Autor Téma: Citáty  (Přečteno 37504 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Oto

• Finská armáda
  • Yliluutnantti - Nadporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. března 2009
Re: Citáty
« Odpověď #30 kdy: Říjen 02, 2009, 06:06:58 »
Audi, vide, tace – Poslouchej, dívej se a mlč. Heslo Bezpečnostní informační služby ČR vyjadřující, že příslušník zpravodajské služby musí dobře naslouchat, dobře se dívat a mlčet. Jinými slovy musí dodržovat hlavní zásady zpravodajské práce. http://www.bis.cz/kdo-jsme.html
nebo také: Audi, vide, tace, si vis vivere cum pace – Chceš-li žít v klidu, poslouchej, dívej se a mlč.

Ghola

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Neexistujú zúfalé situácie, iba zúfalí ľudia
    • www.zvlastnezbrane.estranky.sk
« Odpověď #31 kdy: Říjen 12, 2009, 04:48:44 »
Nejaké moje myšlienky:
Keby bola hlúposť smrteľná chororba, svet by bol takmer vyľudnený, ale dokonalý.
Dejiny ľudstva sú dejinami chamtivosti.
Pred hlavňou zbrane sú si všetci rovní.
A môj obľúbený citát od Terryho Pratchetta:
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Preklad: Daj človeku oheň a bude mu teplo jeden deň. Zapáľ človeka a bude mu teplo do konca života.
Zaujímate sa o zbrane z WWII alebo ich prototypy? Navštívte môj web!
www.zvlastnezbrane.estranky.sk

DerDeDas

• Finská armáda
  • Alikersantti - Desátník
« Odpověď #32 kdy: Říjen 12, 2009, 05:07:18 »
Co bylo dřív vejce nebo slepice?
Záleží na defenici vejce. Pokud vejce definujeme jako předmět ,co musela snést slepice a nikdo jiný byla první slepice. Pokud definujeme vejce jako předmět , z něhož se vylíhne slepice ,ale mohl ho snést její přímý předchůdce bylo první vejce.

Co bylo dřív vejce nebo slepice?
Záleží na defenici vejce. Pokud vejce definujeme jako předmět ,co musela snést slepice a nikdo jiný byla první slepice. Pokud definujeme vejce jako předmět , z něhož se vylíhne slepice ,ale mohl ho snést její přímý předchůdce bylo první vejce.

God save the queen! Viv

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #33 kdy: Říjen 12, 2009, 06:34:45 »
Stateční jsou ti,kteří se bojí utíkat..latinské přísloví..,Můžete vzdělat i hlupáka,ale nikdy ho nenaučíte myslet...talmudské přísloví,Ten kdo nedělá žádné chyby,nedělá ani žádné pokroky..Theodor Roosvelt.

