Autor Téma: Hans Ulrich Rudel  (Přečteno 34797 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #45 kdy: Červen 21, 2010, 07:29:15 »
Ale Stuko,  to je bezva kniha  , a těším se , až ji zapomenu , že si ji zase přečtu.... ;D

Hamerinski

 • Čestný moderator
 • Příspěvků: 1716
  • Letadla, letci, osobnosti WW II
 • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 11. září 2008
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #46 kdy: Červen 21, 2010, 05:26:44 »
Ano, jako voják byl skvělý. Přemýšlím, kde je asi to jeho slavné vyznamenání? Asi ho mají jeho děti? Nebo rodina? Myslím že kdo je výjimečný v nějaké oblasti, tak mu potom lze něco i odpustit. 
S tím vyznamenáním jsi vedle ;). Rodina ho nemá. Má ho nějakej zlodějskej amík, v době zajetí ho měl u sebe a přišel o něj.

stuka

 • Luftwaffe
 • Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 513
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #47 kdy: Červen 21, 2010, 08:17:04 »
Tak to je smúla. Amíci šlohli všechno co se dalo a teď se z toho těší v soukromí.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #48 kdy: Červen 21, 2010, 09:18:03 »
To víš, někdo byl při bourání Berlínské zdi a tak si na památku odnesl kus zdi..Někdo obral německého vojáka o pistoli , nebo symbol  nacismu , vyznamenání apod. a někdo hodinky... ;)

stuka

 • Luftwaffe
 • Hauptmann - kapitán
 • Příspěvků: 513
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #49 kdy: Červen 21, 2010, 10:29:11 »
I tak to byla sprostá krádež - vzít Rudelovi jeho vyznamenání. Styděla bych se ho mít doma, i když je to nejcennější kousek. Je to přece jenom trochu rozdíl - něco odlomit, sebrat, odšroubovat atd. Ale tohle vyznamenání mu mělo zůstat. A nejlíp - dát ho někde do muzea, aby jsme ho všichni mohli vidět.
„Do ticha krajiny ležící pod hlubokým sněhem, často i do burácení sněhové bouře, začala vlčice mluvit svou řečí – začala výt."                         
                                                            E. Vacková

Matouš

 • Wehrmacht
  Obergefreiter - desátník
 • Příspěvků: 49
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #50 kdy: Únor 05, 2011, 02:13:28 »
Petere, napsal knihu "Navzdory", čet jsem ji, už si to moc nepamatuju, ale vim že to byl zapřísahlej nacista

poviedkar

 • Luftwaffe
 • Oberleutnant - nadporučík
 • Příspěvků: 426
 • Pechota, Letectvo, Námorníctvo, Tanky, Panzernet
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #51 kdy: Únor 07, 2011, 12:57:08 »
To ja som ju čítal len nedávno. Naozaj v nej ľutuje pád nacizmu ale pekne tam podáva príbehy a zážitky z dôb bojov v Rusku. Zvlášť sa mi páčili časti o potopení Marata či ruské tanky čo sa pri nálete vždy schovali do tunela na Kavkaze.

Rudel je pre mňa skvelý pilot ktorý dokázal aj z tak zastaraným strojom ako bol Ju 87 stále bojovať proti ruskej presile. Veď to bol on kto skúšal využitie podvesných kanónov proti tankom. O mnohom vypovedá aj počet jeho letov. Z nemeckých pilotov strmhlavých bombardérov je to najznámejšia osobnosť.   
Anarchizmus znamená, že môžeš byť slobodný, nikto ťa nemôže zotročiť, nikto ti nemôže rozkazovať, nikto ťa nemôže okradnúť, nikto ťa nemôže využívať. Znamená byť slobodný, robiť veci ktoré chceš robiť a nebyť nútený robiť veci ktoré nechceš.             
                           Alexander Berkman

zelezny kriz

 • Wehrmacht
  Oberstleutenant - podplukovník
 • Příspěvků: 1443
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #52 kdy: Únor 07, 2011, 05:57:13 »
Je to tak, byl to nácek, ale mě v těchto knihách zajímá hlavně něčí příběh, válečné zážitky a zajímavosti s technikou.../třeba startování motorů J 88 pomocí acetylénu.../ Snažím se oddělovat politiku od osobních zážitků..,i když třeba u sovětských knih to jde těžko, bylo to téměř na každé stránce...Ale přesto, že to byl ten nácek, byl to odvážný člověk a vynikající pilot, a proto má cenu tuto knihu číst....

