Autor Téma: Bezpečnostná situácia v Iraku  (Přečteno 18941 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

gyry

• Host
Bezpečnostná situácia v Iraku
« Odpověď #30 kdy: Září 25, 2007, 08:38:04 »
Citace: "Bambi"
Problémem je, že sice existují ofociální ztráty amerických ozbrojených sil. Jenže nejvíc té nejšpinavější práce tam vykonávají soukromé žoldácké jednotky, složené většinou z bývalých amerických vojáků. Jsou placeni třikrát víc než nejlepší vojáci a chodí do mnohem horších akcí, čili mají mnohem větší ztráty. Teď ale došla Iráčanům trpělivost a největší ze žoldnéřských armád, společnost Blackwater, vyhostili z Iráku.

Tohle je pravda. Oficiální ztráty jsou jen amerických ozbrojených sil. "Žoldácké" jednotky jsou ale potřeba pro ochranu lidí budujících a obnovujících infrastrukturu země.. Vojáci nejsou v zemi od toho aby chránili investice či tendry soukromých firem. Iráčani přišli na to, že je lepší napadat jejich zaměstnance, protože po útoku na ně není ze strany armády taková odveta či opatření, jako kdyby napadli armádní jednotku..Účinky takových útoků jsou pak viditelné. Nikomu se nechce zhebnout při stavění nějakého potrubí či čehokoliv jiného..Stejné je to při vyplácení unesených. Firma se pak radši vzdá lukrativní zakázky, protože není schopna zajistit bezpečnost svých lidí. Tak si proto na ochranu vlastních lidí, budov, majetku atd.. najímají ochranné jednotky.  (co vůbec znamená definice že chodí do mnohem horších akcí než vojáci?) Nedělají přepady, nevyhledávají střety..Chrání zaměstnance firmy..Ztráty mají vysoké hlavně díky tomu, že jsou soukromé jednotky a mohou se spolehnout na to kolik jich je a co mají za zbraně a vybavení. Nejsou pravidelnou armádou, takže si nezavolají několik apačů na leteckou podporu či obrněnou jednotku na pomoc.. Můj velice dobrý kamarád strávil jako člen ochranné agentury v Iráku jeden a  3/4 roku. Agentury si vypomáhají mezi sebou. Jejich kvalita je různorodá. Jsou agentury které si pečlivě vybírají zaměstnance. Ale i takové které brali lidi jen aby je nabrali.. Takže ztráty byly větší díky nedostatečnému výcviku a taktéž i vybavení.  Agentury však najímali i místní obyvatelstvo. stávalo se často, že při napadení tito utekli nebo se vzdali.. To že mají nekolikanásobně vyšší plat beru. Rizika jsou tomu úměrná.

Zcela určitě však funguje v Iráku i pár skupin co dělají pro američany špinavou práci, kterou nemůže dělat armáda.. Jenže kvůli těmto skupinám nemůžeme házet všechny ochranné agentury do jednoho pytle..

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
« Odpověď #31 kdy: Září 25, 2007, 09:39:36 »
Je mi luto, ale nic take, ako vojna v priamom prenose neexistuje. Do Iraku maju povoleny vstup iba "overene" media a samozrejme, zurnalisti nie su takmer nikdy "in medias res", teda umrtia sa utajit daju. Umoznuje to aj fakt, ze velka cast vojakov nekomunikuje s rodinou, lebo ju nema alebo su od nej trvale odluceni. Su to vyvrheli spolocnosti, alebo jednoducho ludia, co mali smolu a boli dostatocne hlupi, aby v armade videli riesenei vlastnych existencnych problemov. Americke ozbrojene zlozky maju obrovske problemy s naborom "kanonenfutru", lebo vsetci normalni ludia uz vedia, ze vstupit do armady sa z miliona dovodov neoplati.
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

gyry

• Host
« Odpověď #32 kdy: Září 26, 2007, 05:25:21 »
Citace: "Páter"
Je mi luto, ale nic take, ako vojna v priamom prenose neexistuje. Do Iraku maju povoleny vstup iba "overene" media a samozrejme, zurnalisti nie su takmer nikdy "in medias res", teda umrtia sa utajit daju. Umoznuje to aj fakt, ze velka cast vojakov nekomunikuje s rodinou, lebo ju nema alebo su od nej trvale odluceni. Su to vyvrheli spolocnosti, alebo jednoducho ludia, co mali smolu a boli dostatocne hlupi, aby v armade videli riesenei vlastnych existencnych problemov. Americke ozbrojene zlozky maju obrovske problemy s naborom "kanonenfutru", lebo vsetci normalni ludia uz vedia, ze vstupit do armady sa z miliona dovodov neoplati.

