »
Stug III Ausf.G mel zasobu 54.kusu munice. Jinak si nemyslim, ze mely nemecke jednotky nedostatek munice. Mozna posledni mesic, ale jinak to snad az takovy problem nebyl.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
StuG III
« Odpověď #8 kdy: Září 24, 2006, 10:13:04 »
Pokud vim tak prurazne granaty tvorily asi jen tretinu (mozna ctvrtinu, ted nevim) celkove munice. Tak to bylo aspon u tanku. Kdyz mel 54 kusu, tak pochybuju, ze by 45 pruraznych mel u sebe.

Peter

• Čestný moderator
StuG III
« Odpověď #9 kdy: Září 24, 2006, 10:17:39 »
Citace: Kageneck
Pokud vim tak prurazne granaty tvorily asi jen tretinu (mozna ctvrtinu, ted nevim) celkove munice. Tak to bylo aspon u tanku. Kdyz mel 54 kusu, tak pochybuju, ze by 45 pruraznych mel u sebe.
Ja tedy nevim jaky byl pomer, ale mam pocit, ze kdyz predem znala osadka sve cile tak si podle toho nalozila primereny pomer munice proti vozidlum a proti pechote. Pokud neznala sve cile dal bych si to pul na pul.

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
StuG III
« Odpověď #10 kdy: Září 24, 2006, 11:48:19 »
TO Fik: mě se odpozoučel líbí:)

Taky bych si to dával půl na půl....
Kumulativní bylo málo díky nedostatku wolframu...
A je taky zajímavý že na jeden nepřátelský tank se v průměru vystřelilo něco kolem 17 nábojů než byl zasašen:)
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?

Kageneck

• Administrátor
StuG III
« Odpověď #11 kdy: Září 24, 2006, 12:57:44 »
17?! A to se pocitaj vsechny valcici strany nebo jenom Nemci? Mi prijde docela hodne. A berou se vsechny druhy munice nebo jenom protipancerove?

Pul na pul se to ale proste nebralo. Mansteine vzdyt to musis vedet, kdyz jsi cetl to srovnani Pz IV a T-34....

Peter

• Čestný moderator
StuG III
« Odpověď #12 kdy: Září 24, 2006, 01:19:25 »
Citace: Kageneck
17?! A to se pocitaj vsechny valcici strany nebo jenom Nemci? Mi prijde docela hodne. A berou se vsechny druhy munice nebo jenom protipancerove?

Pul na pul se to ale proste nebralo. Mansteine vzdyt to musis vedet, kdyz jsi cetl to srovnani Pz IV a T-34....
no zkus mi vysvetlit proc ne pul na pul? pokud nevim s cim se stretnu tak by byl nesmysl brat napr. jen protipancerove, Budu potrebovat strilet na pechotu a budu se muset stahnout a vymenit za tristivou.

Kageneck

• Administrátor
StuG III
« Odpověď #13 kdy: Září 24, 2006, 01:52:59 »
Proste to tak bylo. Zrejme proto, ze tank nebyl urcen jen na niceni tanku, ale take zivych cilu (pechota), ktera se na bojisti vyskytuje ve vetsim poctu nez tanky.

Citace
Nechme hovořit čísla: palebný průměr Pz-IV různých verzí tvořilo 80-122 nábojů, z nichž zhruba 70% připadalo na tříštivé granáty (SprGr.39) a zbytek tvořily z větší části průbojné granáty s balistickou kuklou a makarovovou protiskluzovou čepicí (PzGr.39) a menší množství "speciální" munice typu podkaliberních průbojných střel s tvrdým jádrem (PzGr.40), kumulativních (7.5 cm Hohlgranate), nebo zadýmovacích střel (Nebelgranaten). T-34/76 vozily v závislosti na verzi 73-100 nábojů, z nichž rovněž kolem 70% bývalo tříštivo-trhavých a ve zbytku převažovaly průbojné společně s menším počtem (5-10 Ks) šrapnelových střel.

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
StuG III
« Odpověď #14 kdy: Září 24, 2006, 06:21:32 »
Já ani nevim kde sem to vzal někde sem to čet mam to teda ted z hlavy tak to neber na 100% Já tohle vim kolik si brali oficiálně... ale v polních podmínkách to mu tak být jistě nemuselo stačilo se domluvit se "zásobovákem" a najednou si měl o něco kumulativní a protipancéřové munice víc.. sic si byl chudší o pár krabiček cigaret ale co:)

Neřikam že to tak bylo, ale myslim si to.....
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?