Autor Téma: Gewehr 43  (Přečteno 41894 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Re: Gewehr 43
« Odpověď #30 kdy: Srpen 01, 2008, 10:07:45 »
Ono je to celé způsobeno větší vůlí ?Já myslel, že hlaveň je stejná a že nepřesnost spočívá v tom, že ihned po  výstřelu probíhá samonabíjecí cyklus, který může zbraň rozhodit.Že jde o další zbytečný pohyb, zatímco u Mauserova závěru jen klapne úderník.
O co je horší vyndat zásobník z Tokareva, než z G43 ?
Ampulle !!!

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #31 kdy: Srpen 02, 2008, 02:25:13 »
Jde o to ten zásobník vůbec mít. Rusové ho většinou neměli a dobíjeli ho páskama po pěti nábojích.
Po výstřelu sice probíhá samonabíjecí cyklus, ale až střela mine kanálek v hlavni, kudy uniká čáts plynů působících na píst, který odemyká závěr. Takže v okamžiku , kdy se odemyká závěr je střela už mino zbraň. Tak to máme tento únik plynů a další únik plynů je po otevření závěru. U Mausera únik plynů není žádný, protože závěr se odemkne až po ukončení výstřelu. Tyto úniky mají vliv na přesnost zbraní. ;) pro úplnost VÚ kAR 98 je 870m/s Gw.43 745m/s.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #32 kdy: Srpen 02, 2008, 08:16:40 »
Těchto pušek se vyrobilo na ruské poměry malé množství. Když po bitvě u Sokolova padli někteří Češi do ruského zajetí, tak je Rusové považovali za nepřátele. 1. měli jiné uniformy, 2. Rusové do té doby bojovali sami a za 3. neznali svt 40 a to se psal rok 1943. Tyto zbraně fasovali gardové jednotky, respektive jejich zkušení střelci - četaři, staršinové atd. Podle předpisů měl mít střelec zásobníky tři, ale ve většině knih jsen se dočetl, že měli jeden a dobíjeli je páskami pro Mosin ( po 5 nábojích).
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Kauffmann

• Finská armáda
  • Sotamies - Vojín
« Odpověď #33 kdy: Listopad 27, 2008, 11:17:20 »
moje oblíbená zbran (asi jako všecky německé) hlavně v call of duty2 je tam celkem přesná a učinná pro normální pěchotu ideální zbran na odrážení nepřátelských útoků na větší vzdálenosti a pro palebné přepady, určitě by (kdyby byla vyrobena ve větším množství) zvýšila palebný potenciál pěších jednotek
během útoku...
* Poncho: Jsi raněnej, vždyť vykrvácíš!
* Blain: Nemám čas krvácet.

bubák

• Host
« Odpověď #34 kdy: Listopad 27, 2008, 04:15:34 »
Vyrobeno    402 713 kusů. Prosím nepleť si hru a realitu. V CoD byly všechny zbraně dobré aby se to dalo hrát. ve skutečnosti se chovala dost jinak.

John J. Pershing

• US ARMY
  • Private First Class
    • Normandie 1944
« Odpověď #35 kdy: Leden 26, 2009, 10:20:47 »
Gewehr43 každopádně super zbraň, ale stejnak M1 Garand jako ekvivalence k Gewehru je podle mě lepší. Přece jenom má M1 počáteční rychlost střely 865 m/s, což je mnohem víc než u Gewehru 775 m/s. Přesná je víc jak dost  :). Pokud vim, tak zásobník šel vyměnit anižby by byl zcela vystřílen. I jednotlivé náboje do rámečku šli nabít, ale prej se to vubec nedoporučovalo  ;D, takže to asi nikdo ani nedělal   ;D, ale možné to bylo.
Tuto válku vyhrajeme! - Hitler ve svém bunkru, když ruské T-34 byli vzdálené dva bloky.
www.normandie-1944.ic.cz

John J. Pershing

• US ARMY
  • Private First Class
    • Normandie 1944
« Odpověď #36 kdy: Leden 26, 2009, 10:29:04 »

