Autor Téma: Válečné zločiny Waffen-SS  (Přečteno 51051 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

zelezny kriz

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
Re: Válečné zločiny Waffen-SS
« Odpověď #45 kdy: Srpen 07, 2011, 01:50:02 »
Kolikrát si kladu otázku, jak by se člověk zachoval sám, dostat se do válečného stresu , kdy kolem Tebe samá smrt, nevíš kdo je a není nepřítel, /kdo má civil může být partyzán/, kamarádi padají jak mouchy i při svém odpočinku, zprávy z domova o tom, kdo z příbuzných přišel o život při bombardování  tomu nepřidají a neustálý strach o život ten stres dotváří... A dezertovat je vyloučeno , nikam člověk neuteče , je to jistá smrt. A potom ještě tradice a čest jednotky, záchrana vlasti a jiné psychické nátlaky , včetně vlivu svých velitelů, kterých si vážíme..Voják to prostě nemá jednoduché a i když má dobrý mravní základ, je neustále narušován..Na válečných zločinech má největší podíl fanatismus a permanentní tlak ideologie , proto první, kdo by měl být potrestán, je "politruk... :'(

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #46 kdy: Srpen 07, 2011, 08:28:33 »
Som skôr názoru že sa jednalo preto lebo:
1,Vojaci boli zvyknutý na iné podmienky(masakre v Rusku boli normálne ale na západnej fronte niečo nevídané)
2,Určite je frustrujúce keď vám zabije vášho kamaráta.
3,Vojaci mali za sebou mesiace bojov čož im muselo na  nich zanechať stopy.

PS:pre pána Petra steindla,nechcem sa vás dotknúť ale zisťoval som si doteraz podrobné informácie k 2 masakrom  a čo ste uviedli sú skôr polopravdy preto by bolo dobré keby ste napísali aj dôvod k týmto strašným činom nech je to úplné.

Sahidko

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. července 2008
« Odpověď #47 kdy: Srpen 07, 2011, 08:32:47 »
Som skôr názoru že sa jednalo preto lebo:
1,Vojaci boli zvyknutý na iné podmienky(masakre v Rusku boli normálne ale na západnej fronte niečo nevídané)
2,Určite je frustrujúce keď vám zabije vášho kamaráta.
3,Vojaci mali za sebou mesiace bojov čož im muselo na  nich zanechať stopy.

Nič z toho nie je ospravedlnením pre cielené vyvraždenie stoviek civilistov. ;)
The only easy day was yesterday.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #48 kdy: Srpen 07, 2011, 08:43:53 »
To je predsa jasné  ;) ale to sú faktory pre ktoré konali daný ľudia tak ako konali   ;)

Masakry v Ostrém Grúni, Klaku a Kšinné
21. ledna 1945 zaútočili příslušníci oddílu na obce Ostrý Grúň a Klak, západně od Žiaru nad Hronom. Obyvatele vesnic podezírali ze styků s partyzány. Obě vesnice byly vypáleny a jejich obyvatelé vyvražděni. Řádění padlo za oběť 146 osob, z toho 48 žen a stejný počet dětí.

Ďalšia polopravda čo som sa rozprával z 2 detmi nech vy zisťujú od svojich starých rodičov čo tam bývali (vtedy tam neboli) ako to bolo a čo sa dialo predtým.Povedali im že Nemci ešte predtým tam síce chodili brať veci ale pozor oni vraj aj zaplatili v Markách čož sa mi nechcelo veriť potom keď mi doniesli dané marky tak až potom som uveril .Kontakt z partizánmi nie že bolo podozrenie partizáni tam chodili lenže oni nejako zabudli platiť oni ich vraj doslova vyžierali.A teraz najväčšia rana:Nemci pred útokom varovali miestnych nech odídu (Daná rodina to tak urobila)  keď sa to dozvedeli partizáni doslova prikázali miestnym ostať a kto neposlúchol mal byť zastrelený  :-\!!!Nakoniec už vieme ako to dopadlo a partizáni boli mimodostrel v horách kde sa na to pozerali  :'( toto sa týka konkrétne obce Ostrý Grúň