Tak to tedy opravdu nesouhlasím. Jak s médii tak s odloučeností a s tím, že vojáci nekomunikují s rodinami.. Asi by to chtělo abyste se na nějakou základnu podíval.. Pak si můžeme promluvit o komunikačních kanálech.. Také se mi nelíbí Vaše definice vojáků. Smůla, vyvrhelové, existenční problémy? Fakt asi nevíte o čem je řeč. Ještě by mě zajímali informace o utajování úmrtí. To je jako z "doslechu", nebo že se o tom "někde psalo"?

Podle Vaší definice (velka cast vojakov nekomunikuje s rodinou, lebo ju nema alebo su od nej trvale odluceni) jsem nyní odloučen trvale od rodiny tak s ní nekomunikuji.. To je opravdu zajímavé a hlavně úplně mimo.. S rodinou a s přáteli komunikuji po mailech a ICQ. Zavolat si mohu, kdy potřebuju. Je pravda, že nepíšu dopisy.. Chtělo by to asi prvně si o tom něco zjistit, či  si misemi projít a pak teprve "něco" napsat. Neberu  tvrzení, že česká armáda je něco jiného. Protože amíci jsou na tom ještě líp než my, co se týká spojení s domovem.

Páter

• Wehrmacht
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
« Odpověď #33 kdy: Září 26, 2007, 10:19:34 »
Nie, mam na mysli tych, co su skutocne odluceni od rodiny, nie tych, co su "odcestovani". No a nejake tie info o americkych vojakoch mam z roznych medii, vacsinou z internetu. Jedna sa dokonca aj o americke zdroje. Staci len hladat, citat a ignorovat propagandu. Ano, su vojaci, ktori su v dennom styku s rodinami, s pritelmi. Ale nie vsetci. A za tym, co je v US army, si stojim, su to vacsinou vypatlani magori, par som ich stretol.

No a pri vsetkej ucte, roznymi "misiami" radsej prechadzat nebudem. Je to ciste o "kaubojstve" a odmenach (ktore su mimoriadne lakave, za to nicnerobenie).
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

1CZECH-front

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
    • Blitzkrieg>Úvod
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 5. srpna 2008
« Odpověď #34 kdy: Září 26, 2007, 11:10:20 »
No teda Pátere,já teda zírám co tu píšeš za bláboly,samozřejmě,že vždy se něco utajuje,vždy sou věci,které se nedostanou ven,stím problém nemám,to je normální v každém konfliktu a v každé armádě,ale že by armáda USA byla bandou vyvrhelů a vypatlanců,jak si na takovou volovinu vůbec přišel,víš vubec jaké znalosti musejí mít,já jsem byl u protivzdušné obrany,půl roku jsem byl na Poddůstojnické škole,abych měl vůbec nějaké znalosti,a mohl trochu fugovat,zvládnou dnešní techniku opravdu můžou jen vzdělaní lidé,chodily jsme jako do školy 8 hodin denně do nás lily informace,a to sem byl blbej základˇák,věř mi že profesionální vojáci nejsou ,žádný tupci,ani blbci,naopak musí mýt opravdu široké znalosti a do toho ještě zvládnout vjenskou taktiku a podobné blbosti
1CZECH-front

gyry

• Host
« Odpověď #35 kdy: Září 27, 2007, 12:08:35 »
Citace: "Páter"
Nie, mam na mysli tych, co su skutocne odluceni od rodiny, nie tych, co su "odcestovani". No a nejake tie info o americkych vojakoch mam z roznych medii, vacsinou z internetu. Jedna sa dokonca aj o americke zdroje. Staci len hladat, citat a ignorovat propagandu. Ano, su vojaci, ktori su v dennom styku s rodinami, s pritelmi. Ale nie vsetci. A za tym, co je v US army, si stojim, su to vacsinou vypatlani magori, par som ich stretol.

