Autor Téma: Aichi D3A "Val"  (Přečteno 8625 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Warran

• Host
Aichi D3A "Val"
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 01, 2006, 05:31:51 »
Použití jako stíhačky se mi taky nezdá. Mám stejný názor jako Hamerinski. "Stíhací" boj se asi vyskytl, ale spíše jako iniciativa jednotlivce proti slabému nepříteli než jako oficiální doktrína.

Ve srovnání se svým protějškem Douglasem SBD Dauntless byl v nevýhodě už díky pevnému podvozku. Četl jsem o snaze o použití Dauntlessů jako stíhačky proti japonským Kate, tuším v Korálovém moři, ale myslím, že nic moc to nepřineslo.

Páter

• Wehrmacht
    Oberstleutenant - podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. <br Uděleno: 20. srpna 2007 /> Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.  Uděleno: 12. května 2008
Aichi D3A "Val"
« Odpověď #16 kdy: Červenec 11, 2007, 07:17:30 »
Musim sa zastat Hlinika, tiez som o tom cital, ze ich pouzivali ako stihacky (nudzovo), ovsem urcite nie nad Cinou, ale v Pacifiku. Podobne ako Americania pouzivali Dauntless... Argument, ze jeho vyzbroj bola slaba, neobstoji. Pozrite sa na vyzbroj Ki-43-I... presne taka ista, a to bol stihac. Okrem toho, obratnost mal Val dostatocnu, bol na tom lepsie ako Wildcat, takze v suboji 1:1 sice nemal vdaka slabej vyzbroji velku sancu vyhrat, ale mohol ho vymanevrovat v horizontale pri malej rychlosti, kedy mal mensi polomer zatacok a minimalne ho poskodit a zahnat... No a do boja mohol symbolicky zasahovat aj palubny strelec. Piloti tychto lietadiel, ako vsetci piloti IJN na zaciatku vojny, boli skvele vycviceni a urcite si boli vedomi vlastnosti dvojich strojov a patricne ich aj vyuzivali.
Ak máte v ruke kladivo, všetko ostatné
vyzerá ako klinec.

If fire fighters fight fire, and crime fighters fight crime, what do freedom fighters fight?