Autor Téma: Mauser 98K  (Přečteno 88336 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hugo Primozic

• Host
Mauser 98K
« kdy: Srpen 15, 2006, 09:46:23 »
Jaký je váš názor na tuto zbraň?Podle mě to byla nejlepší puška 2.sv.Když bych si měl vybrat s čim bojovat ve 2.sv tak jednoznačně s touhle zbraní jako odstřelovač.

:twisted:

Prostě krása :wink:

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Re: Mauser 98K
« Odpověď #1 kdy: Srpen 15, 2006, 10:09:36 »
Citace: "Hugo Primozic"
Jaký je váš názor na tuto zbraň?Podle mě to byla nejlepší puška 2.sv.Když bych si měl vybrat s čim bojovat ve 2.sv tak jednoznačně s touhle zbraní jako odstřelovač.

Promin, ze ti budu zase oponovat (neber to ve zlem :) ), ale Mauser 98k, urcite nebyla nejlepsi puska. Protoze pokud nemci predbehli dobu s MG42 nebo STG44 tak s Mauserem spis dobu zaspali. Podle mne si tento primat nejlepsi pusky zaslouzi bezesporu americky M1 Garand. Poloautomat s 8 naboji byl mnohem ucinejsi nez klasicka opakovacka. Odstrelovadci M1 se pouzivala jeste za valky ve Vietnamu.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
Mauser 98K
« Odpověď #2 kdy: Srpen 15, 2006, 10:21:10 »
Jednoznačně souhlasim s petrem. Mauser byla za války už hodně stará puška. M1 garand byla nejlepší. Rozhodně zní PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSk-PRÁSK-PING líp než CVAK-CVAK-CVAK-PRÁSK-CVAK-CVAK-CVAK-PRÁSK. Tim chci říct že je prostě lepší ta americká. Nehráls nikdy střílečku? Za osu jich moc neni co :P
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
...
« Odpověď #3 kdy: Srpen 15, 2006, 10:32:13 »
Do jiste miry mas pravdu, teoreticky a na papire je M1 urcite nejlepsi puskou WW2, ale pry jeji spolehlivost a odolnost vuci prachu, blate atd. uz nebyl takovy, a na vychodni fronte, si myslim by s temito faktory neobstala. A co se týče nejlepší odstřelovací pušky, tak tam si drží prim Lee-Enfield spolu s Kar98k, obe zbrane velmi precizni a v te dobe dokazali s dobrym optickym zamerovacem zasáhnout člověka na velké vzdálenosti, poloautomatické pušky byly k tomuto účelu nepoužitelné, protože na hlaveň byla uchycena trubička pro odběr plynu, což mělo špatný vliv na přesnost, a vůbec při delší střelbě, když se hlaveň přehřívala. Poloautomaty byly dobré pro podlomení nepřátelského útoku ze zadu na menší vzdálenosti, když sniper nechal nepřátele přebehnout přes svou pozici, samozřejmě nespozorován. Četl jsem interview s třemi nejlepšími německými snipery, všichni tři upřednostňovali k přesnému odstřelování Karabiner.

tady je to interview:

Kód: [Vybrat]
http://www.specnaz.cz/index.php?id_sekce=1000&id_blok=3000&id_polozka=14000&unid=3f0b29f594b96

EDIT: ve střílečkách mě to nejvíc bavilo stejně s bolt-action = "karabiner, mosin" narozdíl od ostatních plivátek zabíjely jednou ranou, a s automatem to umí každý tele který beží a drží spoušť, ale dobrej hráč s puškou vnášel do řad soupeře hrůzu :)

fík

• Wehrmacht
    Major - major
Mauser 98K
« Odpověď #4 kdy: Srpen 15, 2006, 10:41:07 »
Jo jako sniperka to jo. Ale třeba v lese nebo městský zástavbě bych jako pěšák mít opakovačku nechtěl. Bohužel moje teorie je založená především na zkušenostech z počítačovejch her. :D  Myslím ale že je to v nich jasně patrný. Sniper potřebuje jen jeden výstřel ale jako výzbroj pro pěchotu bych volil M jedničku.

Jo a hádejte kolik nepřátel dostal nejlepší sniper a jaký byl národnosti.

Milan S.

