Autor Téma: Browning Automatic Rifle BAR M1918 (USA)  (Přečteno 28539 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

HWG

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
Browning Automatic Rifle BAR M1918 (USA)
« kdy: Srpen 29, 2006, 09:37:28 »
Browning Automatic Rifle BAR M1918A2

kaliber 7.62x63mm (.30), váha 8.8kg, dĺžka 1214mm, dĺžka hlavne 610mm, zásobník 20, kadencia 450 alebo 650 za min.

Tento americký ľahký guľomet bol vyrobený v roku 1918 na konci 1.sv.v.V roku 1930 bola vyrobená ďaľšia verzia s pridanou dvojnožkou a dostal názov M1918A1.Neskôr v roku 1939 bola dvojnožka namontovaná vpredu(M1918A2) a aj modely M1918A1 boli prestavané na M1918A2.Táto verzia sa používala počas 2.sv.v. a počas vojny v Kórei.Po vojne ho používali viaceré európske krajiny (Belgicko,Poľsko,Švédsko,pobaltské štáty,...).

M1918

M1918A1

M1918A2

POLKARF

• Host
Re: Browning Automatic Rifle BAR M1918 (USA)
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 02, 2006, 06:03:14 »
Myslím, že BAR byla dobrá zbraň. Byla sice poněkud těžká, ale u vojáků byla oblíbená. Byl to takový kříženec mezi útočnou puškou a lehkým kulometem.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 02, 2006, 10:56:18 »
Takova americka obdoba Brenu. Presto si myslim, ze v WWII byl kulomet Mg 34, MG 42 pro pechotu lepsi nez Browning. Jejich hmotnost je sice vyssi ale poskytuji lepsi palebnou podporu(nemluve o poctu naboju). V tomhle podle me spojenci moc nepokrocili.

von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

POLKARF

• Host
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 03, 2006, 12:55:22 »
Američani měli Browning M1919A6:

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 03, 2006, 01:22:48 »
Jo ja vim, ale ten se nevyskytoval u obycejnych pesich jednotek zdaleka tak casto jako se vyskytovaly kulomety MG 42 a MG 34 u Nemcu. Nemecka pesi jednotka byla znama tim, ze vlastnila velke mnozstvi kulometu. Tim se take eliminoval fakt, ze standartni pechotni zbrani byla puska Mauser 98K.

von Kageneck

POLKARF

• Host
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 03, 2006, 03:13:19 »
Až do zavedení toho Browningu do výzbroje v roce 1943 byl standartní podpůrnou  zbraní amerického družstva právě BAR-to měli dost blbé, když ostatní měli různé normální kulomety.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 03, 2006, 08:03:04 »
Tuhle zbraň já osobně příliš rád nemám. Podle mého názoru to je takový trochu hybrid. Důvodů hned několik. Je velmi těžká, v porovnání se samopaly až příliš, naopak se svou hmotností velmi blíží klasickým kulometům s jejichž účinností se, ale zas nemůže měřit. Velmi pomalé přebíjení a relativně nízka kadence a v neposlední řadě nízká kapacit zásobníku.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

POLKARF

• Host
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 04, 2006, 03:10:07 »
Citace
Podle mého názoru to je takový trochu hybrid.

Ale právě díky tomuhle byla u vojáků oblíbená-spojovala v sobě vlastnosti více druhů zbraní.

Citace
Velmi pomalé přebíjení a relativně nízka kadence a v neposlední řadě nízká kapacit zásobníku.

Kadenci měl oproti jiným lehkým kulometům opravdu malou, ale stejně si myslím, že se používal spíše jako samopal a jeho kadence byla stejná, ne-li vyšší, jako MP40, což bylo, myslím, dostačující. S tím zásobníkem je to pravda-20nábojů není moc, ale i do Thompsonu se dělali zásobníky na 20 nábojů. 8)

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 04, 2006, 03:14:45 »
Citace: "POLKARF"
Ale právě díky tomuhle byla u vojáků oblíbená-spojovala v sobě vlastnosti více druhů zbraní.

No neříkám, že nebyla oblíbená, ale mě se prostě nelíbí. Protože jako lehký kulomet byl BAR slabý, jako samopal sice dostačující, ale nezanedbatelná hmotnost a dlouhá doba přebíjení by mě v blízkém boji dosti limitovala.

