Autor Téma: Autorská práva  (Přečteno 9415 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Autorská práva
« kdy: Listopad 15, 2007, 05:37:20 »
Mám takový dotaz...

Co se týče kopírování textů a článků z jiných stráneck chápu.

Ale mám dotaz jestli, když např. naskenuji obrázek z knížky a umístím ho na Panzernet je porušování autorských práv ?

(koupil jsem si totiž knížku se spoustou obrázků uniforem  :D )
Ampulle !!!

Heinrich Reimers

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. srpna 2008
Autorská práva
« Odpověď #1 kdy: Listopad 15, 2007, 05:45:58 »
než by na to přišli,tak bys byl za hranicema :lol:

Tibor

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Re: Autorská práva
« Odpověď #2 kdy: Listopad 15, 2007, 05:48:50 »
Keď nato prídu budeš mať 90 a prdieť do dreveného spacáku. :wink:

Paulus

• ČSR
  • Kapitán
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. března 2009
Autorská práva
« Odpověď #3 kdy: Listopad 15, 2007, 05:49:36 »
Taky jde o to kolik zkopíruješ.Mě za tři fotky vyfocené z knihy Slovenská armáda určitě stíhat nebudou.Škoda je minimální,zhruba pod 5 000Kč,je to jen přestupeček,co jim za řeč ani nestojí.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Re: Autorská práva
« Odpověď #4 kdy: Listopad 15, 2007, 05:55:24 »
Citace: "Werner Mölders"
Mám takový dotaz...

Co se týče kopírování textů a článků z jiných stráneck chápu.

Ale mám dotaz jestli, když např. naskenuji obrázek z knížky a umístím ho na Panzernet je porušování autorských práv ?

(koupil jsem si totiž knížku se spoustou obrázků uniforem  :D )

Každá kniha má copyright a každý obrázek v ní má svého autora, takže takovéhle skenování je defacto porušení autorských práv buď vydavatele nebo autora knihy. To samé se vztahuje na kopírování celých textů, pokud uděláš z knížky nějaký výtah a z něj článek, máš zase autorská práva na ten článek ty. Např. budeš mít knihu o nějakém pilotovi, tankistovi a ty z ní uděláš jeho stručný životopis a někdo ho zkopíruje tak porušuje tvá autorská práva.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Autorská práva
« Odpověď #5 kdy: Listopad 15, 2007, 05:55:39 »
Radši počkám na vyjádření adminů vy z toho máte akorát srandu.
Ampulle !!!

Tibor

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
Autorská práva
« Odpověď #6 kdy: Listopad 15, 2007, 05:59:37 »

Alebo si zožeň meno toho kto to fotil.Zavolaj mu a ak ti dá zvolenie tak nech sa páči.Ak budú ešte na žive. :P   Ale nie HAMERINSKI ma pravdu.

Heinrich Reimers

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. srpna 2008
Autorská práva
« Odpověď #7 kdy: Listopad 15, 2007, 05:59:41 »
já ti prostě neporadím,jsem jen na mezinárodní právo :(

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Autorská práva
« Odpověď #8 kdy: Listopad 15, 2007, 06:00:00 »
Citace: "Paulus"
Taky jde o to kolik zkopíruješ.Mě za tři fotky vyfocené z knihy Slovenská armáda určitě stíhat nebudou.Škoda je minimální,zhruba pod 5 000Kč,je to jen přestupeček,co jim za řeč ani nestojí.

To je otázka ;) autor si může ten obrázek cenit i na větší částku. A pak se budeš jen divit.

Werner Mölders

• Luftwaffe
Autorská práva
« Odpověď #9 kdy: Listopad 15, 2007, 06:01:29 »
Sakra že já se ptal už tu mohl mít black paragány :lol:
Ampulle !!!

Hamerinski

• Čestný moderator
Autorská práva
« Odpověď #10 kdy: Listopad 15, 2007, 06:07:15 »
Citace: "Tibor"

Alebo si zožeň meno toho kto to fotil.Zavolaj mu a ak ti dá zvolenie tak nech sa páči.Ak budú ešte na žive. :P   Ale nie HAMERINSKI ma pravdu.

Ono na válečné fotografie je většinou uplatněno právo let a to již v 90% vypršelo. Ale pozor pokud to je jen přetisk fotografie je vše ok, ale pokud se takto kopíruje foto pořízené z válečného negativu v současné době je ta fotka nová a má nějakého svého autora. Naštěstí ve většině případů jsou dané fotky i při tomto zhotovení volně k dispozici.

Sám na fotky co zhotovím z negativů, nebo nafotím a jsou to unikáty dávám logo s copyrightem což je celkem pochopitelné a je to možno vidět i na zdejším foru na některých mnou linkovaných fotkách.

Takováhle věc se ale netýká ilustrací, ty vznikly většinou až při tvoření knihy a nejsou ve většině případů starší 50 let což bývá hranice pro volné šíření.

panzernet

• Administrátor
    • http://www.panzernet.net
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. května 2009
Autorská práva
« Odpověď #11 kdy: Listopad 16, 2007, 09:08:34 »
Myslím, že není třeba být "papežštější než papež". Kdybys na té fotce hodlal vydělávat prachy tak potom by to asi bylo jasné, ale jestli ji chceš dát někam pro zajímavost partičce magorů, ze kterých nekápne ani kačka tak potom se snad autor ani nemůže zlobit  :wink:

Ale jestli chceš být opravdu opravdu opravdu úplně klidný tak napiš majiteli copyrightu té knižky a uvidíš jestli ti vůbec někdo někdy odpoví.
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím." Heinz Guderian

Werner Mölders

• Luftwaffe
Autorská práva
« Odpověď #12 kdy: Listopad 16, 2007, 04:21:06 »
Slovo panzernetu rovná se slovu boha asi to sem hodim stejně se časem objeví tak jako tak na internetu.Já jsem jen nechtěl mít problém s adminama :D.
Ampulle !!!

Sepp

• US ARMY
  • First Sergeant
    • http://emiel1.blog.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 1. února 2009
Autorská práva
« Odpověď #13 kdy: Březen 15, 2008, 03:14:51 »
mě by zas zajímalo, jestli se porušují autorská prava a nebo se sám mužu posuzovat jako autor, když sem z netu stáhnul podklady v angličtině a pak si dal tu práci a přeložil to a dal tomu nějakou upravu, jen chci vědět kdo pak je ten autor a nebo musim i nadále napsat zdroj odkud to je
Pane Wachmajstr, vy jste hlava.

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
Autorská práva
« Odpověď #14 kdy: Březen 15, 2008, 03:17:53 »
Uvést zdroj je samozřejmost. Rozdíl samozřejmě je, jestli to pajcneš, nebo třeba jen cituješ pašáž a čerpáš informace.
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.