Anketa

Měla by vojska ČSR naději na zastavení německého útoku?

Ano, odrazila by útok německé armády
27 (20.6%)
Ano, ale pouze dočasně, okupaci by stejně nezabránila
84 (64.1%)
Ne, v žádném případě
20 (15.3%)

Celkem hlasů: 37

Autor Téma: Německo vs. ČSR (1938)  (Přečteno 111620 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #15 kdy: Srpen 24, 2006, 03:38:38 »
hh a jak Italove dopadli. Bf 109 nemel v te dobe 20 mm kanon? To jsem nevedel... A cetl jsem knizku JG 27, kterou napsal sam pilot z JG 27 a ty poruchy byli naopak vyjimecne. stodevitka byla spolehliva masina. 4 kulomety zni mozna drsne, ale ani 8 kulasu Spitfira se nevyrovnalo arsenalu nemecke Bf 109

von Kageneck
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #16 kdy: Srpen 24, 2006, 03:45:55 »
Citace: "Kageneck"
hh a jak Italove dopadli. Bf 109 nemel v te dobe 20 mm kanon? To jsem nevedel... A cetl jsem knizku JG 27, kterou napsal sam pilot z JG 27 a ty poruchy byli naopak vyjimecne. stodevitka byla spolehliva masina. 4 kulomety zni mozna drsne, ale ani 8 kulasu Spitfira se nevyrovnalo arsenalu nemecke Bf 109

Opravdu nemel, ja zase cetl vzpominky Helmuta Lipferta (203 sestrelu) a ten psal, ze casto se ten kanon v polnich podminkach odstranoval, aby se zvysila rychlost a obratnost. V dalsim prubehu valky bylo standartni vyzboji stodevitek 1x20mm kanon + 2x13mm kulomet. Ale s tim kanonem to bylo asi individualni u kazdeho pilota.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #17 kdy: Srpen 24, 2006, 03:56:31 »
S tou rychlosti a obratnosti myslis ale asi neco jineho nez ja. Bf 109 E mel zabudovany kanon v letadle. Helmut Lipfert asi mluvi o verzi Bf 109 G-4, ktera mela dva podvesene 20 mm kanony na kridlech. V teto verzi se na ukor obratnosti ziskala palebna sila. A v tom mas pravdu, ze se kanony casto odstranovali. Prsto porad zbyval jeden 20 mm kanon. Verze G-4 nebyla prilis oblibena ani uspesna, hlavnim dusledkem vzniku bylo silne pancerovane a odolne letadlo vuci nemeckym zbranim a to iljusin. Za to verze G-2 s jednou dvacitkou uz bylo jine kafe.

von Kageneck

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #18 kdy: Srpen 24, 2006, 04:03:42 »
S tou rychlosti a obratnosti myslis ale asi neco jineho nez ja. Bf 109 E mel zabudovany kanon v letadle. Helmut Lipfert asi mluvi o verzi Bf 109 G-4, ktera mela dva podvesene 20 mm kanony na kridlech. V teto verzi se na ukor obratnosti ziskala palebna sila. A v tom mas pravdu, ze se kanony casto odstranovali. Prsto porad zbyval jeden 20 mm kanon. Verze G-4 nebyla prilis oblibena ani uspesna, hlavnim dusledkem vzniku bylo silne pancerovane a odolne letadlo vuci nemeckym zbranim a to iljusin. Za to verze G-2 s jednou dvacitkou uz bylo jine kafe.

Podvesne kanony jsem nemel na mysli. Mel jsem na mysli ten v ose vrtule. Podle toho co tam psal tak problem byval v jeho nabijeni, ze po nekolika vystrelech se proste zasekl. A ty podvesne se daly povesit v podstave pod jakoukoliv verzi, ale obratnost a rychlost sla k certu.Ale to se dostavame uz trochu mimo topic.

