Autor Téma: PPŠ-41 "Špagin"  (Přečteno 56659 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

G41M

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • http://www.detektorgold.cz/forum/index.php
Re: PPŠ-41 "Špagin"
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 15, 2007, 11:39:04 »
Všechny vzrobené špagáty do roku 45 měli přepinač ran........
ta pomůcka je bakelitový doraz úplně v zadu v závěrovým pouzdru.....
kadence je spíš kolem těch 800 ran/1 min.

Béďa

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 4. listopadu 2008
PPŠ-41 "Špagin"
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 18, 2007, 08:34:42 »
Jen pro vyjasnění některých nepřesností: Špagin byl přijat do výzbroje už před vypuknutínm války, těžko tak mohl být reakcí na stráty z léta 41...

Oproti MP-40 má výhodu právě ve větším dostřelu, 7,62 Tokarev je podtstatně výkonější než 9mm Luger...

Nevýhodu ve větší kadenci, která se většinou udává 600 ran za minutu...

Hlaveň byla opravdu tvrdě chromovaná, ale neznamená to, že by Rusové své zbraně nijak neudržovali, v druhé fázi války to myslím bylo podstatně lepší.

Ruský "parní válec " byl používán hlavně v druhé úpolovině r 1941 a v roce 1942, od roku 1944 se to již téměř nedělo, prostě už ani Rusové neměli dost lidí...

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
PPŠ-41 "Špagin"
« Odpověď #17 kdy: Červen 13, 2008, 05:52:02 »
Sem někde slyšel, že sna dstřílel i pod vodou no nevim. Na jednom obrázku mám čínana ve vodě se Špaginem s hlavní těsně na vodou zasibniik ve vodě. NEmusí to nci dokazovat , ale ta zbran byla fakt dobrá no.
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
PPŠ-41 "Špagin"
« Odpověď #18 kdy: Červen 13, 2008, 08:13:41 »
Kolomaznik prosim nabuduce pis lepsie. Ja mam podobnu fotku, ale ten cinan nema Spagin ale PPS-43 Sudajev.

Inac priklanam sa k tvojmu nazoru ze Spagin bola fakt dobra zbran.

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
PPŠ-41 "Špagin"
« Odpověď #19 kdy: Červen 13, 2008, 02:37:08 »
No ak je to cinsky vojak tak to asi bude Typ 50 (ten cinsky Spagin). Ale kludne to moze byt aj original Spagin - Cinania ich dostali od Sovietskeho zvazu vramci vyzbrojovania Cinskej ludovej republiky a Cinania onedlho uz zacali spominany Typ 50 vyrabat. Ale rozdiely su na fotke skoro nerozoznatelne - akurat horsie spracovanie aj na ruske pomery a trosku odlisne znacenie.

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
« Odpověď #20 kdy: Červenec 21, 2008, 12:11:00 »
Pravda...C-96 měla 7,63. Ale právě, jak máš uvedeno v citci byl náboj zmenšen na 7,62. A to je právě to, co mne zmátlo.
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #21 kdy: Červenec 21, 2008, 04:03:16 »
Nezapomeň, že ta hlaveň má o nějakou tu setinu větší průměr a tak se tam jedna setina na průměru ztratí. Pokud se ty náboje nijak výrazně nelišily nebyl problém je použít. A co jsem viděl tak ty dvě nábojnice byly na nepatrné detaily shodné

Black

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
« Odpověď #22 kdy: Červenec 21, 2008, 04:28:09 »
Máš pravdu. Já jsem jen reagoval na to, že PPŠ-41 měla 7,62 úplně jsem zapoměl na to, že vycházel z náboje Mauser 7,63.
A pravdou je, že ta setina se tam ztratí, i když to mohlo někdy způsobit roztrhnutí hlavně.
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #23 kdy: Červenec 21, 2008, 04:32:38 »
Při tolerancích, které měli sovětské zbrojovky bych se toho nebál. Tam se dělalo vše o něco volnější. Navíc Špagin nebyl na nějaké dalekonosné střílení, ale na boj z relativní blízkosti.
Jako technika by mě docela zajímala tolerance vývrtu hlavně.