Tohle muselo byt taky dobrý, ale nevim jak často se to použivalo. No sama M1 trochu hazí, takže optika asi nebude moc vhodná, no nevim. Co myslíte vy?
Tuto válku vyhrajeme! - Hitler ve svém bunkru, když ruské T-34 byli vzdálené dva bloky.
www.normandie-1944.ic.cz

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #37 kdy: Leden 27, 2009, 08:07:26 »
Gewehr43 každopádně super zbraň, ale stejnak M1 Garand jako ekvivalence k Gewehru je podle mě lepší. Přece jenom má M1 počáteční rychlost střely 865 m/s, což je mnohem víc než u Gewehru 775 m/s. Přesná je víc jak dost  :). Pokud vim, tak zásobník šel vyměnit anižby by byl zcela vystřílen. I jednotlivé náboje do rámečku šli nabít, ale prej se to vubec nedoporučovalo  ;D, takže to asi nikdo ani nedělal   ;D, ale možné to bylo.
Gewehr 43 má ráži 7,92x57 Mauser, rychlost střely okolo 800m/s až 820 m/s - tak je to uváděno u náboje. Není jisté, při jaké délce hlavně je rychlost měřena, našel jsem i údaj 775 m/s konkrétně pro G43. Energie cca 4000 J, váha střely cca 12 g. U M1 je používán náboj 30-06 Springfield, rychlost střely cca 840 m/s, energie cca 3350 J, váha střely 9,5 g. Takže pokud jsi to pochopil, rychlost střely není vše.
Poznámku ohledně zásobníku jsem vůbec nepochopil. Samozřejmě že odnímatelný zásobník G43 je vhodnější. M1 nemá zásobník, ale vnitřní schránku. Ano, samozřejmě tam můžeš cpát náboj po jednom. No a co jsi tím chtěl říct?
"No sama M1 trochu hází, takže optika asi nebude moc vhodná." To je co? Každá zbraň silnější ráže hází. PO VÝSTŘELU. I na odstřelovačkách ráže 12,7 mm se používá optika. Opět jsem nepochopil, asi mi to po ránu příliš nemyslí..............
G43 je jak vidíš modernější a výkonnější zbraň než M1.

"пуля дура, штык молодěц!!!"

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #38 kdy: Leden 27, 2009, 02:06:13 »
Jde o to ten zásobník vůbec mít. Rusové ho většinou neměli a dobíjeli ho páskama po pěti nábojích.
To je jako dobíjení zbraně Lee-Enfield v Call of Duty 2 taky má zásobník na 10 ale voják jí přebijel páskama po 5 nábojích...
Tyto zbraně fasovali gardové jednotky, respektive jejich zkušení střelci - četaři, staršinové atd. Podle předpisů měl mít střelec zásobníky tři, ale ve většině knih jsen se dočetl, že měli jeden a dobíjeli je páskami pro Mosin ( po 5 nábojích).
Prosím, kde jsi to našel rád bych se o tom dozvěděl víc, díky.
Tohle muselo byt taky dobrý, ale nevim jak často se to použivalo. No sama M1 trochu hazí, takže optika asi nebude moc vhodná, no nevim. Co myslíte vy?
No jelikož M1 vyhazuje nábojový rámeček tak mě optika nepříde tak štastná...
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #39 kdy: Leden 27, 2009, 02:32:07 »
http://cz.youtube.com/watch?v=uOKxBxLg1H0
Optika je umístěna trochu stranou nalevo, jak je krásně vidět na tomhle videu.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Kolomaznik

• US ARMY
  • Captain
  • Semper fi
    • rudy102.cz
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 8. červma 2009
« Odpověď #40 kdy: Leden 27, 2009, 02:44:00 »
http://cz.youtube.com/watch?v=uOKxBxLg1H0
Optika je umístěna trochu stranou nalevo, jak je krásně vidět na tomhle videu.
Však to já vím, ale myslím že simetricky umístěná optika je lepší...
"http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://i37.tinypic.com/34es0vp.jpg" "http://www.rudy102.estranky.cz"
SEMPER FI - VŽDY VĚRNI!
Svět je velká koule, koulející se špatným směrem. Kolomaznik (Já)