Kageneck

• Administrátor
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #19 kdy: Srpen 24, 2006, 04:13:24 »
Tak o tom jsem nikdy neslysel. Ale je to mozne. Ja jen ze stihaci eskadra JG 27 si na to nestezovala. Obcas sice bylo napsano, ze kanon jen zachrastil misto vystrelu, ale caste to opravdu nebylo. A podle tebe se jedna o vsechny verze 109? nebo jen E? A ty dva podvesene kanony se daji umistit na vsechno, ale pouzivali se jen u verze G, teda ja o tom, ze by verze K mela podvesena kanony nikdy neslysel a myslim, ze nebylo ani potreba se svym 30 mm kanonem....
A opravdu uz nejak zabihame...
von Kageneck

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #20 kdy: Srpen 24, 2006, 08:40:24 »
Němci by asi vedly ''Blitzkrieg'', na který sme nebyly zas až tak připraveni, myslím, že naše obrana zaujímala podélnou obranu, které blitzkrieg využíval.
Tak s tímto názórem vůbec nesouhlasím, náš generální štáb byl předem připraven a cvičil naše vojska ve stylu pružné obrany nesetrvávat na svých místech, ale spořádaně ustoupit případně dobíjet zpět ztracená území.. Taky bylo v plánech že Čechy udržíme max. 2 měsíce poté se stáhneme na Slovensko a tam by nám přišli na pomoc rusové...
Jelikož štáb znal svou armádu a i armádu nepřítele tak si myslím že ty dva měsíce by jsme se skutečně bránit mohli...
¨    To je můj názor a ještě dodatek být já Benešem masakr téměř celého Českého národa bych si nakrk nevzal.. co vy?
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?

Kageneck

• Administrátor
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #21 kdy: Srpen 24, 2006, 09:07:35 »
No ja teda rozhodne ne. To mate tak, kdyby se Benes rozhodl bojovat, tak by mu dnes nekteri vycitali, ze si vzal na svedomi (tisice, pravdepodobne statisice) lidi. A jelikoz Benes bohudik byl racionalne uvazujici clovek, tak se rozhodl takto. Dokazal si spocitat, ze v boji jsme naprosto osamoceni a nic lepsiho nez kapitulace neprichazi v uvahu. Jinak bych si pomoci Rusu nebyl tak jisty. Stalin se na tolik bal valky s Nemecke, ze i kdyz mel zpravy o silne koncentraci nemeckych vojsk tak radsi nedal ani povolel k poplachu nebot nechtel dat nemecku duvod vyhlaseni valky.

btw jeste k Bf 109, mel jsem pripraveny clanek, a byl temer hotovy.... a spadli mi windowsy.... jak jsem mohl byt tak hloupy a neulozit si to. Zitra to dam zase dohromady, tak mi prosim vas nechte toppic o Bf 109, kdybych si s tim dal takovou praci a nekdo mi to vyfoukl, tak by me to dost stvalo.

von Kageneck

HWG

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #22 kdy: Srpen 24, 2006, 09:58:00 »
Nemecko by Československo určite obsadilo.

Najväčšiu šancu by sme mali, keby sme opevnenia dokončili apostavili ich aj pri slovenských hraniciach.

(Rozbili by nás od Poľska a od Maďarska)

Peter

• Čestný moderator
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #23 kdy: Srpen 25, 2006, 03:28:09 »
Citace: Manstein
Tak s tímto názórem vůbec nesouhlasím, náš generální štáb byl předem připraven a cvičil naše vojska ve stylu pružné obrany nesetrvávat na svých místech, ale spořádaně ustoupit případně dobíjet zpět ztracená území.. Taky bylo v plánech že Čechy udržíme max. 2 měsíce poté se stáhneme na Slovensko a tam by nám přišli na pomoc rusové...
Jelikož štáb znal svou armádu a i armádu nepřítele tak si myslím že ty dva měsíce by jsme se skutečně bránit mohli...
To je můj názor a ještě dodatek být já Benešem masakr téměř celého Českého národa bych si nakrk nevzal.. co vy?
Myslis, ze jsme skutecne meli na to udrzet cechy 2.mesice?To ja si myslim, ze rozhodne ne. Nemecka pozemni armada sice disponovala "tanky" Pz-I a Pz-II, ale nasi by proti nim mohli postavit pouze LT-34 a LT-35. Takze rekneme, ze v pozemnim vojsku pul na pul, ale v letectvu by nas jednoznacne prevysili a letecka nadvlada nad bojistem znamena z 3/4 vyhranou bitvu.
S tim Benesem, to je tezky. Proc si polsti predstavitele vzali na krk osud naroda? Benes byl politik a ne vojak, poznal co je lepsi. Zpetne hodnoceno udelal dobre, ale predstavite armady a hlavne radovy vojaci chteli bojovat.