Wulfrik

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #49 kdy: Září 30, 2012, 12:30:05 »
Celá lidská historie je protkaná násilím a zvěrstvy páchanými na nevinných lidech. Což rozhodně neschvaluji ale ono v časech míru je těžké vyvozovat nějaký závěr, který by to ospravedlnil nebo odsoudil. Obzvlášť pokud většina z nás válku nezažila ;)

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #50 kdy: Září 30, 2012, 08:44:16 »
Máš pravdu, mne osobně hlavně zaráží chování lidí po válce, kteří ani neměli za sebou drill, vojenské "zkušenosti",popřípadě zažité rasové zákony a přesto se chovali stejně jako ten "esesácký" dobytek. Kde se to v těch "mírumilovných" lidech, vychovaných podle Masaryka vzalo... ;)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #51 kdy: Září 30, 2012, 09:57:33 »
Máš pravdu, mne osobně hlavně zaráží chování lidí po válce, kteří ani neměli za sebou drill, vojenské "zkušenosti",popřípadě zažité rasové zákony a přesto se chovali stejně jako ten "esesácký" dobytek. Kde se to v těch "mírumilovných" lidech, vychovaných podle Masaryka vzalo... ;)

Že by třeba šesti léty utlačování a ponižování, každodenním čtením vyhlášek o počtu popravených, strachem o vlastní život a životy svých blízkých....? Každý pohár jednou přeteče.
Tím nechci říci, že souhlasím s vražděním nevinných.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #52 kdy: Říjen 01, 2012, 05:13:49 »
A což potom téměř šestileté působení /těch kdo měli štěstí/ na frontě v první linii, to by museli být všichni hromadní vrazi. Ale je to individuální a kolikrát právě největší zvěrstva páchali lidé, na které dolehla válka co nejméně..

Wulfrik

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #53 kdy: Červenec 08, 2013, 03:16:15 »
Individuální to je, a hlavně je potřeba přihlédnout k obrovskému množství faktorů, které dané chování mohou vyburcovat až do takovýchto extrémů. Jak jsem již psal, dnes je snadné dělat závěry, ale kdo ví, jak bychom jednali my v takové době a při takových šílených okolnostech ;)

zelezny kriz

• Wehrmacht
« Odpověď #54 kdy: Červenec 08, 2013, 06:32:25 »
Ano, ale každý člověk sám cítí, čeho nebo k čemu má sklony. Já osobně už od mládí vím, že bych byl schopen zabít člověka, po napadení na dřeň použiji všech prostředků , útočníka eliminovat. Samozřejmě člověk musí rozlišovat, kdy a jak, ale člověk to cítí..aspoň já. Možná to jsou  jen kecy, ale musel jsem se vždy hlídat. A proto je nejnebezpečnější tlupa, parta, jednotka, tam je spouštěč velice jemný. Stačí se podívat na rowdies, různé skupinky pankeros,neofašistů apod., s jakou brutalitou zacházejí..Hodní synáčkové mírumilovných lidí si nandají masky  a jdou někoho v chumlu ukopat. Trochu je upravit, tak z 20 letých bojovníků udělám smrtící  komando . Ať je výchova jakákoliv, někdy  to funguje, někdy bohužel ne. A tak to bylo i u SS, když byli  vychováváni v tom, že židé, nebo jiný národ jsou jen štěnice, které je třeba zlikvidovat, že jejich potomci jsou jen malé štěnice, které až vyrostou, budou to co rodiče../dnes to slyším o cikánech-proto je to průser/. Pak je snažší tu spoušť zmáčknout..Proto je vždy rozhodující velitel a jeho autorita /pokud nějakou má/, když je to sadista a fanatik, je celá jednotka banda sadistů, atd. Vyjímky fungují i zde.