John J. Pershing

• US ARMY
  • Private First Class
    • Normandie 1944
« Odpověď #41 kdy: Leden 27, 2009, 02:59:51 »
Gewehr 43 má ráži 7,92x57 Mauser, rychlost střely okolo 800m/s až 820 m/s - tak je to uváděno u náboje. Není jisté, při jaké délce hlavně je rychlost měřena, našel jsem i údaj 775 m/s konkrétně pro G43. Energie cca 4000 J, váha střely cca 12 g. U M1 je používán náboj 30-06 Springfield, rychlost střely cca 840 m/s, energie cca 3350 J, váha střely 9,5 g. Takže pokud jsi to pochopil, rychlost střely není vše.
Poznámku ohledně zásobníku jsem vůbec nepochopil. Samozřejmě že odnímatelný zásobník G43 je vhodnější. M1 nemá zásobník, ale vnitřní schránku. Ano, samozřejmě tam můžeš cpát náboj po jednom. No a co jsi tím chtěl říct?
"No sama M1 trochu hází, takže optika asi nebude moc vhodná." To je co? Každá zbraň silnější ráže hází. PO VÝSTŘELU. I na odstřelovačkách ráže 12,7 mm se používá optika. Opět jsem nepochopil, asi mi to po ránu příliš nemyslí..............
G43 je jak vidíš modernější a výkonnější zbraň než M1.

No jasný, záleží na rychlosti a váhy náboje. Jo sry, u tý M1 jsem myslel ten rámeček na náboje, a ne zásobník jak jsem psal. Kdyžtak to dobíjení po náboji jsem uvedl z důvodu toho, že si tu někdo nebyl tím tak jistý.
www.normandie-1944.ic.cz

lotrtomas

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #42 kdy: Leden 28, 2009, 06:42:02 »
Gewehr 43 je novější zbraň okopírovaná z svt 40 a srovnávat ji s m1 garand nelze, protože po válce se přestala G43 vyrábět a m1 garand už byla už hodně zaběhnutá zbraň, prošla hodně velkým rozhraním podnebí (džunglí,sněhem,pouští...), jak můžete vědět kdyby Německo vyhrálo tak by taky byla hojně používaná G43 :) .M1 garand byla dobrá puška pro americké "kropiče" , to je jediná taktika 8 nábojů na jednoho němce třeba 1 zasáhne cíl.No abych dlouho nežvanil, mě se spíše líbí G43, ale nebudu odsuzovat M1 garand.Odstřelovací verze jsou takřka na stejné úrovni jak už tady někdo psal je to o nábojích a o střelci.A šmitec :D

Josef CETH

• RAF
  • Warrant Officer
« Odpověď #43 kdy: Únor 18, 2009, 11:24:07 »
 Ale on tým asi myslel, že Nemci mali väčšiu palebnú silu ako Amíci. Či si pochvalovali alebo nie je ich vec ...
Jo pod to se podepisuji. Navíc osobně si myslím, že StG 44 měla daleko větší bojovou hodnotu. Myslím si že Gewehr 43 byl vyvíjen zbytečně, protože Kar98K  byla lepší zbraň sniperů a pro přezbrojení wermachtu by byla lepší alternativa právě v Stg 44
Páteř snadno křupne, když se na ní dupne...

Josef CETH

• RAF
  • Warrant Officer
« Odpověď #44 kdy: Únor 21, 2009, 04:11:01 »

Ano, Kar98 vs G-43 ve verzích s optikou se již zde několikrát porovnávaly. Všechny parametry mluví pro Kar98. Má mírně větší dostřel a vyšší přesnost. Což je pro snipera nejdůležitější. Dobrý sniper potřebuje pouze jeden výstřel, proto je výhoda automatického zásobníku při odstřelování minimalizována.

To je sice pravda ale kolik tak výborných sniperů ve Wermachtu bylo? Asi moc ne a bylo by přitažené za vlasy, kdyby někdo tvrdil, že "esesáci" se trefili pokaždý, protože to byla "elita"
Páteř snadno křupne, když se na ní dupne...