Autor Téma: Gewehr 43  (Přečteno 41895 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Gewehr 43
« Odpověď #15 kdy: Červen 06, 2007, 07:59:10 »
Citace: "G41M"
Citace: "Kageneck"
Lepsi neni. Nebyla tak presna a co vim, tak sniperi meli radsi mausera. Tak me napada, ze si asi pripravim clanek o nemeckych sniperech. :lol:

von Kageneck

Nebyla přesná :?:  :?:

chtěl bych tě vidět jestli by ses mi postavil na 400 m 8)

http://www.youtube.com/watch?v=tXCkVx4dQxc

No pro snipery se dokonce používali i přesnější verze Mauseru a i standartní verze K je o dost přesnější na velké vzdálenosti než Gewehr.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

G41M

• Wehrmacht
    Gefreiter - svobodník
    • http://www.detektorgold.cz/forum/index.php
Gewehr 43
« Odpověď #16 kdy: Červen 06, 2007, 09:15:16 »
Lepsi neni. Nebyla tak presna a co vim, tak sniperi meli radsi mausera. Tak me napada, ze si asi pripravim clanek o nemeckych sniperech. :lol:

von Kageneck

No pro snipery se dokonce používali i přesnější verze Mauseru a i standartní verze K je o dost přesnější na velké vzdálenosti než Gewehr.

já se o káčku nebavím, ale nemám rád řeči typu ten qwer je blbý bo není přesný atd.

až z něho budeš střílet a mít zkušenosti tak pak suď

a nepiš co není pravda......

a propó G43 nebylo přímo určená pro snipery jako takové

ale pro dobré střelce kteří měli podporovat pěchotu atd.

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Gewehr 43
« Odpověď #17 kdy: Červen 06, 2007, 09:20:42 »

von Kageneck

já se o káčku nebavím, ale nemám rád řeči typu ten qwer je blbý bo není přesný atd.

až z něho budeš střílet a mít zkušenosti tak pak suď

a nepiš co není pravda......

a propó G43 nebylo přímo určená pro snipery jako takové

ale pro dobré střelce kteří měli podporovat pěchotu atd.

Ja napsal, že nebyla tak přesná a že snipeři radši pužívali Mauser 98. Udajne presnost zbraně byla do 800 m. Což je dobré ale s Mause má prostě v tomto lepší vlastnoti. Nevím, co se ti na tom nelíbí....
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
Gewehr 43
« Odpověď #18 kdy: Červen 06, 2007, 11:16:09 »
Sakra chlapi. Je snad jasné, že každá opakovačka je přesnější než samonabíjecí puška, jelikož při výstřelu z opakovačky celá zbraň "stojí", nepohybují se tam žádné součásti závěru. Takže při stejné optice je opakovačka vždy přesnější. Ovšem ono na 400 m rozptyl 8 cm a 10 cm je zasaženému v podstatě šumafuk. Takže ačkoli je např. SVD odvozen od AK a je ve srovnání s opakovačkami méně přesný, do 1000 m bych pomalu začal psát závěť.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
Gewehr 43
« Odpověď #19 kdy: Červen 07, 2007, 08:24:39 »
Gewehr 43 byla podle mě dobrá zbraň, ale MP 44 by ji určitě překonalo. S těma sniperama je pravda že preferovali Mauser, protože většina sniperů se po každém výstřelu přesunovala do jiné pozice, aby je nemohl protivním vypátrat.
"Jen mrtví se dočkají konce války." Platón

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
Gewehr 43
« Odpověď #20 kdy: Červen 07, 2007, 08:26:29 »
Citace
Ale predstavte si tu palebnou silu v obrane: MG 42 (34), MP 40(44), Gewehr 43. Tim by se v pohode vyrovnali americkym pesim jednotkam.

Ona palebná síla německé pěchoty byla velká i když měli ve výbroji  Kar98K. Američani sice měli M1 Garand, M1 Carabine ale měli málo samopalů a kulometů, zatímco Němci jich měli hodně.  A navíc MG 34 a 42 jsou podle mě lepší a mají větší palebnou sílu než BAR nebo M 1919.

Nejcitelněji to bylo poznat u německých výsadkářů ti měli většinou (neříkam všichni) automaty. Např. Američtí výsadkáři měli jako standard M1 Garand.

Smokey

• Francouzská cizinecká legie
  • Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Gewehr 43
« Odpověď #21 kdy: Červen 07, 2007, 08:43:44 »
Citace: "Tommy[Nau
"]A navíc MG 34 a 42 jsou podle mě lepší a mají větší palebnou sílu než BAR

BAR nemůžeš rozhodně s MG 34 ani s 42 porovnávat.

Citace
Nejcitelněji to bylo poznat u německých výsadkářů ti měli většinou (neříkam všichni) automaty. Např. Američtí výsadkáři měli jako standard M1 Garand.

Slyšel si někdy, jak si výsadkáři Garandy vychvalovali? Byla to pro ně ideální zbraň.
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Rastislaus

• Host
Gewehr 43
« Odpověď #22 kdy: Červen 07, 2007, 08:47:55 »
Citace: "Smokey"

Slyšel si někdy, jak si výsadkáři Garandy vychvalovali? Byla to pro ně ideální zbraň.

