Autor Téma: Vietnam  (Přečteno 27872 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

holoubek

• ČSR
  • Kapitán
    • vets
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 7. prosince 2008
Vietnam
« Odpověď #15 kdy: Únor 15, 2008, 07:20:44 »
Citace: "Hamerinski"
Vietnam prekticky začal v době kdy tam bojovaly francouzské jednotky a američani na to jen navázali. Je třeba připomenout, že francouzi do boje ve Vietnamu nasadily i jednotky legie složené z profesionálů, kteří měli v boji několikaletou praxi z celé Evropy a Ruska. Vojáci jednotek SS, kteří byli do těchto jednotek legie začleněni, byli pro vietnamské komunisty velice obávaným protivníkem, narozdíl od řadových francouzských jednotek.

asi hodně z Vás zná knihy George Roberta Elforda - Ďábelská garda - o bojích jednotky SS v barvách Cizinecké legie (občas je to trochu přitažený za vlasy a dlouho jsem pochyboval o autentičnosti - nicméně je tam často zmiňovaná myšlenka, že vojáci z Evropy s klasickým výcvikem neměli džungli šanci ...teprve tato jednotka, která začala používat stejné metody jako vietminh začala mít úspěch a respekt ... na obálce je napsáno Francouzi jimi opovrhovali, Vietnamci se jich báli a nenáviděli je.

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Vietnam
« Odpověď #16 kdy: Únor 15, 2008, 07:56:19 »
Ono to je také o tom, že dost vojáků této jednotky mělo zkušenosti, s protipartyzánským bojem z Evropy, takže přizpůsobení jim moc dlouho netrvalo.

holoubek

• ČSR
  • Kapitán
    • vets
Vietnam
« Odpověď #17 kdy: Únor 15, 2008, 08:38:24 »
Citace: "Hamerinski"
Ono to je také o tom, že dost vojáků této jednotky mělo zkušenosti, s protipartyzánským bojem z Evropy, takže přizpůsobení jim moc dlouho netrvalo.

jo, často to tam zmiňuje ,,, zkušenosti z Ruska a velká dávka otrlosti ...  to byl asi hlavní problém mladých amíků - kluci z civilizace najdenou v džungli a proti nim dost drsnej a zákeřnej protivník

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
Vietnam
« Odpověď #18 kdy: Únor 15, 2008, 09:01:04 »
A to jsem tu knihu ani nečetl, jen jsem na tyto informace narazil na pár webech v rusku  :lol: a zaujaly mě tak jsem se donutil je přelouskat.

No američani měli problém v tom, že z velké části přišli do jiných klimatických podmínek než na jaké byli zvyklí a hlavně to prostředí pro ně bylo úplně nové. Jinak zapadli ti co přišli z Floridy z oblasti bažin a jinak velkoměstský hoši v New Yorku.

Právě tato jednotka složená z osvědčených válečníků měla za sebou zkušenosti z různých podmínek a to byla její obrovská výhoda oproti zelenáčům z měst.

holoubek

• ČSR
  • Kapitán
    • vets
Vietnam
« Odpověď #19 kdy: Únor 15, 2008, 11:12:37 »
v té knize je taky napsáno, že cizinecká legie cviřila před tím konfliktem v africe - totálně jiné prostředí než kde nakonec skončili  ....

Hamerinski

• Čestný moderator
Vietnam
« Odpověď #20 kdy: Únor 15, 2008, 11:28:17 »
Právě vyzkoušeli si všechno  :lol:  ruskou zimu, donské stepy, kubáňské bažiny v německých barvách a francouzi jim dali ochutnat horký saharský písek. To muselo být pravé zocelení  :lol:.

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
Vietnam
« Odpověď #21 kdy: Únor 15, 2008, 11:28:44 »
Podľa toho kde v ktorej časti Afriky pretože aj v Afrike máš tropické lesy. Ak však nacvičovali na nejakých savanách, či nebodaj púštiach to už je iná vec.
The only easy day was yesterday.

Hamerinski

• Čestný moderator
Vietnam
« Odpověď #22 kdy: Únor 15, 2008, 11:33:26 »
Legie měla výcviková střediska v Alžírsku.

OzzMan

• Host
Re: Vietnam
« Odpověď #23 kdy: Listopad 11, 2008, 02:55:18 »
To je fakt! Amíci si to měli pořádně promyslet. Já jsem zase slyšel že tam přijeli uklidnit nějaké povstalecké konflikty ale kdo ví...

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #24 kdy: Listopad 11, 2008, 03:03:22 »
To je fakt! Amíci si to měli pořádně promyslet. Já jsem zase slyšel že tam přijeli uklidnit nějaké povstalecké konflikty ale kdo ví...
Nevíš nic. Válka ve Vietnamu byl důsledek studené války, kdy Američani museli jako už vícekrát podporovat diktátorský režim, Jižního Vietnamu, aby nepadl a celá zem se nedostala do područí Severního Vietnamu a komunistické ideologie, neboť Severní Vietnam byl mocně podporován komunistickým blokem.
Takže to byla válka o zadržení šíření komunismu v jihovýchodní Asii.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

rase

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #25 kdy: Listopad 11, 2008, 04:12:14 »
Ve Francouzské koloniální armádě té doby udajně bojovali i poměrně dost Japonců. Přesněji byvalych válečných zajatců (z WWII) kteři byli znovuvyzbrojeni a nasazeni do bojů.
Netušim s jakym uspěcham a neznám ani čisla ale už ten samotny fakt je hodně zajimavy.
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Lannes

• Lieutenant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 30. června 2009
« Odpověď #26 kdy: Listopad 11, 2008, 04:33:51 »
Takže to byla válka o zadržení šíření komunismu v jihovýchodní Asii.
A to sa aj USA aj čiastočne podarilo. Keby tam nezasiahli komunizmus by sa rozšíril až bohvie kam.
Niekde som čítal že na pomoc Južnému Vietnamu vyslalo vojakov aj Thajsko.
Haut les tetes: la mitraille nˇest pas de la merde!

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 25, 2008, 03:34:18 »
Mě se líbil Wagemüellerův názor na řešení situace ve Vietnamu:jak sem zde již slyšel první američané dorazili na sklonku roku 63(myslím vojáky,poradc byli tam již nějakou dobu) . on říkal že at dovezou 2 obrněné divize a provedou útok přes DMP na Sever metodou Blitzkriegu. číňany zdrží hrozba jad. zbraní a komunismus v JV Asii bude vymícen.... co na to říkáte??? :D
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 25, 2008, 06:00:31 »
Mě se líbil Wagemüellerův názor na řešení situace ve Vietnamu:jak sem zde již slyšel první američané dorazili na sklonku roku 63(myslím vojáky,poradc byli tam již nějakou dobu) . on říkal že at dovezou 2 obrněné divize a provedou útok přes DMP na Sever metodou Blitzkriegu. číňany zdrží hrozba jad. zbraní a komunismus v JV Asii bude vymícen.... co na to říkáte??? :D
podle mě pitomost. Akorát by tam byly (ty dvě nové divize) pro Vietminh nové cíle.....a komunismus je víceméně strana (komunistická strana Xy nebo yx) a přidat se může každý
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 25, 2008, 06:22:14 »
komunismus jako strana nepřežije beze zbraní..A tedy komouši na jihu by byli vymíceni.....ano je to trochu přitažené za vlasy protože by se jen opakovala historie z padesátých let........vietminh či Vietcong by bojovali na hranicích s čínou kde by měli svá skladiště.......Mao by si to asi rozmyslel s nějakou intervencí ale čínská milice by v namu taky operovala přesně jak před 15 lety......
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)