Autor Téma: Winchester M 1897 - Trench gun ( USA )  (Přečteno 20022 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
Winchester M 1897 - Trench gun ( USA )
« kdy: Srpen 30, 2007, 05:39:39 »
Brokovnice Winchester M 1897 vychází z převratného modelu 1873 z dílny Johna Browninga. Tato zbraň okamžitě našla užití u Policie, bezpečnostních služeb či Vězeňských dozorců. Jedná se o klasickou "pumpu" s otevřeným kohoutem.

Vojenská verze se od civilního provedení liší jednak přidanou ochranou hlavně proti popálení střelce a nástavcem na upevnění bajonetu M1917. Tato puška vynikala bezporuchovostí a jednoduchostí. Byla používána za 1. a 2. světové války. Za 2. světové války však nebývala použita na západní frontě ( údajně pro německé výhružky, že neodpovídá Ženevským konvencím, vojáku zadrženému s touto zbraní pak hrozil okamžitý trest smrti )!! Proto byla používaná pouze např. Vojenskou policií nebo vojenskou poštou. O to větší ale pak našla uplatnění v Tichomoří, kde si ji oblíbili především příslušníci USMC.
Označení Trench gun znamená Zákopová zbraň.

Winchester M 1897:
Ráže: .12
Délka: 987 mm
Hmotnost: 2,7kg
Zásobník: 5+1 náboj

Zdroj: i-net
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
Re: Winchester M 1897 - Trench gun ( USA )
« Odpověď #1 kdy: Červenec 15, 2012, 09:56:20 »
Včera jsem byl na střelnici ve Vinařicích a jeden chlápek tam tuhle brokovnici měl  :P Je to taková legenda... Mě se strašně líbí, že se dá na ní nasadit i bodák  ::) Tuhle kopii vyrábí NORINCO v Číně. Máte někdo s touhle brokovnicí nějaké zkušenosti? Jeden čas jsem dost uvažoval, že bych si jí pořídil...
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #2 kdy: Červenec 16, 2012, 12:48:35 »
Za 2. světové války však nebývala použita na západní frontě ( údajně pro německé výhružky, že neodpovídá Ženevským konvencím, vojáku zadrženému s touto zbraní pak hrozil okamžitý trest smrti )!! Proto byla používaná pouze např. Vojenskou policií nebo vojenskou poštou. O to větší ale pak našla uplatnění v Tichomoří, kde si ji oblíbili především příslušníci USMC.
Označení Trench gun znamená Zákopová zbraň.
Podle mezinárodních úmluv se opravdu nesmí brokovnice používat jako vojenská zbraň.
Ale na druhou stranu, všechny strany, a to bez rozdílu, okamžitě popravovaly ( střílely na místě ) třeba odstřelovače, nebo plamenometníky
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #3 kdy: Červenec 16, 2012, 08:55:09 »
Tyhle informace jsou mě všeobecně známé  :P Mě se jedná o to, zda-li někdo má zkušenost se střelbou a hlavně kvalitou zpracování téhle čínské kopie od NORINCA  :P Samozřejmě byl by lepší originál, ale ten bude asi v našich končinách nedostupný a když by se náhodou objevil, tak za nemalé peníze  ;) Zajímala by mě Winchester M1897 Trench gun, Winchester M1912 Trench gun a případně i Ithaca M37

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #4 kdy: Červenec 17, 2012, 06:36:18 »
Podle mezinárodních úmluv se opravdu nesmí brokovnice používat jako vojenská zbraň.

Ale co potom ty automatické moderní  brokovnice? To už se hledí na dohody jenom tehdy když se to někomu hodí?
My vyhráváme díky našim Tygrům!

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #5 kdy: Červenec 17, 2012, 06:55:42 »

Ale co potom ty automatické moderní  brokovnice? To už se hledí na dohody jenom tehdy když se to někomu hodí?
Jo, také mě to tak přijde  >:( Každopádně policie je dost hojně používá...  :P

Korchon

• Wehrmacht
    Leutnant - poručík
« Odpověď #6 kdy: Červenec 18, 2012, 06:33:33 »
A armády je taky mají ve výzbroji.
My vyhráváme díky našim Tygrům!

