Autor Téma: Vojnove zlociny USA  (Přečteno 28316 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
Vojnove zlociny USA
« Odpověď #15 kdy: Září 30, 2007, 09:22:27 »
Avsak pravidla boli jasne - kto nema na sebe uniformu a oznacenie jednotky a je chyteny na druhej strane fronty, ide k muru.
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
Vojnove zlociny USA
« Odpověď #16 kdy: Září 30, 2007, 10:21:21 »
Citace: "Páter"
Avsak pravidla boli jasne - kto nema na sebe uniformu a oznacenie jednotky a je chyteny na druhej strane fronty, ide k muru.

Přesně tak.

Američani jednali podle válečného práva, žádného zločinu se tedy nedopustili.
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
Vojnove zlociny USA
« Odpověď #17 kdy: Září 30, 2007, 03:14:11 »
Vo vseobecnosti, ak sa jedna o prislusnika "druhej strany", ktory nema uniformu svojej jednotky a znamku, tak ide k muru. Bez milosti. Lebo je zaskodnik/spion. Na takych ludi sa nevztahuju prava kombatantov.

Rovnako je to s partizanmi.
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?

Peter Steindl

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. května 2009
Vojnove zlociny USA
« Odpověď #18 kdy: Září 30, 2007, 07:05:43 »
Pořád se tady hovoří pouze o bojích na západě, ale co jsem slyšel, tak na východní frontě bylo toto ještě používanější a to na obou stranách. Podle knihy Rudé stíny se do německých uniforem neoblékali pouze např. sovětští záškodníci, ale při některých operacích je měly celé prapory pěchoty. Stejné to podle mě bylo i u Němců, viz třeba film Železný kříž.
Lepší pít coca-colu, než vodu z louže, ve které jsou červi.

Pitbullnet

• Finská armáda
  • Vänrikki - Podporučík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 6. července 2008
Vojnove zlociny USA
« Odpověď #19 kdy: Září 30, 2007, 08:35:59 »
Citace: "stevosk"
Iné je keď sa tak robí za účelom vojenských oprácií a iné ako zásterka na útek z väzenia. To nemožno porovnávať, ale ostatne Skorzeny spomína vo svojej knihe že tak urobili už predtým aj Briti (keby ich tak chytili tak by mali právo aj Nemci uvedených vojakov zastreliť). Ale knihu som čital strašne dávno a už si to miesto nepamätám. Ostatne mám za to že sa v amerických radoch rozšírilo, že Nemci neberú zajatcov a priamo ich strielajú (viď masaker v Malmedách) a tak toto bola odveta, aj keď úplne podľa vojnového práva.
Ano,o těch britech jsem to četl také.Ten brit uvedl,že si uniformy opatřili způsobem,který nemůže prozradit,což sice nic neříká,ale mnohé naznačuje.Ale to neí důkaz.Já vím.Dál ten Brit-podplukovník RAF Yeo-Thomas-uvedl,že pokud by nastaly nějaké komplikace,tak by německé vojáky museli zabít.V NĚMECK7CH uniformách.A Skorzenyho lidé měli rozkazem zakázáno zabít Američana,pokud by měli na sobě am.uniformu.Na základě svědectví tohoto brita bylo vyvráceno obvinění z tohoto konání (nošení am. uniforem) jako zločinu.

A teď bych se vrátil zpět "ke zdi":pokud byl obvinění zproštěn Skorzeny jako velící důstojník,na jehož rozkaz si vojáci uniformy oblékli,neměli být i tito vojáci vzati do zajateckého tábora?
Život je boj,boj je život!
"Zapíchli jsme nesprávného vepře..."-W.Churchill 1948
http://www.fuegops.xf.cz/index.html

Ondra:)

• US ARMY
  • Corporal
Re: Vojnove zlociny USA
« Odpověď #20 kdy: Březen 15, 2009, 07:22:10 »
16.březen 1968 Vojenský oddíl americké 11.pěší brigády, kterému velel nadporučík William Calley, se dopustil masakru ve vietnamské vesnici My Lai, když pozabíjel 507 obyvatel včetně 173 dětí a 60 starců. Američtí vojáci podezřívali obyvatele vesnišky že podporují a ukrývají severovietnamské partizány. Vojáci pochytali část vesničanů, zahnali je do středu vesnice a tam je postříleli. Poté zapálili rákosové chatrče a několik jich vyhodily do vzduchu.
bylo to 23.pěší divize..