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #34 kdy: Říjen 12, 2009, 06:56:30 »
Viribus unitis - společnými silami.
Heslo Františka Josefa I.
Nietzscheho citáty.
„Hlásám vám nadčlověka. Člověk je cosi, co má býti překonáno.“
„Nadčlověk je smysl země. Vaše vůle nechť dí: nadčlověk budiž smysl země.“
„Člověk jest provaz natažený mezi zvířetem a nadčlověkem – provaz nad propastí“
„Kdo cítí jinak, jde z vlastní vůle do blázince.“
„Co je nejtěžší – ponížiti se a tím zraniti svou pýchu? Dát zářiti své pošetilosti a tím své moudrosti se posmívati?“
„Milovati toho, kdo námi pohrdá, a podávati ruku strašidlu, chce-li nás polekati?“
„Nevinností je dítě a zapomenutím, je novým početím, je hrou, je kolem ze sebe se roztáčejícím, je prvým pohybem, je posvátným Ano.“
„Válka s odvahou dovedly více velkých věcí než láska k bližnímu.“
„Ale stát lže všemi jazyky dobra i zla; a cokoli mluví, lže – a cokoli má, ukradl.“
„Kdo málo má majetku, tím méně je majetkem jiného: pochválena buď malá chudoba.“
„Nenalezl Zarathustra na zemi moci větší než dobro a zlo.“
„Je hrozné býti o samotě se soudcem a mstitelem vlastního zákona.“
„Jsou pocity, jež osamělého chtějí zabíti; nezdaří-li se jim to, nuže, pak samy jsou vydány na smrt! Ale dokážeš být vrahem?“
„Ale nejhorší nepřítel, s kterým se můžeš setkati, budeš vždy sám sobě; sám na sebe číháš v doupatech a lesích.“
„Osamělý, kráčíš cestou milujícího: sám sebe miluješ, a proto sebou pohrdáš, jak jen milující pohrdají,“
„Dvojí věc chce pravý muž: nebezpečí a hru. Proto chce ženu: nejnebezpečnější hračku.“
„Zemři v pravý čas.“
„Nejhorší jsou však malé myšlenky. To raději už páchat zlo než myslit přikrčeně!“
„Je nutné držeti své srdce na uzdě; neb kdo je nechá klusat, tomu dřív ještě uteče hlava!“
„Z hloubi duše miluji pouze život – a věru, nejvíce tehdy, když ho nenávidím.“
„Veliké věci vykonávati je těžké: ale těžší jest veliké věci rozkazovati.“
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #35 kdy: Říjen 19, 2009, 12:58:49 »
"Ak Rožestvensky dopláva len do polovice cesty, môžete jeho meno vytesať na pamätnú tabuľu hneď vedľa Nelsona". Taliansky námorný pridelenec v Petrohrade o plavbe ruského Baltického loďstva na pomoc prístavu Port Arthur
"Kritici tvrdia, že stratégia 2. svetovej vojny bola od základu zlá, že sa malo radšej urobiť to alebo ono. Možno majú pravdu, faktom ale zostáva, že sme tú vojnu vyhrali." generál Omar Bradley
"Ustupujem smerom k nepriateľovi." admirál William F. Halsey
"Či sa strieľalo ? To viete, že sa tam strieľalo a ako ! Nie je sa čomu diviť, Nemci nás tam skrátka nechceli a my sme tak na pláži pri La Breche stratili veľa našich mužov." podplukovník Peter Young, britská námorná pechote, prepadový oddiel č. 2

The only easy day was yesterday.

Sahidko

• Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #36 kdy: Srpen 13, 2010, 08:47:59 »
"Ak stretnete jedného Nemca určite je to slušný človek, dvaja tvoria bandu a traja už určite niekomu vyhlásia vojnu" Göring počas Norimberského procesu
"Ak by sme vojnu prehrali, tak by nás postavili pred súd ako vojnových zločincov..." McNamara o bombardovacej ofenzíve proti japonským mestám
The only easy day was yesterday.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
« Odpověď #37 kdy: Srpen 13, 2010, 10:32:57 »
Ten, kdo nedělá žádné chyby, nedělá žádné pokroky.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #38 kdy: Leden 22, 2013, 11:51:37 »
Vážení spoluobčané! V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naší Československou republiku, tj. dekrety presidenta ČSR. tyto dokumenty nám dávají naději, že se nebudou opakovat tragické události let 1938-39. vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války,zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu, na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou "takzvaní čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návratu nedopusťte. Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. bylo by to pošlapání odkazu prvního presidenta ČSR T. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. nezapomeňte, že mé dekrety se týkají potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost a potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době."

Dr. Edvard Beneš, Praha, Květen 1947
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

von.erzgebirge

• Wehrmacht
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #39 kdy: Leden 22, 2013, 12:19:57 »

Tuto vojnu vyhrame. -Hitler vo svojom bunkri, ked ruske Tecka boli vzdialene dva bloky odtia

„Nazdar císaři Františkovi Josefovi! Tahle vojna je vyhrána!?“  -   prohlásil Švejk,