Ale on tým asi myslel, že Nemci mali väčšiu palebnú silu ako Amíci. Či si pochvalovali alebo nie je ich vec ...

Tommy[Nau]

• ČSR
  • Podporučík
Gewehr 43
« Odpověď #23 kdy: Červen 07, 2007, 09:04:15 »
Citace: "Smokey"
"]A navíc MG 34 a 42 jsou podle mě lepší a mají větší palebnou sílu než BAR

BAR nemůžeš rozhodně s MG 34 ani s 42 porovnávat.

Citace

Tak hele psal jsem BAR a M1919 :!:  což byli dva standartní lehké kulomety v americké armádě.

A neříkal jsem, že američani neměli M1 rádi (osobně si myslím pravý opak) ale chtěl sem tím poukázat na to jak na tom byli shodné útvary (jenom na jiné straně) s palebnou silou a uznej že převahu měli Němci.

Smokey

• Commandant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 18. prosince 2008
Gewehr 43
« Odpověď #24 kdy: Červen 07, 2007, 09:16:45 »
"]Tak hele psal jsem BAR a M1919 :!:  což byli dva standartní lehké kulomety v americké armádě.

A neříkal jsem, že američani neměli M1 rádi (osobně si myslím pravý opak) ale chtěl sem tím poukázat na to jak na tom byli shodné útvary (jenom na jiné straně) s palebnou silou a uznej že převahu měli Němci.

Já chtěl zmínit jen BAR, protože ten se do toho porovnání už nehodí. M1919 má už ke kulometu blíž, tak proto.

S tím porovnáním M1 se omlouvám, přebral jsem si to jinak :?
"Kupujte hřebeny hoši,nastanou všivý časy".Scharführer Schültze.

Ruka ztuhlá pevně svírá,
Prsten který nemá punc
V hlavě zeje černá díra
Na opasku "Gott mit uns"

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
Gewehr 43
« Odpověď #25 kdy: Listopad 11, 2007, 06:27:03 »
Podle mě se pro ostřelovače typu ,,celý den čeká až se ta helma mihne na 4 vteřiny v okně" hodí víc Kar 98 K.

Avšak pro snipera který je někde na baráku a pomáhá odrážet utok je podle mě lepší gewehr.Nemusí nabíjet a tím stíhá zastřelit více lidí , ale pro ostřelovače který to hraje na 1 ranu je určitě lepší Kar.
Ampulle !!!

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
Re: Gewehr 43
« Odpověď #26 kdy: Červenec 31, 2008, 10:16:26 »
Gw. 43 si troufám označit za nejlepší poloautomatickou pušku války. Narozdíl od Garandu se dalo přebíjet kdykoliv. Garand doláduješ, až když vystrílíš všechno. Tím ale netvrdím, že je Garand šunt. Chtěl bych jí domů, ale Gw. 43 dřív. Tyto zbraně dostávali přednostně Elitní divize Wehrmachtu a SS. Později také divize Volksgrenadier, kde nižší stavy pěchoty doháněli palebnou silou. Přesnost Kar. 98 je větší díky závěru. Lépe těsní a je precizněji zpracován. Ale v boji na normální vzdálenost ( do 500m) je to jedno. Navíc když sniper nepřítele jen zraní, zaměstná 2-4 lidi, když ho zabije tak ho pak někdo pohřbí - možná.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/

Danvice

• Lieutenant
« Odpověď #27 kdy: Červenec 31, 2008, 10:21:13 »
Myslím že to byl Eisenhower a Rommel kteří prohlásili M1 Garand za nejlepší pušku války, prý jeden americký voják trefil bez optiky na 550 m německého velitele přímo do hlavy, ale prý se to jenom plácá. Takže je to teoreticky možné, ale nevím jestli by to někdo prakticky dokázal.

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #28 kdy: Červenec 31, 2008, 10:41:46 »
Citace
Gw. 43 si troufám označit za nejlepší poloautomatickou pušku války.
A v čem je lepší než např. SVT Tokarev ?Nemusí být každá zbraň nejlepší jen proto, že je německá.Navíc z Tokareva vycházela a byla víceméně okopírovaná.
Citace
Přesnost Kar. 98 je větší díky závěru. Lépe těsní a je precizněji zpracován.
Nemyslím si, že hlavní příčinou menší přesnosti Gewehru 43 bylo, že byl šizen při výrobě....
Ampulle !!!

Jarouš

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #29 kdy: Srpen 01, 2008, 09:27:59 »
 Odklápěcí závěr je přesnější díky menším vůlím a lepší těsnosti, je to nejlepší opakovací systém, který byl sestrojen. Jakýkoliv automatický nebo poloautomatický systém potřebuje větší provozní vůle, aby spolehlivě fungoval. Proto jsou tyto systémy méně přesné. Většina dnešních mysliveckých zbraní je konstruováno na základě systému Mauser.
 Je pravda, že němci vycházeli z Tokareva, ale Gw. 43 méně kope a lépe se přebíjí. Němci měli dva náhradní zásobníky, u Rusů také, ale jen teoreticky. Tokarev byla také dobrá zbraň, ale stále si myslím, že Gw. 43 byla lepší.
"Jsem voják a rváč." Arm.Gen. Josef Šnejdárek
http://vlastenci.cz/