shaity

 • Luftwaffe
 • Obergefreiter - desátník
 • Příspěvků: 51
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #53 kdy: Červenec 22, 2011, 02:04:55 »
k tomu Hartmanovi dodám,že je to pravda... byla na něj vypsána opravdu vysoká odměna... s stejně to Ivanům bylo k prdu...po válce si ho ale chudáka podali :c((

standahammer

 • Wehrmacht
  Schütze - vojín
 • Příspěvků: 1
Re: Hans Ulrich Rudel
« Odpověď #54 kdy: Leden 19, 2014, 08:36:28 »
To stuka: bylo by možné jeho motto přeložit do češtiny, páč německy neumím a zajímalo by  mě to. Dík Jarouš
"Stratení sú iba tí, ktorí sa odovzdali osudu."

Tak motto to nebylo především jeho, ale jeho velitele kpt. Steela - (čti Štíl) K tomu, že vyzýval, aby se bolševik ničil i po válce: to, co on ničil nebyl ale bolševik ale těžce terorizovaní dost často negramotní chudáci, kterých bolševik používal jaké svoji zbraň. Dost často stejní ideologicky dokonale zpracovaní lidé jako byl Rudel sám. Německé řádění nazývá ve své knížce Navzdory "osvobozováním Evropy" (když na jeho mašině při náletu na Kirov padl právě velitel Steel s Rudelovým střelcem na palubě).

A co je úplně nejsměšnější je slepota tohoto nacisty k tomu, co vyváděl ten jeho nejvyšší velitel a jak se ho Rudel zastával.  Rudel vůbec nepochopil, kdo to Hitler byl, co to bylo za antitalenta úplně na všecko mimo schopnosti umět žvanit a že porážky Wehrmachtu zavinil téměř bezvýhradně jen a jen Hitler svou idiocií.  Ruské tažení se nedalo prohrát  a Hitler to přesto dokázal.

Rudel měl obrovské potíže nejen s učením ve škole, ale podle svých vzpomínek i s učením se létat, protože ho dlouho nikde jako naprosté dřevo nechtěli.  Naučil se to až dlouho po ostatních ve svém kurzu (řádově rok a půl) a se zhrzenou ctižádostivostí pak bojoval a s neuvěřitelným štěstím přežil válku.

On létal od roku 1936 ale až do doby ruského tažení si operačně nepinknul, protože ho nikde pro neschopnost nechtěli. Viz. opět mnou zmiňovaná knížka. Do jeho poměrně tupé hlavy zasadili jednou nějakou myšlenku a s pomalostí jeho myšlení už nebylo možno ho bludů zbavit.  Byl to buldok, který by v době míru v normálním státě někde maximálně používal rychlopalný krumpáč a dalekonosnou lopatu. 

Válčil ve válce, kde se střetla dvě zla proti sobě. Popisuje, kolik materiálu měli Rusové nachystaného za hranicemi když na ně vlítli a že by to Němci nevydýchali, kdyby Rus udeřil jako první, stejně jako to nevydýchal ze začátku Rus.
Zajímavé, ale Rudela neglorifikovat, on sám se usvědčuje z toho, že byl jednoduchý a měl neuvěřitelné štěstí.

K Bubimu: Bubi nebyl žádný chudák, dějiny píší vítězové a Němci s barbarskými Rusy díky Hitlerovi prohráli, nemohli od Rusů čekat nic civilizovaného. Bubi přežil, což se o drtivé většině německých zajatců v Rusku říct nedalo. TO byli chudáci. Bubi byl jen malinkatý nácek.

Knížka nemá jedinou fotku, kresbu, mapu. Je ale perfektní ilustrací toho, jak jedni "hlupáci" se svým skálopevným přesvědčením mydlí ty druhé "hlupáky" a v pozadí této řežby se smějí jejich mocní, pro které jsou tito lidé méně než hnůj.