Autor Téma: Winchester M 1897 - Trench gun ( USA )  (Přečteno 20111 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
Re: Winchester M 1897 - Trench gun ( USA )
« Odpověď #30 kdy: Květen 23, 2013, 10:21:25 »
Tady přidám jednu fotečku z pole

Právě, protože Americké ozbrojené složky si zakládají na nepoužívaní zakázaných zbraní, alespoň ne na viditelné používání, tak bych řekl, že to je jen Thorova nepodložená domněnka (současně ale nechci aby to vyznělo negativně)
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
  • Není vždy hříchem neuposlechnout příkazu vrchnosti
« Odpověď #31 kdy: Květen 23, 2013, 12:45:04 »
Je zakázáno používat střely (myšleno pro běžné pěchotní zbraně) než jsou celoplášťové a  tyto upravovat pro zvýšení ranivého účinku. Tuším, že je to přesně specifikováno v tzv Haagské úmluvě (Nechce se mi to hledat.)
Brokovnice jsou povoleny například pro strážní službu. Ovšem to neplatí pro policejní jednotky, ty nejsou vázány žádným omezením.
A co se týče používání zakázaných zbraní Američany...mezi zakázané zbraně patří i protipěchotní miny, přesto je armáda USA jedním z jejich největších uživatelů.
 http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/bezpecnostni_politika/odzbrojeni/konvencni_zbrane/protipechotni_miny/index.html
Dále používání tzv kazetové munice, používání bomb s uhlíkovým pláštěm proti ryze civilním cílům při tzv humanitárním bombardování Srbska
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

JSEM VLASTENEC , JSEM NA TO HRDÝ A OSUD MÉ ZEMĚ MI NENÍ LHOSTEJNÝ

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #32 kdy: Květen 23, 2013, 01:19:12 »
Ad munice: Ano tušíte. tzn. že pro mě teď mají vaše informace informace stejnou váhu, asi jako z každého jiného neověřeného zdroje.

Citace
Ottawská úmluva (Convention on the Prohibition of the Use, Stockpiling, Production and Transfer of Anti-Personnel Mines and on Their Destruction) je výsledkem intenzivního úsilí mezinárodního společenství o zákaz protipěchotních min z důvodu jejich dlouhodobých tragických následků, a to zejména pro civilní obyvatelstvo.

Tím rozumím, že se myslí klasické protipěchotní miny, které se nechají někde nastražené na nepřítele a po válce jich zůstane hafo zapomenutých. Američané od 50. let tyto miny nepoužívají (neříkejte mi, že jste tak neznalý že tohle nevíte, spíše to dle mého účelově vynecháváte), používají směrové Claymore miny, které nejčastěji odpaluje operátor přes drát spouštědlem. V časech Vietnamského konfliktu, ze kdy své znalosti hlavně čerpám, byla praxe, že  "nepoužité" Claymory si muži odnsli ssebou pro další použití. Tudíž, dle mého výkladu práva, se Ottavská úmluva na tyto typy min nevztahuje.

ad letecká munice: o tomhle žádné info nemám, tak vám to nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit.
Rod Flanders

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #33 kdy: Květen 23, 2013, 04:10:10 »
USA odmítly podepsat Ottawskou úmluvu s tím, že protipěchotní miny jsou nedílnou součástí jejich výzbroje. (mimo jiné, nepodepsalo to třeba i Rusko, Čína a několik dalších států). Ottavská úmluva zakazuje nejen jejich používání ale vůbec jejich vlastnictví ve výzbroji.
Pojde dobytek,zemřou tví přátelé. I ty jednou zemřeš. Však jedno nikdy neumírá ! Tvé jméno! Tvé jméno,tvá sláva a skutky jenž si vykonal.