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #7 kdy: Červenec 18, 2012, 08:11:10 »
Aj colníci, dnes som na streľbách dosť popukal z 12-tky, a už ma pobolieva v ramene. Len my máme Benelli Nova.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #8 kdy: Červenec 18, 2012, 10:37:44 »
Ad Policie: pánové, tak se podívejte, pokud na vás namíří policajt nějakou MP5, se kterou pomalu netrefí stodolu na 40m, tak jste docela v klidu ale bejt rozsekaný  na 90 procentech těla, to není žádná příjemná představa. Co chci říct, že ta brokovnice dělá ohromný psychologický efekt (alespoň pro toho, kdo zbraně trochu zná). tudíž u Policie a dalších bezpečnostních složnách má docela opodstatněnou úlohu.
PS: A když nepomůže psychologický efekt, tak X stovek letících broků už se o to postará ;) :)
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

venco

• ČSR
  • Podporučík
« Odpověď #9 kdy: Červenec 19, 2012, 07:03:35 »
Brokovnice sa u ozbrojených zložkách používajú aj k zastavovaniu vozidiel a kedysi aj k vyrážaniu dverí, no od toho sa v súčasnosti upusťuje a používa sa viac baranidlo, alebo výbušnina. A u našej JSZ /jednotka služobných zákrokov/ je v skupine aj jeden s brokovnicou a ten plní iba jednu úlohu. Keď skupina vchádza do objektu a napadne ju pes, tak ten s brokovnicou má za úlohu psa zneškodniť. ;D

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #10 kdy: Červenec 20, 2012, 11:29:33 »
Jo, brokovnice je dobrá věc na hodně věcí...  :P Uvažuju, že bych si nějakou na sportovní střelbu a hlavně pro radost pořídil. Proto jsem se ptal, zda-li někdo tady nemá zkušenost s touhle kopií od NORINCA. Sehnat originál je asi nemožné... I když tak dva roky zpět někdo brokovnici Winchester M1912 Trench gun zde v ČR nabízel a cena nebyla zase tak závratná...  ::)

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #11 kdy: Červenec 20, 2012, 12:48:35 »
Já bych se jí nebál. Bude trochu hrubší zpracování, ale to u pumpy nevadí, zato kvalitní materiál.

Jinak bych polemizoval s tím, že brokovnice je jako vojenská zbraň zakázaná. To, že Němci za první světové války proti ní protestovaliu, neznamená, že je zakázaná.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #12 kdy: Červenec 20, 2012, 01:51:08 »
Jsou zakázané jiné, než celoplášťové střely a tyto nesmí býti upraveny tak, aby způsobily větší zranění. (... Leda, že by tedy někdo oplášťoval každý jednotlivý brok.) To platí samozřejmě jen pro bojové použití, nikoliv tedy třeba pro strážní službu. (za první republiky byl dokonce pro naší pušku vz.24 používán tzv "strážní náboj", který byl vlastně brokovou střelou - označený jako vz. 36 "Strážný" (7,92-Stráž.-36) )
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #13 kdy: Červenec 20, 2012, 02:26:52 »
Já bych se jí nebál. Bude trochu hrubší zpracování, ale to u pumpy nevadí, zato kvalitní materiál.

Jinak bych polemizoval s tím, že brokovnice je jako vojenská zbraň zakázaná. To, že Němci za první světové války proti ní protestovaliu, neznamená, že je zakázaná.
Mno my jsme tomu říkali "onanýrka."
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
« Odpověď #14 kdy: Červenec 22, 2012, 08:07:53 »
 "onanýrka." Tak tohle mě opravdu moc pobavilo  8) Také si myslím, že ta kopie od NORINCA by nemusela být špatná. Neznamená, že co je z Číny, tak musí být špatné...  Každopádně to nepospíchá a ještě si dál počkám. Třeba se nějaká pěkná prokovnice Winchester objeví  :o Také jsem dost přemýšlel o brokovnici Remington 870. Je to sice moderní zbran, ale vypadá také pěkně...