Autor Téma: Čečensko  (Přečteno 18286 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
Re: Čečensko
« Odpověď #30 kdy: Květen 11, 2015, 07:33:42 »
Já se vůbec divím, proč se řeší, kdo je tady v právu.  Jaká by asi byla reakce USA, kdyby se chtěl odtrhnout třeba Texas.
Sice vím, že jsou zde fanatici, kteří budou tvrdit, že třeba i  Lidice vypálili Rusové, takže za odtržení by mohl někdo z Kremlu
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

NeonMaster

• Rudá armáda - RKKA
  • ст.сержант - Staršij seržant
« Odpověď #31 kdy: Květen 12, 2015, 03:01:27 »
Já se vůbec divím, proč se řeší, kdo je tady v právu.  Jaká by asi byla reakce USA, kdyby se chtěl odtrhnout třeba Texas.
Sice vím, že jsou zde fanatici, kteří budou tvrdit, že třeba i  Lidice vypálili Rusové, takže za odtržení by mohl někdo z Kremlu
Souhlasím.
Texas ani původně americký nebyl patřil Mexiku ale Mexičané prohráli Americko-mexickou válku a USA si zabrali Texas a nové Mexiko.
Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku.
(Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)

QVAK

• ČSR
  • Rotmistr
« Odpověď #32 kdy: Květen 12, 2015, 08:23:19 »
Ta propast mezi nimi je tak velká , a je tam napácháno tolik  zločinů, že není cesty zpět ....Bohužel..

Přesně tak. Rusko při své expanzi na Kavkaze v 18.-19. stol. postupovalo skutečně bezohledně a z té doby pochází nenávist, kterou čas nezhojil. Příčiny první čečenské války přímo souvisely s rozpadem Sovětského svazu. Poté, co tuto válku Rusové v podstatě prohráli, ponechali Čečnu, ať se stará sama o sebe a dali jí šanci, která bohužel nebyla využita, z Čečny se stala líheň kriminality a terorismu, proto došlo ke druhé čečenské válce.

Problémem je filozofické hledisko.......pokud zlem reaguji na zlo, spáchané kdovíkdy v minulosti, zbavuje mě to beztrestnosti a ospravedlňuje to mé jednání? Stejně jako na Balkáně ani zde není dobrých či zlých....

Souhlasím.
Problém má jen praktické hledisko pro lidi které na teritoriu žijí. Dobré řešení je to které jim umožňuje plnohodnotný (alespoň částečně) život dle jejich představ, velmi dobré velmi dobrý život. 

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #33 kdy: Červenec 01, 2015, 02:20:38 »
Ještě že máte ten Texas a indiány, pánové, tohle srovnávat s expanzí ruského knížectví, které se probojovalo až k SSSR je opravdu drzost. Je třeba si poslechnout /nebo si přečíst knihu/y/- dějiny Ruska/ akademika Zubova, když byl na ČT 24. Při otázce, jak se cítil při bádání v archivech a psaní těchto knih po chvilce mlčení prohlásil: Začínal jsem tu knihu psát jako mladý člověk plný optimismu.. a končil jsem jako předčasně zestárlý muž.. Velice často jsem měl hlavu ve dlaních a plakal, čeho jsme byli /a jsme/ schopni..Někdo se tomu zašklebí, po čecháčkovsku mávne rukou, ale možná i někomu něco dojde.. :(