Autor Téma: Skupina armád F / Heeresgruppe F  (Přečteno 1940 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peter

  • Čestný moderator
  • Příspěvků: 1943
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Skupina armád F / Heeresgruppe F
« kdy: Říjen 08, 2007, 12:35:22 »
Vznikla 12. srpna 1943. Působila na Balkáně. Zároveň se od 28. srpna stala vrchním velitelstvím Jihovýchod / Oberbefehlshaber Südost. Působila na Balkáně kde společně se skupinou armád E / Heeresgruppe E[/i] bojovala proti partyzánům a později proti postupující Rudé armádě na území Jugoslávie a Maďarska. 25. března 1945 byla rozpuštěna a její jednotky přešly skupinu armád E / Heeresgruppe E[/i], která zároveň převzala její status vrchního velitelství Jihovýchod / Oberbefehlshaber Südost.



Velitelem skupiny armád byl :

Generál polní maršál Maximilian Freiherr von Weichs (27. srpen 1943 - 25. březen 1945)





Složení skupiny armád v září 1943 :

- Skupina armád E[/i]

- 2. tanková armáda[/i]



Složení skupiny armád v říjnu 1944 :

- Skupina armád E[/i]

- 2. tanková armáda[/i]

- armádní skupina Srbsko



Složení skupiny armád v únoru 1945 :

- Skupina armád E[/i]

- Kommandant Kreta

- Kommandant Ost-Ägäis
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "