Autor Téma: Proč právě WWII???  (Přečteno 16520 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

flak88

• Wehrmacht
    Stabsfeldwebel - podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. července 2008
Proč právě WWII???
« kdy: Listopad 04, 2007, 09:51:40 »
Dovolil jsem si položit účastníkům Fóra otázku,proč právě WWII tak všechny táhne.Proč o tom všichni tak blázní,proč se schraňují železné kříže,knoflíky,proč lítáme s detektorama po polích a když najdeme nějaký kus železa s orlicí,tak máme vánoce?Proč?Právě ta mohutnost zájmu o WWII mě udivuje a co víc,i u mladší generace a stále to přetrvává a narůstá.Jezdím na srazy,na burzy,prostě mi to hlava nebere a co je nejdůležitější a proč se vlastně ptám,protože jsem také takový blázen,doma mám výše popsaného haraburdí na kila,chystám se vykopat zakopaný Pz-III/nebo IV/a sám si to nedovedu vysvětlit.Proč jsou v Holandsku a Belgii fabriky,které vyrábějí výzbroj i výstroj Wehrmachtu a Waffen SS a nestíhají!!!Snad Vaše diskusní příspěvky pomohou tento uzel rozmotat.flak88
flak88

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Proč právě WWII???
« Odpověď #1 kdy: Listopad 04, 2007, 10:17:37 »
Popravdě řečeno nevím, ale neměl byste jeden železej kříž na prodej? :D
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Proč právě WWII???
« Odpověď #2 kdy: Listopad 04, 2007, 10:17:55 »
U mě je to tou leteckou technikou, co si v té dobe pilot neudělal to neměl. Dneska je to o tom, že mu to zapípá a zmáčkne tlačítko a někde v dálce to bouchne. To pak není pilot, ale cvičená opice co mačká tlačítka.

flak88

• Wehrmacht
Proč právě WWII?
« Odpověď #3 kdy: Listopad 05, 2007, 07:52:52 »
Citace: "Kageneck"
S kopačkami je ten problém,že jsou ty středy z měkkého železa/to je to černé lakované uprostřed s vyraženým r.1939/vždy jako první vyrezlé a zůstane vám v ruce jen ta pružinková obruba,která jako pružinky vypadá,ale nejsou to pružinky,jen znázornění,ale je to hliník a ten vydržel.Můžu Vám přenechat jedno falzo i se stužkou klidně zdarma,fandím nadšencům.V originále mám ponorkový odznak a ten si cením více.flak88
flak88

flak88

• Wehrmacht
Co čtete?
« Odpověď #4 kdy: Listopad 05, 2007, 07:56:45 »
Citace: "Hamerinski"
U mě je to tou leteckou technikou, co si v té dobe pilot neudělal to neměl. Dneska je to o tom, že mu to zapípá a zmáčkne tlačítko a někde v dálce to bouchne. To pak není pilot, ale cvičená opice co mačká tlačítka.
To máte stejné jako s auty,kdy na škodovce 120 si člověk opravil všechno sám a dneska pohnete se sedačkou a auto nejede,samá elektronika a když Vám v servisu nevymažou z počítače minulé opravy/třeba z loňska/tak Vám auto začne stávkovat.Dříve se piloti alespň snažili doletět i s řešetem,dneska kvůli maličkosti katapult a nazdar a na opravu stačila izolepa.flak88
flak88

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Proč právě WWII???
« Odpověď #5 kdy: Listopad 05, 2007, 10:49:02 »
WWII bylo největší vzepětí lidstva a zároveň největší hanba lidstva, které se ocitlo blízko civilizační křižovatky a pádu do propasti.

A nemysli si, že vlna zájmu o WWII je vlnou celospolečenskou. Někdy se koukni na zprávy, když se zejména okolo datumů výročí ptají 13 - 14. letých na otázky o válce. To, co tam člověk slyší, jsou totální hrůzy a běhá mi z toho mráz po zádech, že ta děcka neví vůbec nic.