• Finská armáda
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
..
« Odpověď #5 kdy: Srpen 15, 2006, 10:55:06 »
prece jasny ne  :P  Fin, Simo Häyhä, zabil 500 rusů a další 200 samopalem. Co se týče Finů, tak u mě to sou největší borci. Když k nim rusové na začátku války vtrhli s šílenou převahou, apelovali na dělnickou třídu ať se přidá ke komančům a při tom dřevěné dělnické čtvrti bombardovali zápalnými pumami, finové jim to vrátili i s úrokama. Malý jednotky na běžkách dokázali zatopit spoustě rusů.

Sepp Rössner

• Luftwaffe
  • Oberleutnant - nadporučík
Mauser 98K
« Odpověď #6 kdy: Srpen 15, 2006, 11:37:49 »
Souhlasím s fíkem a milanem , že než k98 je lepsi m1 garand. Pri soubojich na velke vzdalenosti mozna k98 je presnejsi , ale na blizko (zastavba , les , krovicka atd.. ) jsou lepsi poloautomaticke pusky (m1 garand , m1a1 carabine). Opakovacky podle mě byly pro druhou světovku už opravdu zastaralé jako už bylo řečeno.

M1 byla presne ta zbran pro mladé kluky z celé ameriky , kteří přijeli do evropy zabíjet nácky , kdyby se jim do ruky dostaly opakovačky , tak by možná tak neexcelovali.
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

fík

• Wehrmacht
    Major - major
Mauser 98K
« Odpověď #7 kdy: Srpen 16, 2006, 02:23:12 »
M!l_An  Jasně že je to on. Byl sem dost překvapenej když sem se to dozvěděl. Těch 500 puškou to je hustý, ale nedokážu si představit 200 samopalem to nedal ani Rambo. No ten možná jo. Protože bojoval jen ve finský válce. Ta zas tak dlouho netrvala. Kdyby šel s Němcema i do druhý a měl kliku a přežil tak by se moh klidně dostat na půldruhýho tisíce :D

Jo tak dalo mi to fušku najít to a nevim jestli je to to samé co už sem viděl nebo jiný zpracování každopádně tady si můžete porovnat úspěchy snajprů ve všech válkách. WWII je nejkrvavější i v tomhle směru. A mrkněte na to hledal sem to hodinu je to zajímavý.http://www.snipercentral.com/snipers.htm

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Mauser 98K
« Odpověď #8 kdy: Srpen 16, 2006, 10:28:33 »
Tak poporade :

Citace: "fík"
Jednoznačně souhlasim s petrem. Mauser byla za války už hodně stará puška. M1 garand byla nejlepší. Rozhodně zní PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSK-PRÁSk-PRÁSK-PING líp než CVAK-CVAK-CVAK-PRÁSK-CVAK-CVAK-CVAK-PRÁSK.

:D  Tak tohle nema chybu. by jsi mohl jit vyucovat do skoly :). Nevidel jsem lepe nazorne vysvetleny rozdil mezi poloautomatem a opakovackou. :)

Citace: "Sepp Rössner"
Souhlasím s fíkem a milanem , že než k98 je lepsi m1 garand. Pri soubojich na velke vzdalenosti mozna k98 je presnejsi , ale na blizko (zastavba , les , krovicka atd.. ) jsou lepsi poloautomaticke pusky (m1 garand , m1a1 carabine). Opakovacky podle mě byly pro druhou světovku už opravdu zastaralé jako už bylo řečeno.

M1 byla presne ta zbran pro mladé kluky z celé ameriky , kteří přijeli do evropy zabíjet nácky , kdyby se jim do ruky dostaly opakovačky , tak by možná tak neexcelovali.

Ty jsi to vystihl presne. Dat americanum do ruky opakovacku tak by urcite tak neexcelovali. Jak psal m!|_An tak opakovacka v rukou dobreho strelce je opravdu smrtonosna zbran. Ale troufam si rict, ze M1 v rukou tehoz strelce by byla jeste smrtonostnejsi. A k te spolehlivosti, je to mozne (cetl jsem ze velke problemy se spolehlivosti meli napr. Steny,ale to je off topic), ale i presto bych uprednostnil vetsi palebnou silu (si porovnejte druzstvo Kar98k s druzstvem s M1) Garandu oproti klasicke opakovacce.

Citace: "m!|_An"
Četl jsem interview s třemi nejlepšími německými snipery, všichni tři upřednostňovali k přesnému odstřelování Karabiner.

Ohledne sniperky souhlasim, ze Kar98k byla spickou te doby. I kdyz z vlastni zkusenosti, takova G-43 taky pekne nese :) a doba mezi vystrely je zhruba polovicni.