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #21 kdy: Květen 04, 2009, 09:14:37 »
hele likvidaci živé síly ve Vietnamu vych uplně vynechal,nebo chcete slyšet moji přednášku o výnosu Komunistické strany severního vietnamu o využití veškeré síly v boji proti imperialistum?zahrnovala starce ženy(ti měli nabíjet zásobníky) i děti(ono i 6letej klučina byl v rukách Vietcongu plnohodnotný voják ochotný zemřít pro stranu a otce Ho) a také že budou posílat severovietnamskou armádu na jih....a to vše bez vyhlášení války!!

a je dokázané, že lidé My Lai měli všichni s Vietcongem či NVA něco dočinění......syn či otec ve zbrani.........mě to příjde jako oko za oko zub za zub
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

leviathan

• Wehrmacht
    Unteroffizier - četař
« Odpověď #22 kdy: Květen 04, 2009, 09:49:48 »
Jezisi toto snad nemyslis vazne!!! 168 deti?? Masaker v Mai Lay odsudili dokonca aj sami Americania. Jednoducho chlapcom jeblo v bedni z frustracie z vojny.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #23 kdy: Květen 04, 2009, 09:53:41 »
ve Vietnamu byly nevine děti jen v kolibce.......Jinak tu jednotku Američani zjebali kvuli tlaku veřejnosti!!
Rod Flanders

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #24 kdy: Květen 04, 2009, 10:07:04 »
Ssgt.Vais: Snaž se být trochu objektivní, to je jako tu někdo začal obhajovat Katyň, že to bylo oko za oko.
Je jasné, že válčení proti těmto národům s jinou mentalitou je těžké, ale co je moc to je moc.
Citace
a je dokázané, že lidé My Lai měli všichni s Vietcongem či NVA něco dočinění
Doufám, že to dokazoval někdo jiný než USA...
Ampulle !!!

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #25 kdy: Květen 04, 2009, 10:11:11 »
Dobře máte co chcete........ted du spát ale zejtra vám nějaký příběhy dodám
mimochodem.......ano neoficiálně to přiznával po válce jeden major který byl v té době nějakej poručík nebo co
Rod Flanders

Kacalov

• Wehrmacht
    Obergefreiter - desátník
« Odpověď #26 kdy: Květen 29, 2009, 09:13:01 »
Koukám, že nikdo nepobral ironii kolegů Valse a Morrowa...........:-)
Ovšem pokud se střídají příspěvky vážné a ironické, nedělá to příliš dobrotu.
Mezi námi, válečné zločiny dělaly naprosto všechny armády. Jen u těch vítězných se to lépe kamuflovalo.
Pokud jde o My Lai, bylo Američanům řečeno, že v oblasti se nenacházejí žádní civilisté, všechno jsou příslušníci Vietcongu. Ale to nemůže být omluva.......
Masaker v My Lai mala na svedomí rota C 11. pešej brigády divízie Americal. Rote velil kapitán Ernest Medina. Z výpovedí niektorých členov tejto roty vyplynulo, že americká jednotka mesiace pred incidentom týrala Vietnamcov bez rozdielu či boli príslušníkmi Vietcongu alebo nie. Citácia vojaka Rona Crzeskiho:"Najprv ste tých ľudí len zastavili, vypočúvali a nechali ísť. Potom ste ich zastavili, zmlátili jedného starčeka a nechali ísť. Tretím krokom bolo, že ste tých ľudí zastavili, zmlátili starčeka a potom ho zastrelili. A štvrtým krokom bolo, že ste sa schovali a celú dedinu vyhladili"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #27 kdy: Leden 12, 2013, 12:57:29 »
Asi otvírám dávno nediskutované téma, tímto se za to omlouvám. Ale mezi válečné zločiny by měly být zařazeny i "akce" proti nezávislému Srbsku. Například používání zakázaných bomb s uhlíkovým pláštěm, kazetových bomb, útokům na ryze civilní cíle.......atd
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

von.erzgebirge

• Wehrmacht
    Oberleutnant - nadporučík
  • Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. května 2009
« Odpověď #28 kdy: Leden 12, 2013, 12:59:31 »

Toto je americké válečné právo. Snímek z masakru v My Lai. O útocích na Srbsko a na jeho civilní obyvatelstvo se z internetu mnoho nedovíme, i když vše běží podle stejného scénáře.
Budoucnost je jasná. To pouze minulost se stále upravuje.

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #29 kdy: Leden 12, 2013, 02:13:35 »
Již jsem to psal, ale opravdu doporučuji se podívat na dokument ULOUPENÉ KOSOVO
dá se bez problémů stáhnout na .......

(každý ví asi kde, není zde povoleno uvádět) *T*
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