Já mám třeba narozeniny na den přepadení Pearl Harboru (havajského času). Když to dávám k dobru v hospodě, nejblíž se dostal kamarád, který prohlásil, že "to bylo v r. 1948 a Američani přepadli Japonce." Ostatní kladou tuto událost do 18., 17., někteří i 16. stol. Asi sem patří  :D , ale spíš  :(
"пуля дура, штык молодěц!!!"

erich HARTMANN

• Luftwaffe
  • Hauptmann - kapitán
Proč právě WWII???
« Odpověď #6 kdy: Listopad 05, 2007, 10:58:20 »
Citace
proč právě WWII tak všechny táhne

Jednou mi spadla cihla na hlavu a od te doby se to se mnou tahne.

stevosk

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. září 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 18. dubna 2008
Proč právě WWII???
« Odpověď #7 kdy: Listopad 05, 2007, 01:45:51 »
Citace: "Bambi"
WWII bylo největší vzepětí lidstva a zároveň největší hanba lidstva, které se ocitlo blízko civilizační křižovatky a pádu do propasti.

A nemysli si, že vlna zájmu o WWII je vlnou celospolečenskou. Někdy se koukni na zprávy, když se zejména okolo datumů výročí ptají 13 - 14. letých na otázky o válce. To, co tam člověk slyší, jsou totální hrůzy a běhá mi z toho mráz po zádech, že ta děcka neví vůbec nic.

Já mám třeba narozeniny na den přepadení Pearl Harboru (havajského času). Když to dávám k dobru v hospodě, nejblíž se dostal kamarád, který prohlásil, že "to bylo v r. 1948 a Američani přepadli Japonce." Ostatní kladou tuto událost do 18., 17., někteří i 16. stol. Asi sem patří  :D , ale spíš  :(

Tak v tomto máš absolútny recht. Väčšina populácie o tom veľa nevie a strata povedomia je vec veľmi nepríjemné. Pozrite sa na tích blbcov čo chodia po námestiach a vykrikujú heslá o ktorích nič nevedia. Pozrite sa na vznik všeliakích gárd a polovojenských skupín. Áno dneska si každí povie sú to blbci, snáď ich to prejde, lenže aj Hitler bol v dvatsiatych rokoch na smiech a koncom 30. tych rokov sa mu smial málokto. (aj Chaplinov Diktátor nie je žiadna sranda)

Partizán

• Host
Proč právě WWII???
« Odpověď #8 kdy: Listopad 05, 2007, 03:05:19 »
Preco ? No ...

1. cela rodina, ci uz zo strany otca alebo matky sa nejako zucastnila WW2 a rodicia aj prarodicia mi o tom dost rozpravali a nejak ma to chytilo.

2. o historiu sa zaujimam celoplosne, takze nie som "obmedzeny" len na WW2, ale jednoducho sa WW2 viac venujem ako inym obdobiam.

3. dost blizko mam jednu burzu, takze tam casto chodim a su tam napr. nemecke a slovenske helmy, kopa odznakov (aj zelezny kriz som videl, akurat som nemal prachy, lebo predtym som kupil helmu  :x  :evil:  ) a ine veci.

4. nebyt Panzernetu, tak sa o WW2 ani tak nezaujimam  :wink:  (za to ma u mna Kageneck jedno velke +, ze mi o tomto fore povedal).

:)

gyry

• Host
Re: Proč právě WWII?
« Odpověď #9 kdy: Listopad 05, 2007, 04:44:13 »
Citace: "flak88"
Citace: "Kageneck"
S kopačkami je ten problém,že jsou ty středy z měkkého železa/to je to černé lakované uprostřed s vyraženým r.1939/vždy jako první vyrezlé a zůstane vám v ruce jen ta pružinková obruba,která jako pružinky vypadá,ale nejsou to pružinky,jen znázornění,ale je to hliník a ten vydržel.Můžu Vám přenechat jedno falzo i se stužkou klidně zdarma,fandím nadšencům.V originále mám ponorkový odznak a ten si cením více.flak88

