Autor Téma: PPŠ-41 "Špagin"  (Přečteno 47113 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

superb

• ČSR
  • Četař
  • Za hrdost se platí samotou.
Re: PPŠ-41 "Špagin"
« Odpověď #60 kdy: Listopad 09, 2016, 06:59:02 »
tak to veliká gratulace, kolik chtěli za segm.zásobník? Teda jestli to není tajné, já mám jednoho objednaného, ale vejdu se až do druhé várky, tak snad to vyjde, páááč tohle nemít doma je přímo nestoudnost :P
Sláb jen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten kdo má jen malý cíl.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #61 kdy: Listopad 09, 2016, 08:00:11 »
Za ten zásobník chce zelený sport 600 Kč.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #62 kdy: Listopad 09, 2016, 08:40:40 »
takže jako u nás, asi budou mít všude stejnou cenu. Taky jsem nad ním přemýšlel ale je "pro mě" blbej počet nábojů.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #63 kdy: Listopad 09, 2016, 09:02:52 »
To je, ale plní se to lépe než ten buben. Akorát jsem je musel vzít do práce a odmastit. Každý byl zvlášť v pytlíku a napajcovaný konzervační vazelinou.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #64 kdy: Listopad 09, 2016, 09:06:55 »
no jo zřejmě enzetovky, oč dýl se budou pucovat a odmašťovat o to dýl budou sloužit, bohužel ještě jsem s nimi neměl tu čest, ale nahlodal jsi mě, přemejšlím že bych si dva kousky naježil letos pod frňákovník, myslím že jsem dneska nemohl mít před spaním lepší nápad ;D ;D ;D

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #65 kdy: Listopad 19, 2016, 06:08:59 »
Tak se musím též pochlubit, špagát je doma, jen jsem byl včera vyměnit bubnový zásobník, páč po odmaštění z vazelíny měl ve zbrani takový vakl (dobrý centimetr), že jsem jel zpět pro jiný, zkoušeli jsme tento zásobník nasadit i na jiné kusy ppš, nicméně neseděl nikde, takže vadný kus bubnového zásobníku. Chtěl jsem ještě ten segm. zásobník ,ale již na skladě nebyl, nicméně mám 2ks předobjednáno. ;D Ještě kdyby mi tak šlo vložit foto, pochlubil bych se svým ppš také :D

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #66 kdy: Listopad 20, 2016, 07:57:16 »
Tak to já byl reklamovat celýho špagina. Stávalo se, že vystřelil, tedy spustil závěr, až na druhé a někdy až třetí zmáčknutí spouště. Takže mi ho vzali a poslali do ZS na opravu.  :'(

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #67 kdy: Listopad 21, 2016, 12:11:14 »
Tak to je nepříjemné, koupil jsem ho jinde, nicméně značka vyražená na plechové části zbraně je též od ZS, nicméně byl jsem upozorněn, že "může i zadávkovat" což mě by nevadilo ::)chtělo by to mít při ovládání jistotu, myslím ale že to rusáci neřešili ani v časech kdy byli ppš nové, ale zajímalo by mě jak to při takových počtech stíhají zkoušet, protože se jich prodává opravdu dost, ještě jsem neměl čas ho vyzkoušet :o

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #68 kdy: Prosinec 04, 2016, 01:17:16 »
Nevím jestli to tu bylo, ale PPŠ-41 "vychází" (rusové rádi "vycházejí" z cizích vynálezů) z finského samopalu Suomi M31, což je jeden z nejlepších samopalů války, díky své přesnosti, kadenci, velkému zásobníku a vůbec kvalitě zpracování. V zimní válce s Finy rusáci bolestivě pocítili potřebu zavést samopaly ve větším měřítku, protože svazky zde nasazené měly většinou jen pušky a Fini je se svými M31 doslova masakrovali (Poměr nasazení samopalů byl sice u Finů větší, ale rusů bylo o tolik víc, že měli daleko větší počet automatických zbraní, ale očividně nevědeli k čemu sou).
Samopal PPŠ vycházel ze samopalu PPD.  První zkušební dodávky samopalů PPD  se uskutečnily v roce 1935, přičemž se jednalo o několik kusů. Do konce roku 1936 bylo vyrobeno pouze 67 exemplářů. Větší sériová výroba započala až roku 1937, do roku 1939 bylo vyrobeno 4100 kusů vzoru PPD-34/38. Takže o nějakém kopírování finského samopalu díky zkušenostem ze zimní války v roce 1939 asi nebudeme dále uvažovat. Jediné co bylo asi okopírováno byl bubnový zásobník, ovšem ruku na srdce, ten finský byl jen poněkud upravený zásobník amerického samopalu Thomson.

Zásobník THOMPSON (pro porovnání)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #69 kdy: Prosinec 08, 2016, 08:20:55 »
Dnes mi došly sumky a popruh.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #70 kdy: Srpen 13, 2017, 03:42:32 »
Stránka o špagátech, bohužel v angličtině.
http://www.ppsh41.com/

superb

• ČSR
  • Četař
« Odpověď #71 kdy: Září 18, 2017, 08:18:35 »
protože zbraň na blízko rychlé kosení více protivníků a čištění v budovách v jakémkoli počasí a sračkách s velkou kapacitou byl ideální, do zákopu na dálku byli jiné zbraně, ni?