No a pri vsetkej ucte, roznymi "misiami" radsej prechadzat nebudem. Je to ciste o "kaubojstve" a odmenach (ktore su mimoriadne lakave, za to nicnerobenie).

odcestovaní? Co to znamená? Při mé poslední službě na blízkém východě jsem si nepřipadal jako "odcestovaný". Přes půl roku jsem nebyl doma a sloužil jsem tak jak se ode mne očekávalo.. Když máte  ty informace z internetu, napadlo Vás, že také díky tomu jak je dosažitelný, tak se těžko něco utají? Protože cokoliv může kdokoliv pustit ven, ještě než někdo vůbec sepíše nějakou oficiální zprávu.To by se nepřišlo na Abů Grajb a jiné věci.. Jinak z předešlého příspěvku jsem vyčetl, že většina vojáků nekomunikuje, protože nikoho nemá, nebo jsou odloučeni. Teď už uznáváte, že jsou vojáci kteří komunikují.. Ale komunikují veskrze všichni.  A s vypatlanými vojáky je to stejné jako s civilisty.. Taky jsem narazil na vypatlance v civilu a kvůli nim neodsuzuju všechny.. Ale je to o cítění. Já jsem hrdý na to, že sloužím a když je potřeba jedu ven. Jako nyní. Jsem hrdý na uniformu a na vyznamenání a odznaky jež jsem si vysloužil. Peníze do toho netahám. Že jsou lákavé? Propočtěte si kolik by bylo peněz za neustálou pohotovost na pracovišti na služby o víkendech nocích atd.. za půl roku.. A co znamená to nicnedělání? Nezašívám se někde v kanclu nebo podobně. Náš tým byl schopen se přesunout po svých za 26 hodin na vzdálenost 100 kiláků s materiálem skupiny a nadále fungovat.. Vážím slova, než vypustím zhovadilost od tepla a pohodlí domova.. Taky čtu co kde píší a někdy se opravdu zasměju co se dočtu. Ale nenašel jsem kde by se psalo o zatajování či podhodnocování počtu mrtvých vojáků. I tak je jich moc. Ale díky výbavě jednotlivce jich asi není tolik jak by si někteří přáli. Ale i díky výbavě může přes 27 tisíc amerických vojáků být rádo, že byli jen zraněni a ne zabiti..

To je všechno co jde říct. Některé názory opravdu nepochopím. Ale je pravda, že vždy nejvíc ví ti, kteří nikde nebyli a nic neviděli.. Ale to je asi normální.

Howg

jolly roger II

• US ARMY
  • Second Lieutenant
  • Jolly Roger
Re: Bezpečnostná situácia v Iraku
« Odpověď #36 kdy: Leden 25, 2010, 07:02:41 »
Dnes popravili chemického Aliho a prišlo k trom ďalším samovražedným útokom. Je otázne či ich chápať ako odvetu za popravu chemického Aliho.
http://www.sme.sk/c/5208699/v-iraku-popravili-chemickeho-aliho.html
http://www.sme.sk/c/5208658/tri-vybuchy-pred-hotelmi-zabili-v-bagdade-38-ludi.html
"Rangers lead the way" - motto United States Army Rangers

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #37 kdy: Leden 25, 2010, 09:17:45 »
Ani nevíš gyry, jakou jsi mi udělal radost.Jsem rád,že promluvil někdo,kdo si to vyzkoušel a ví o co jde..Já ne,a taky držím hubu,ale jedno vím,že závidět peníze v tomto angažmá může jen blb..Dnes je moda,že každý rozumí všemu...čím větší vykuk a větší maminčin mazánek,tím větší chytrák..Čest Tvojí práci....

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #38 kdy: Leden 25, 2010, 10:59:52 »
Páter je ze Slovenska a Gyry z Čech, tak každý mluví o jiných vojácích.
Jeden o voze, druhý o koze
Je to prosté  ;D ;D :P
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757