Ohledně kapacity, ano jako samopal je 20 dostačující, ale jako lehký kulomet zcela nedostačující.

Kageneck

• Administrátor
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 04, 2006, 03:43:08 »
Chvili mi trvalo jestli se bavite o Browningu nebo o BARu.

Presne tak, BAR je spis takovy tezky samopal nez lehky kulomet. Jinak nevim proc by jeho prebijeni melo trvat dele nez u jinech zbrani, ktere meli takto umisteny zasobnik.

von Kageneck

POLKARF

• Host
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 04, 2006, 05:00:33 »
Citace
Jinak nevim proc by jeho prebijeni melo trvat dele nez u jinech zbrani, ktere meli takto umisteny zasobnik.

No to by mě taky zajímalo. Peter ho prostě nemá rád a přitom bych řekl, že ve hrách je to lepší zbraň než jiné americké samopaly. Ale něco jinýho je hra a něco jinýho realita a v realitě to nemůžu posuzovat.

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 04, 2006, 05:07:41 »
No to by mě taky zajímalo. Peter ho prostě nemá rád a přitom bych řekl, že ve hrách je to lepší zbraň než jiné americké samopaly. Ale něco jinýho je hra a něco jinýho realita a v realitě to nemůžu posuzovat.

No rád ho nemám, to máte pravdu, ale v žádném případě nejsem proti němu nijak zaujatý. Díval jsem se po internetu jestli to někde není objasněné, ale všude se pouze zmiňují jako jedna z hlavních nevýhod dlouhá doba přebíjení.  Bohužel jsem nic nenašel takže musím (ač nerad) říct, podívejte se na nějakou hru. BAR, má v každé hře suverénně nejdelší dobu "reloadu".

A další věc, vím, že hmotnost zbraně v klasických střílečkách není moc znát, ale věřte mi, že je sakra rozdíl tahat sebou 4,5kg Tommyho oproti skoro 9kg vážící BARu. Když to vezmete v globálu tak hmotnost MG-42 byla pouze cca o 2,5kg vyšší, nehledě na MG-42V, který vážil pouze 9kg.

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 04, 2006, 05:23:49 »
Když o tom tak přemýšlím tak jsem si vzpoměl, že v Call of Duty to tak opravdu je, ale v Brothers in Arms je ta doba srovnatelná s jinými samopaly, v Medal of Honorech nevím, už jsem je dlouho nehrál, ale někdy to schválně zkusím. :wink:

No Brothers in Arms jsem nehral, ale v CoD, Medalech či HaD má BAR opravdu dlouho dobu přebíjení (v porovnání se se samopaly), v porovnání s kulomety BREN, Breda či MG-34 (42) zhruba stejnou, ale to jsou klasické kulomety. Ale nerad bych abyjsme brali vlastnosti z PC her jako "bernou minci", to chce brát s rezervou.

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 05, 2006, 03:11:08 »
Fakt to neporovnávejte podle her, to je pitomost. Berte to prostě jako fakt. Stačí když si progooglujete BAR a zjistíte, že u všech stránek se shodují, že jeho nevýhodou je dlouhá doba nabití, oproti samopalům. V knize "Zbraně 1. a 2. světové války" píšou :

Citace
...účinná zbraň na střední a krátké vzdálenosti. V boji zblízka však představoval podstatnou nevýhodu složitý nabíjecí mechanismus a a více jak dvojnásobná hmotnost oproti samopalům Thompson a M3.

Tomassik

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #14 kdy: Září 06, 2007, 12:23:33 »
Podle mě je Bar podprůměrná zbraň, která sloužila déle než je zdrávo. Jako kulomet má dosti omezené použití zapříčiněné zejména dvěma faktory:

1) zásobník na 20 umístěný zespodu, což znemožňuje rychlé nabití pomocníkem střelce (jako např u BRENu nebo ZB-26)

2) nemá rychle vyměnitelnou hlaveň, takže když se střelec na chvíli zapomene, musí zbrani zase dát chvíli pauzu. Nemusím snad říkat, že v boji je to hodně nepříjemné, zvlášť u podpůrné zbraně družstva.

Ani jako "těžký samopal" se mi moc nezamlouvá - velé rozměry, vysoká hmotnost, výkonný náboj a s ním spojená nestabilita při střelbě dávkou.