Kageneck

• Administrátor
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #24 kdy: Srpen 25, 2006, 03:36:15 »
Take jsem cetl o dvou mesicich, ale musime vzit v uvahu, ze pad Polska do 14 dnu se take necekal. O litzkriegu se toho asi moc nevedelo a tak mozna byli uvahy trochu zkreslene.

Benes udelal urcite dobre. Polaci za svuj statecny boj krvave zaplatili.

Peter

• Čestný moderator
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #25 kdy: Srpen 28, 2006, 02:14:46 »
Take jsem cetl o dvou mesicich, ale musime vzit v uvahu, ze pad Polska do 14 dnu se take necekal. O litzkriegu se toho asi moc nevedelo a tak mozna byli uvahy trochu zkreslene.

Benes udelal urcite dobre. Polaci za svuj statecny boj krvave zaplatili.

No takhle, tak pad polaku necekali Francouzi, Anglicane a pak samy Polaci. Ale jinak nemecko a rusko pocitalo s rychlym tazenim. A pri porovnani padu Polska s nami, my byli na boj pripraveni narozdil od Polaku, kteri to tak uplne necekali, navic si myslim, ze nase generalita uvazovala trochu rozumneji nez polske veleni, ktere se snazilo za kazdou cenu ubranit co nejvice uzemi misto toho aby se stahlo na branitelnejsi linie. No a utok kavalerie, proti tankum by snad nasi taky nevyplodili :)

Kageneck

• Administrátor
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #26 kdy: Srpen 28, 2006, 04:04:28 »
Ale Polsko je zase mnohem vetsi nez Ceskoslovensko tudiz jim tazeni trvalo jeste dele. Dale se dlouho zdrzeli u Varsavy. A myslim si, ze rychlost tazeni necekali ani samotni Nemci. Nase generalita byla asi schopnejsi, ale zase bych rekl, ze Polaci jsou o neco statecnejsi a fanatictejsi, takze casto kladli dlouhy odpor. Nechci tvrdit, ze Cesi nejsou statecny,ale myslim si, ze s odvahou Polaku se muze merit opravdu jen malokdo.

von Kageneck

Peter

• Čestný moderator
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #27 kdy: Srpen 29, 2006, 07:37:01 »
Pater ceskeho letectva v dobe Mnichova :
Stihaci Avia B-534

lehky bombarder Letov Š-328

lehky bombarder Aero Ae-100/101

bombarder Aero Ae-200

bombarder Avia B-71

pohled na "pater" naseho letectva nedaval prilis nadeje na nejaky dlouhodobejsi odpor.

Cass

• Host
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #28 kdy: Září 03, 2006, 12:16:00 »
já myslím že kdybychom se nevzdali tak bychom němce sice nezadrželi, ale zdrželi a přitom bychom jim pořádně nakopali prd*le a Hitler by se musel hodně snažit něž by se dostal přes komplexy našich bunkrů - a i když by se dostal neměly by to dále o nic lehčí - je to můj názor a doufám že pravdivý...

Manstein

• Wehrmacht
    Unterfeldwebel - rotný
1938/39 - Německo vs ČSR
« Odpověď #29 kdy: Září 24, 2006, 06:40:53 »
A hlavně všem lidém v té době bylo jasný že jdou do války a tím pádem počítali skoro se vším nevyjímaje smrti...

A já být voják v té době tak bych tisíckrát radši umřel tak že mi němec bude žrát moje vylezlý střeva, než zažít tu potupu a muset je nechat přejít přes hranice bez boje :!:  :evil:
"Kdyby každý velitel, který považuje svou situaci za beznadějnou, chtěl kapitulovat, nedala by se vyhrát žádná válka."

?V první řadě jsem voják.?