žádné stromy nerostou do nebe, kamaráde. Pýcha předchází pád. Všechna sláva, polní tráva. Ikarus si spálil křídla. Člověk by chtěl být gigantem – a  je hovno, kamaráde.   -   jednoroční dobrovolník Marek;
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #40 kdy: Březen 07, 2013, 04:20:34 »
"Věřím i já Bohu,že po přejití vichřic hněvu vláda věcí Tvých k Tobě se zase navrátí,ó lide český.  Proroctví - modlitba Komenského vyplnila se doslova,náš národ je svobodný a nezávislý  a vstupuje vážen a podepřen všeobecnou sympatií do společnosti evropských národů...Starý,staletý německý nápor na východ měl být dovršen podmaněním východních národů,v prvé řadě slovanských.
My Čechové a Slováci jsme nemohli v tomto světovém boji stát stranou celá naše historie vybudování našeho státu a jeho udržení proti německému náporu na východ,
naše reformace a její ideály,naše utrpení protireformačního násilí,způsobené Habsburky,zneužívajícími náboženství pro své nízké hmotné cíle,a naše probuzení,vedené ideou humanity,a vyplývající z ní demokracie osud našeho národa přímo logicky je spjat s moderní demokracií.
Podobný osud a stejné nebezpečí odkazují nás k úzkému přátelství s našimi sousedy na východě a jihovýchodě...náš poměr k Jihoslovanům je nejsrdečnější,zpečetěný společnými boji...Opakuju: my jsme vytvořili náš stát,tím se určuje státoprávní postavení našich Němců,kteří původně do země přišli jako emigranti a kolonisté...
Demokracie není panováním,nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.A spravedlnost je matematika humanity.
Světové i naše poměry vyžadují pronikavé sociální reformy,demokratická rovnost vylučuje veškeré vykořisťování,panství třídní..."

Proslov T.G.M. po prezidentském slibu
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #41 kdy: Květen 24, 2013, 07:42:51 »
„Viděl jsem velikost a moc, bohatství, blahobyt a vyspělost nevyrovnatelnou. Nikdy mi nebylo smutno, že jsme malý a nehotový kousek světa. Být malý, neurovnaný a nedodělaný je dobré a statečné poslání.

Jsou veliké a nádherné transatlantiky se třemi komíny, první třídou, koupelnami a leštěnou mosazí; a jsou malé čadící parníčky, jež hrkotají po velikém moři; je to, lidi, docela pěkná kuráž, být takovým malým a nepohodlným vehiklem. A neříkejte, že jsou u nás malé poměry; vesmír kolem nás je chválabohu stejně veliký jako vesmír kolem Britského impéria. Malý parníček toho tolik nepojme jako taková velká loď; ale haha, pane, může doplout stejně daleko nebo někam jinam. Záleží na mužstvu.“

(Karel Čapek, Anglické listy)

von.erzgebirge

• Wehrmacht
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #42 kdy: Květen 24, 2013, 11:10:58 »
Vojáka odvedou, oblečou, ozbrojí, vycvičí, voják spí, jí, pije a pochoduje a to všechno jen proto, aby na pravém místě a v pravý čas šel do boje. Carl von Clausewitz.

"Keď bude vojna, nastúpíte v prilbách do reky a bojové jednotky poidú cez vás ako cez most!" Poručík Čaliga - Černí baroni.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

pospec

• Lieutenant-colonel
  • Se Sovětským svazem, padla bída na zem...
    • Pospec-blog
« Odpověď #43 kdy: Květen 29, 2013, 04:34:02 »
Jedna zajímavá....

"Židi proti nám pracují efektivněji než armády nepřátel. Jsou stokrát nebezpečnější pro naší svobodu a jsou velkou příčinou, ve které jsme zapleteni. Je to skutečně s podivem, že každý stát nezačal již dávno, Židy, jako mor společnosti a největší nepřátele, jaké kdy Amerika měla, lovit a vyhlazovat."

George Washington (22. února 1732 – 14. prosince 1799)
Platí přímá úměrnost: čím více se snažím, tím horší je výsledek...
Navštivte můj blog: http://pospec-blog.blogspot.com/

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #44 kdy: Červen 29, 2013, 07:09:27 »
Blíží se výročí, tak ...
 Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí. Všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať. Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Za peníze vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny drahé kožichy věší. Zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh a lidé vás vidí.

Jan Hus