Autor Téma: Zajímavé fotografie  (Přečteno 205022 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
Re: Zajímavé fotografie
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 24, 2006, 01:44:12 »
taky zajimava fotka, tedy alespon me zaujala...protoze je z roku 1978

http://www.airliners.net/open.file/1155361/M/

Kageneck

• Administrátor
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 22. června 2008 Za 3 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno. 22. června 2009
„Afrika, der Krieg ohne Hass“ Erwin Rommel

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #17 kdy: Leden 19, 2007, 11:42:59 »
Hele ten Tiger s tou tlamou na úsťovce je hustej

:shock:

Nemáš náhodou neupravenou fotku?
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Floyd

• Host
« Odpověď #18 kdy: Leden 19, 2007, 09:18:55 »
Mám tu taky zajímavou fotku, sice to není z druhý světový ale takhle pěkně otočit tank na šikmo????No posudte sami jestli je toto možné..

Floyd

• Host
« Odpověď #19 kdy: Leden 19, 2007, 09:44:48 »
No a si to nevíš ale já jsem cress zmenil jsem si nick protože jsem zapomněl heslo.ALe jinak všechno v pohodě probíhá.Přidám opět převrácený tank, a tentokrát to bude ruská T-55/54 s radlíci na střeše..

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #20 kdy: Leden 20, 2007, 07:50:00 »
Jo, to první je Merkava a mě je to sakra líto. Lešany teď jedno získaly od Izraelský armády, je to pecka, nikde jinde ho nemaj.

A tamto to je klasika vyprošťovák na téčku.
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

pan.sup

• k.k. Landwehr
  • Oberstleutnant
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 19. prosince 2008
« Odpověď #21 kdy: Leden 20, 2007, 10:23:23 »
Citace: "Floyd"
No a si to nevíš ale já jsem cress zmenil jsem si nick protože jsem zapomněl heslo.ALe jinak všechno v pohodě probíhá.Přidám opět převrácený tank, a tentokrát to bude ruská T-55/54 s radlíci na střeše..

Jedná se o MTB-1.

Poznal jste zprávně, je na střeše. Ta Merkava vypadá na Mk.I

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #22 kdy: Leden 31, 2007, 04:13:33 »
Sorry ze pisu tak pozde, tady sem neco nasel, ale je to anglicky  :?  a jeste celkem pěkny obrazek, Doufam ze to bude stacit  :wink: Jinak ten vzhled je na rok 40 celkem hodně pokrokovy

Cruiser Tank - Sentinel AC I - IV

This was a design started late in 1940 for a tank intended for Australian production utilising only readily available materials and sources. Commercial truck engines were to be used, together with an adapted bersion of the American M3 Medium Tank final drive and transmission. Cast hull and turret with 2pdr gun were features of the finalised design. Work on the AC I was held back for a time while an alternative design AC II was studied. The AC II was considered too complicated to build and was dropped. The AC I design was completed in September 1941 and the prototype was finished in January 1942. Production started in August 1942 and 66 vehicles were built. These were used only for training as there were by then plenty of American medium tanks available to equip Australian units in the field. The design was very sound with excellent armor. Note the Hotchkiss inspired suspension and the American tracks. The AC III was a close support version. The 25pdr gun required a larger turret ring and turret. The hull MG was eliminated and the triple engines were given a common crankcase. The prototype was tested early in 1943, however there was no production. The AC IV was a further developement of the AC III fitted with a 17pdr gun. Pending the availability of the 17pdr gun, twin 25pdr guns were fitted in order to simulate the high recoil of the 17pdr for test purposes. One test vehicle in the AC series was fitted with torsion bar suspension but did not proceed beyond prototype stage. Dimentions of the AC III and IV were generally similar to the AC I.

Specifications Crew 5

Weight 62,720 lbs

Length 20' 9"

Width 8' 5"

Height 9' 1"

Performance 3 x Cadillac V8 117hp each

Max road speed 20 mph

Armament 2pdr, 1 x MG        

+ Celkem dobry odkazy

http://www.wargaming.net/tanks/australia_models/sentinel_2.htm http://www.answers.com/topic/sentinel-tank

"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

fík

• Wehrmacht
    Major - major
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 15. června 2007
« Odpověď #23 kdy: Únor 11, 2007, 07:18:03 »
Zajímavá úprava. To jsem taky ještě nikdy neviděl. Raketa bude asi letecká. No já nevim ví někdo?
"Dobrovolníci k obsluze útočných děl vystoupit!"

"Život vojáka od útočného dělostřelectva je krátký, ale smysluplný."

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #24 kdy: Únor 11, 2007, 09:47:11 »
Citace: "fík"
Zajímavá úprava. To jsem taky ještě nikdy neviděl. Raketa bude asi letecká. No já nevim ví někdo?

Určitě to bude letecká raketa, přiznám se, že smysl té úpravy mi zůstává utajen. Nenapadl mě způsob jak by se to dalo bojově použít. Přiklonil bych se spíš k názoru, že to sloužilo pouze k testování, ale je to pouze můj odhad.
"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

Floyd

• Host
« Odpověď #25 kdy: Únor 12, 2007, 02:42:13 »
No při prvnim pohledu mně to taky připadalo jako raketa.Hm taky nevim možná se někdo připojí a bude snad vědet..

rase

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. listopadu 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 8. prosince 2008
« Odpověď #26 kdy: Únor 12, 2007, 02:55:02 »

+ jakýsi text

Sherman Tulip Typhoon-type 60lb. Rocket attachment as used by the 1st Coldstream Guards, Rhine 1945.

Doufám že stačí, protože vic toho asi neseženu  :?  :D
"Prasata! Chcete snad žít věčně?!" Fridrich Veliký, král pruský, v bitvě u Leuthenu, 1757

Hans

• ČSR
  • Podplukovník
    • http://www.krieg.estranky.cz
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 17. října 2008
« Odpověď #27 kdy: Únor 12, 2007, 08:27:59 »
>> http://www.krieg.estranky.cz <<
>> http://www.pistecesky.ic.cz/<<

Durch Krieg zum Sieg.
Si vis pacem, para bellum.
Inter arma silent musae.
Fortes fortuna adivuat.

Floyd

• Host
« Odpověď #28 kdy: Únor 13, 2007, 03:51:48 »
No konečně, hm tak to je dobrý já větší fotku nenašel....

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #29 kdy: Únor 13, 2007, 05:14:04 »
Třeba šlo o pokus o zesílení protitankové výzbroje díky těm raketám :D.