Pokud však někdo nemá to štěstí a nekopne kříž co fasovala marína (s mosazným středem). Já si nejvíce cením falschirmjager přilby a odznaku. Jinak WWII mě zajímá, protože předkové se aktivně zapojili do bojů proti Ose a taky proto, že se stále dají najít nějaké drobnosti, které nejsou tak moc zničeny jako věci z dřívějších konfliktů probíhajících na našem území.. :wink:

Heinrich Reimers

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. srpna 2008
Proč právě WWII???
« Odpověď #10 kdy: Listopad 05, 2007, 05:43:42 »
jednoduše,můj děda byl voják v Polsku,Francii.V roce 1941 u Tobruku z něj udělali dělostřelce pak v roce 1944 ho zaučili jako tankistu a bojoval u Dunkerke,vím že byl u 1.tankového praporu víc nic.Snažil jsem se ho najít marně.Když jsem byl malý tak mi hodně vyprávěl(ve13 mi umřel)  a tak jsem se dostal k WWII,částečně i kvůli druhému dědovi,který byl technik a dělal do rádií tajně přijímače pro BBC,pak ho chvíli mučili ,ten umřel když jsem byl na gymplu,ale jeho příběh mi pokaždé připadal jinak,babička to taky tvrdila jinak :roll:

Paulus

• ČSR
  • Kapitán
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. března 2009
Proč právě WWII???
« Odpověď #11 kdy: Listopad 05, 2007, 06:54:02 »
Mě přitáhly hlavně uniformy a tak podboně,jako malému se mi líbilo,jak vojáčci v těch mundůrech mašírujou  :twisted:  Taky jsem jako malý viděl film Potopte Bizmark,moc si toho nepamatuji,ale vím,že jsem byl smutný,když ho potopili :lol: Pak mě taky zaujali hry na tutu tématiku,kde jsem se dostal k prvním,menším ''znalostem''.Plně se o druhou SV. zajímám od konce roku 2006,kdy jsem k svátku dostal knihu Třetí Říše den po dni.Taky mě na II.SV. přitahuje to,že se našlo tolik lidí schopných bojovat mnohdy a za malichernosti a pak to jak poražené Německo bylo z posledních schopno stále zasazovat údery.

Lannes

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
Proč právě WWII???
« Odpověď #12 kdy: Listopad 05, 2007, 06:57:41 »
:lol:  mne pride ze sa zaujmam o druhu svetovu normalne...ale je to asi tym ze ked som bol maly kukal som dokumenty a dedko mi niekedy rozpraval o vojne...bol v slovenskej rychlej divizi v roku 42 ako radista alebo take nieco...no a mna to poznacilo ale zaujmam sa celkovo o historiu hlavne vojensku..a ww2 pozna snad kazdy...a bude to asi aj tym ze ww2 vyrazne ovplyvnila cely svet.
Haut les tetes: la mitraille nˇest pas de la merde!

Partizán

• Host
Proč právě WWII???
« Odpověď #13 kdy: Listopad 05, 2007, 07:00:59 »
No este som zabudol dopisat, ze definitivne som sa zacal zaujimat o WW2 po precitani knihy - Pad orlice od Robina Crossa. Je to hadam najlepsia kniha co som doteraz cital (samozrejme aj Osud bol mojim priatelom od Vilda a Prisne tajne od Winterbothama boli perfektne knihy, akurat ze si uz tak nepamatam detaily ako volakedy a nie je cas to znovu precitat  :cry: ).

Partizán

• Host
Proč právě WWII???
« Odpověď #14 kdy: Listopad 05, 2007, 07:03:29 »
Citace: "Guderian"
a ww2 pozna snad kazdy...

No dovolil by som si oponovat. Min. 50% dnesnej mladeze nevie nic  o ww2 a dovolim si tvrdit, ze 85% o ww2 nieco vie, ale je to bieda a des.