Autor Téma: Zajímavé fotografie  (Přečteno 205025 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Hugo Primozic

• Host
Zajímavé fotografie
« kdy: Srpen 12, 2006, 12:23:03 »
Do tohoto topicu dávejte fotografie,které vám přídou jakýmkoliv zpusobem zajímavé.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
Re: Zajímavé fotografie
« Odpověď #1 kdy: Srpen 12, 2006, 12:38:55 »
Jo tak tohle byl dobry napad zalozit tohle tema. Taky neco pridam.

Nekonecny prach na ruskych cestach. Na cernobile fotce to neni tak patrne, ale ten prach zalezal opravdu vsude.

opravdu zajimavy zpusob prepravy flaku

priserne podminky vychodni fronty. docela deprimujici fotka (aspon pro mne)

"Es gibt keine verzweifelten Lagen, es gibt nur verzweifelte Menschen. "

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #2 kdy: Srpen 15, 2006, 07:25:12 »
Petře, seš si jistej, že je ta první fotka černobílá?  :D

Ať je tady i nějaký tank :wink:  osádka na východní frontě si dělá oběd :D

,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Hamerinski

• Čestný moderator
    • Letadla, letci, osobnosti WW II
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #3 kdy: Listopad 01, 2006, 04:11:32 »
Někdy se přistání nepovede. Nouzové přistání s pevným povozkem jak je vidět nedopadá úplně dobře. Jen mě přijde, že jde o nouzák na Anglickém území.

Peter

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 23. prosince 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007 Za zásluhy o rozvoj fóra. Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 16. července 2008
« Odpověď #4 kdy: Listopad 01, 2006, 04:27:10 »
Z čeho usuzuješ, že jde o Anglii?.Ale možné by to být mohlo, během bitvy o Británii se Italové zapojili do několika náletů. 18.stormo a 56.stormo létalo právě s CR-42. Já bych to spíše tipoval na přistání někde v Africe (podle pusté planiny všude kolem).

Hamerinski

• Čestný moderator
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 11. září 2008
« Odpověď #5 kdy: Listopad 01, 2006, 04:34:07 »
Podle těch tmavých uniforem a hlavně to jsou docela teplé hadry na poušť.

Peter

• Čestný moderator
« Odpověď #6 kdy: Listopad 01, 2006, 05:56:41 »
Citace: "Hamerinski"
Podle těch tmavých uniforem a hlavně to jsou docela teplé hadry na poušť.

No to máš pravdu, těch uniforem jsem si nevšiml, v tom by jim bylo asi "trochu" teplo.

David Schnitzel

• Host
« Odpověď #7 kdy: Listopad 01, 2006, 08:38:41 »
No hele lidi já si myslim že sou to anglicky vojáci a je to nekde na poli v anglii ale sem jenom člověk takže i já se můžu mejlit. :!:

Galland

• Luftwaffe
  • Leutnant - poručík
« Odpověď #8 kdy: Listopad 07, 2006, 07:45:39 »
tuto fotku asi videl kazdej kdo si prohlizel topic ss/ufo ale ja proste neodolal to dat sem a zeptak se: "co je to za britsky bombarder???" :?:  :shock:

http://www.foto-album.cz/show.asp?Id=163687&Action=Max

Hamerinski

• Čestný moderator
« Odpověď #9 kdy: Listopad 07, 2006, 08:32:07 »
To netuším, ale spíš jse o nějaký výmysl autora obrázku, kterému nedošlo že písmenem P se značily v Británii prototypové letouny. A navíc britové měli na letadlech označení XX-X a ne X-XX. Ale docela by mě zajímalo co je napsané na tom obrázku vlevo dole a co je tam za značku.

Jinak ta modrá potvora je Horten IX / Gotha Go 229.

Black

• Francouzská cizinecká legie
  • Lieutenant-colonel
    • http://www.greendevils.estranky.cz/
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
« Odpověď #10 kdy: Listopad 20, 2006, 06:33:56 »
Pěkný pomník, jen co pravda.

Nevíš náhodou, kolik Avií bylo zařazeno do Luftwaffe?

Četl jsem, že se také zkoušely na letadlovou loď Graf Zeppelin (tuším 3-4kusy).

Tak jsem při brouzdání na netu narazil na tuto fotografii:

Ojedinělé využití trupu Do-24....pěkná lodička. 8)
"Padáčkáři všech zemí, spojte se!"
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

marty

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
    • http://www.obrnenci.estranky.cz
« Odpověď #11 kdy: Listopad 26, 2006, 08:40:56 »
Není to motorka co používaly hoši z SAS ???

ten Bren chápu, ale ten samopal pro řidiče :arrow:  nemyslíte, že ta trubička co k němu vde je uprava spouště  :arrow:  aby mohl střílet i za jízdy, stačí zmáčknout páku na řidítkách jako na kole  :idea:  :P
,,Včera jsem se slavnostně vyčural do Mosely'' generál George Patton, hlášení pro ministerstvo války, prosinec 1944

Black

• Lieutenant-colonel
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 2. listopadu 2008 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 9. července 2007
« Odpověď #12 kdy: Listopad 27, 2006, 11:47:06 »
Tak o použití motorek u SAS jsem neslyšel, ale je to možné! ( když mohli mít upravené Jeepy, tak proč ne motorky? )

Nemyslím si, že Thompson má upravenou spoušť, proč také? Dle mého ta motorka neměla rychlopal a tak plyn zůstal v poslední poloze, v jaké jí řidič nechal a pak mohl pohodlně střílet!

Jestli někdo víte o použití jakýchkoliv motorek u SAS, tak sem stím prosím!!
"Však víte, jak to chodí u výsadkářů. Chtějí buď vyhrát, anebo se nechají společně rozsekat!"

pan.velbloud

• Host
« Odpověď #13 kdy: Listopad 28, 2006, 02:40:11 »
Nějak na to špatně vidím, ale ten Thompson je osumadvacítka, nebo osmatřicítka? Spíš 1938 se součástmi 1928....

Black

• Lieutenant-colonel
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 06, 2006, 04:10:19 »
Podle mého to bude spíše 1928! Ta měla předpažbyčku, natahování závěru zhora a větší úsťovou brzdu!

Tak další zajímavý obrázek.

Takhle se na něj musí  :)

p.s. Nevíte někdo nějaké info o nasazení motorek u SAS?