Ten fikuv odkaz je vybornej, musim za nej podekovat, ale netusil jsem, ze rusove byli tak uspesni odstrelovaci. No klobouk dolu. A co tam dela ta ceska  :shock:, tak na to cumim jak puk.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Sepp Rössner

• Luftwaffe
Mauser 98K
« Odpověď #9 kdy: Srpen 16, 2006, 11:02:21 »
Řekl bych že možná větší náročnost na údržbu se vyplatí , když z toho máte tak dobrou zbraň a ještě poloautomat. Stačí se o ní víc starat , to je vše. K98ku ste mozna vycistili za chvilinku , ale pak v boji bych nechtel stat proti particce zfanatizovanych amiku s garandama.
"Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou."
General G. C. Patton

Milan S.

• Finská armáda
...
« Odpověď #10 kdy: Srpen 16, 2006, 11:17:43 »
jo s tou partickou silenejch amiku mas pravdu, hral sem hru Brothers in Arms a to se nada popsat jinak nez banda silencu z garandama, jakmile byl kontakt, vsici zacali palit, a bez prestavky, vyšil zásobník, PING! nabil a jel, a furt dokola. Dokud si ty němce neoběh a nedostal je zezadu, protože byli před tou smrští schovaný.

ke snipercentral.com, jo tu stranku znam, ale vetsina seznamu je prevzata z jedny rusky stranky, tam ta ceška měla i fotku, tady má možná taky, a z toho důvodu tam je pár němců a moře rusů, o žádnym podobnym seznamu ze strany osy nevim, škoda.

fík

• Wehrmacht
    Major - major
Mauser 98K
« Odpověď #11 kdy: Srpen 16, 2006, 04:36:19 »
Není ten ruský seznam toto?http://wio.ru/galgrnd/sniper/sniper.htm A kouknete ne čtvrtou fotku odshora (Shanina) tak tomu říkám anděl smrti :D

Má nejoblíbenější žena-snajperka je ale Mila Pavličenková- dostala jich 309.

A ta česká snajperka- tady je o ní trochu víc.http://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Ljalkov%C3%A1

Hugo Primozic

• Host
Mauser 98K
« Odpověď #12 kdy: Srpen 16, 2006, 06:39:51 »
Souhlasím s tím že na krátkou vzdálenost by měli výhodu automatické pušky,ale na větší jednoznačně Mauser 98k.Mezi opakovacími puškami 2.sv nemá konkurenci.

Porovnání opakovacích pušek 2.sv.

Mauser 98k

Mauser 98k s přídavným granátometem.

Ruský Mosin Nagant

Anglická Lee Enfield

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
Mauser 98K
« Odpověď #13 kdy: Srpen 16, 2006, 08:35:47 »
Souhlasím, jak bylo řečeno, M1 garand má mnohem větší potenciál než Mauser, přece jenom 8 nábojů je lepší než 5, prásk prásk prásk je lepší než cvak cvak, ale je to poloautomatická zbraň a to se s Kar98, která je přece jenom na tu dobu trochu zastaralá opakovačka ( i když britové, měly opakovačky mnohem déle, než němci ), přece jenom nedá zas až tak srovnávat. Spíš by mě zajímalo srovnání s německy Gewehrem 43?

Gewehr 43 druhý od shora, myslím, že takovouhle sbírku by chtěl asi každej z nás :D  :wink:

Jinak k té karabině, kámoš má karabinu M1 Lee Enfield 1914, míříl sem z ní a něchtěl bych s ní na bojiště, je těžká jak kráva a má težiště někde u mušky, hrozně to táhne při střelbě dolu...  :wink: oproti ostatním puškám je dost mohutná
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Sepp Rössner

• Luftwaffe
Mauser 98K
« Odpověď #14 kdy: Srpen 16, 2006, 09:02:01 »
kdyz je tu spousta obrazku , tak taky neco poslu na doplneni :

M1 Garand

M1A1 Carabine , nahoře s pevnou a dole se sklopnou pažbou pro výsadkáře.

Springfield M1903 , na tu taky nesmíme zapomenout , ve ww2 ji američani používali jako odstřelovačku.

Jo btw podle mě není dulezity srovnanvat opakovacku s opakovackou , ale srovnavat dve pusky ktere proti sobe staly ( o tom samem je topic t34/85 vs hetzer , akorat to neni o puskach  :lol: ).
General G. C. Patton