Autor Téma: Type 5 Chi-Ri Medium Tank (JAP)  (Přečteno 10314 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
Re: Type 5 Chi-Ri Medium Tank (JAP)
« Odpověď #15 kdy: Leden 08, 2013, 08:50:28 »
Já bych Jamato mezi loděmi jako úlet rozhodně nevnímal. U supertanku se nejednalo dle mého názoru o úlet, jen zcela o mylný krok - japonské tanky se do konce války neměly šanci střetnout v tankové bitvě, tak jako u ostatních válčících stran. Nevěděly, na co mají klást při konstrukci nových strojů důraz.

Kůža

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #16 kdy: Leden 08, 2013, 10:01:36 »
Úlet jsem myslel něco, co šlo "mimo" tehdejší dobu... něco extra. Jinak... já myslim, že tvrzení, že by se japonské tanky nemohly střetnout v tankovém souboji tak jako jiné z válčících stran, je zcela mylné. Co já vím, tak například Italské tanky se v severní Africe zcela běžně v tankových soubojích střetávaly a to celkem obstojně. Když si vezmeme nejužívanější Japonský tank Type 97 Chi-ha Shinhoto a nejběžnějším Italským M13/40, tak by se tyto stroje mohly směle rovnat! Samozřejmě v druhé polovině války už se o účinnosti obou těchto strojů nedá hovořit, ale jak jsem říkal... Japonci již tou dobou tanky téměř vůbec nepotřebovali.

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #17 kdy: Leden 09, 2013, 07:30:58 »
Nepochopil jste obsah mého příspěvku. Pod pojmem neměly šanci bylo myšleno to, že se na území Asie neodehrála žádná velká tanková bitva, ze které by Japonci mohli těžit zkušenosti.

Kůža

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
« Odpověď #18 kdy: Leden 09, 2013, 06:41:08 »
Jo... tak to  se omluvám, více méně máš pravdu, jako takovou malou vyjímku bych považoval Sovětsko-japonské pohraniční konflikty, z kterých Japonci vytěžili například konkrétní zkušenost, že u Typu 97 Chi-Ha se 57mm kannon Typ 97 ukázal jako naprosto neučinný v boji s obrněnci nepřítele.
Proto došlo k úpravě věže tohoto tanku na tzv. verzi Shinhoto, ve které byl 47mm kannon Typ 1, který byl v ničení techniky mnohem účinnější a dokonce dokázal na vzdálenost 500metrů penetrovat přední pancíř Shermenu. Když si k tomu připočteme fakt v jakém terénu se v pacifiku bojovalo, tak mohl Typ 97 Chi-Ha Shinhoto znamenat pro posádky amerických strojů skutečnou hrozbu, ovšem samotné pancéřování tohoto stroje (30mm vpředu) bylo směšné!  :D To jsem ovšem zas odskočil od tématu... každopádně máš pravdu, Japonci tolik možností (jako ostatní národy) ,jak získat zkušenosti z boje tank proti tanku, skutečně neměli!  ;)