Hrdinství je stav ducha, kdy se chlapci mění v muže. A muži v mrtvoly. Obvykle zcela zbytečně.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #34 kdy: Květen 23, 2013, 06:48:36 »
No, neodpovídáte uplně na to, co jsem napsal, ale musím se přiznat že jsem elektrotechnik, ne právník, úplně do toho nevidím jak to je.

Jen říkám, že Američané již skoro 60 let ty klasické nášlapné miny nepoužívají.
Rod Flanders

Tuchačevskij

• Rudá armáda - RKKA
  • мл. Сержант - Mladšij seržant
« Odpověď #35 kdy: Květen 23, 2013, 06:55:18 »
A používá dnes ještě nějaký stát ty klasické nášlapné miny? Také by mě zajímalo, zda-li dnes ještě nějaký stát má zařazený ve výzbroji ten plamenomet?  ::)
"Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu"

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #36 kdy: Květen 23, 2013, 07:01:37 »
No, rusové po Vietnamu zkopírovali Claymore miny, tak ti už asi ne. Ze stejného důvodu bych řekl že Čína taky ne. Ve velkém se používají v Africe dodnes, ale kde je berou, to nevím... O výzbroji S. Koreje se dá jen dohadovat.... A zbytek netuším. Vesměs státy,  jejichž vlády které byly s Američany zadobře už ty miny asi nepoužívají. Ale o zbytku si netroufám spekulovat.
Rod Flanders

rasticek

• Rudá armáda - RKKA
  • лейтенант - Lejtenant
« Odpověď #37 kdy: Květen 23, 2013, 08:14:25 »
A používá dnes ještě nějaký stát ty klasické nášlapné miny? Také by mě zajímalo, zda-li dnes ještě nějaký stát má zařazený ve výzbroji ten plamenomet?  ::)
nášlapné míny sú vo výzbroji Talibanu a teroristov, ale teroristi nie sú armáda.
Plamenomet mala vo výzbroji IRA sa mi zdá
Bojuj s nepřáteli, zachraň přátele.

Bambi

• Rudá armáda - RKKA
  • подполковник - Podpolkovnik
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 9. července 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 29. září 2007 Udělení za přínosné zasahování do diskuzí a jejich obohacení novými poznatky.   Uděleno: 20. července 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. září 2008
« Odpověď #38 kdy: Květen 24, 2013, 09:18:51 »
OK, právník zasahuje  :D

ÚMLUVA O NĚKTERÝCH KONVENČNÍCH ZBRANÍCH (CCW)

Protokol I - zákaz rentgenovými paprsky nezjistitelných úlomků...od roku 1980

Protokol II - miny....rychlým prolétnutím anglického textu jsem nezjistil výjimku pro směrové miny..ačkoli jiné zdroje tvrdí, že klasická minová pole zakázaná nejsou..jsou zakázány miny maskované jako civilní předměty (panenky atd.), miny vybuchující pod minohledačkou, miny nezjistitelné minohledačkou, miny bez autodestrukčního zařízení atd.

Protokol III - zápalné zbraně......včetně plamenometů, fugasů, zápalné munice...ovšem údajně jen při použití, kde by mohlo dojít k civilním ztrátám, v klasckém boji kombatant-kombatant nikoli.

Situace na poli mezinárodního práva je nepřehledná, protokoly se doplňují, některé státy ratifikují, jiné ne, požadují se výjimky.....

Ale nevím, proč by měly být zakázané brokovnice.
"пуля дура, штык молодěц!!!"

Thor Herman

• ČSR
  • Podplukovník
« Odpověď #39 kdy: Květen 24, 2013, 12:32:48 »
Brokovnice nevystřelují celoplášťové střely (stručně řečeno) Toto ovšem platí pouze pro použití proti živé síle nepřítele (kombatantům), nikoliv při strážní službě, při vyrážení dveří při prohledávání atd.(Ostatně i ten voják na obrázku který poslal Ssgt.Vais má na zádech běžnou útočnou pušku.)
Tak nějak mi to kdysi bylo vysvětleno vojenským odborníkem.