Black

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #24 kdy: Červenec 21, 2008, 04:36:10 »
:) To mne napadlo taky, ale neodvážil jsem se vzhledem k tomu, k jaké armádě patříš vyslovit :D
Tak tak "Špageta" byla dobrá do města, kde se uplatnil její rozptil při střelbě.
Na tu toleranci se ti mrknu, ale nevím, co zjistím. Myslím, že Bambi by na to znal odpověď.
Tak jsem zahledal a našel jsem, že tolerance je od 0,02mm do 0,05mm. Otázkou je, pokud je to tolerance na drážkách nebo v polích.

Hamerinski

• Čestný moderator
« Odpověď #25 kdy: Červenec 21, 2008, 04:42:38 »
Když to vezmu ze současného pohledu, kolega přinesl dnes článek, kde je popisováno co vše vydrží odstřelovačka Dragunov a světe div se ono je to právě díky vůlím, které jí umožní fungovat i za těžkých podmínek, aniž by snížili její účinnost. Americký a německý kus toho vydrželi do zaseknutí mnohem méně, asi jsou to zbraně do města a ne do přírody :D.

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #26 kdy: Červenec 28, 2008, 09:35:22 »
Ruské, ale i České zbraně a nemyslím tím jen Sa vz. 58 jsou konstruované s většími vůlemi právě, aby mráz, zrnko písku nebo bláta nemělo rohodující vliv na funkčnost zbraně. Navíc zkuste si pár dní nespat, a pak si jěště po večerech čistit kvér. Rusové si to uvědomili jako první, že to nejde a Američani a Britové na to nepřišli dodnes. Proto chrom v hlavni a proto provozní vůle jako kráva. Stačí, když ta zbraň střílí - tím se "čistí".
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Hamerinski

• Čestný moderator
« Odpověď #27 kdy: Červenec 29, 2008, 09:17:03 »
Tjn. ale zkonstruruj takovou např G 36 aby měla ty vůle.. a byla i tak ,,zbran pro 21. století,,...Přeci jen ,,stará,, AKčka se nedají používat věčne..
Jen aby budoucnost neukázala, že je třeba obou typů zbraní ;). Těch vysoce přesných do měst a normálního terénu a těch co mají větší vůle do pouští a džunglí. Ne každá zbraň dokáže být použita všude.

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #28 kdy: Červenec 29, 2008, 10:27:05 »
Co si představuješ pod pojmem zbraň pro  21. stol.? I náš Sa. vz. 58 lze vybavit širokou škálou nejrůznějších doplňků. Granátometem počínaje a kolimátorem konče. Radši budu  mít kalacha nebo naší kosu, která střílí všude něž britskej kepl ( kde tři britové přemýšleji co jěště můžou rozebrat a co ne) nebo M-4( M 16).
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
« Odpověď #29 kdy: Srpen 28, 2008, 10:44:27 »
Jenže u M4 máš moře otestovanejch doplňků a možnosti jaký máš při modifikace zbraně jsou obrovský, je to prostě stavebnice. Na kosu/kalacha zas tolik otestovanejch doplňků nenajdeš. A američani nemaj potřebu dělat krumpáče místo zbraní, dělaj zbraně přesně akorát na takový podmínky, v jakejch bojujou. Boj s terorismem není o týdnech strávených v bahně. Mimochodem Němci vyrábějí odolnější, spolehlivější a vylepšnou M4, jako H&K 416. Ale porovnáváme jabka s hruškama, protože řada AR-15 a AK byly obě konstruované na úplně něco jiného. AK jsou zbraně od počátku konstruované pro silnější palebnou silu, ale na úkor přesnosti, jsou jednoduché, aby jejich obsluhu zvládl kde kdo a vydržely i člověku co se o zbraň neumí starat. AR-15 je na úkor odolnosti konstruovaná jako precizní zbraň pro přesnou střelbu a ne palebnou podporu (od toho jsou kulomety), většina verzí ani automat nemá.
Jarouš: To s tou narážkou na profesionalitu britský armády byl určitě vtip, že ano?