Autor Téma: Airsoft  (Přečteno 176429 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondro AK47

• Slovenská armáda
  • Stotník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 28. května 2009
Re: Airsoft
« Odpověď #450 kdy: Červenec 14, 2009, 10:34:17 »
No takto:
1. Thompson. Aj ja som sa dozvedel že sa prednedávnom prestal vyrábať, ale je tu jedna záchrana. Cybergun prebaľuje čínske zbrane, a má vo svojej ponuke aj Thompsona. Na 99% si trúfam tvrdiť že je to presne ten od Cymy (iná čínska firma ho, pokiaľ viem, nerobí). Ak teda chceš Tommyho, asi ti nezostane nič iné len Cbg. Na druhú stranu máš záruku na zbraň (ktorá aj tak odpadne po najmenšej snahe o upgrade). Thompson ale má jednu nevýhodu ak máš veľké ruky a to síce malý priestor medzi pištoľovou rukoväťou a krkom pažby. Navyše je v krku diera na upevňovaciu skrutku s nezahladenými okrajmi ktoré sa (aspoň mne, ale ja mám ruky veľkosti medvedej laby :) ) zarezávali do hornej plochy dlane....treba obrúsiť. Inak je zbraň ale spracovaná pekne, aj keď spodná časť púzdra záveru je z plastu nič sa nekýve. Pažbenie je z plastu tiež.
 Mechabox je ver. IV (nechcem klamať, radšej si to ešte over). Viem len že 120 ťahá spoľahlivo (budem všade udávať zisťovanú spoľahlivosť s M120, je to najbežnejšia struna používaná na upgrade).  Určitým plusom je, že pri čínach nemusíš kupovať baterku a nabíjačku (sú dodávané so zbraňou. Ak nechceš dávať veľký upgrade a nepožaduješ mega kadenciu baterka stačí, radšej ale vymeň). Nabíjačku by som ale vymenil určite. Či príslušenstvo dáva aj Cbg to už neviem.
2. M15A4. Dám ti jednu kamarátsku radu. Sportline nekupuj ľudia s tým nemajú zrovna najlepšie skúsenosti. Je to len prebalená čína (vraj nevaľnej akosti) s pridaným razením CA a možno logom Armalite. Ja byť na tvojom mieste, radšej by som zobral M4 buď od JG (overená značka, bohužiaľ plastové telá) alebo radšej od Dboys/PJ apod. To už sú M4 jako lusk :) Ak M15A4 od CA, v poriadku kľudne, ale regulérnu CA a nie sportline. Regulérnej sa už veriť podľa mňa rozhodne dá. Všetky M4 majú ale jednu potenciálnu nevýhodu, a to mechabox verzie II. Ak chceš hrávať so zbraňou v základe v poriadku. Z hľadiska upgradu by som ale radšej vyberal nejakú M4 so zosilneným mechaboxom pre istotu. Dboys/PJ (nie všetky) a niektoré CA (medzi nimi aj M15A4 a jej podobné) majú zosilnené mechaboxy. Pre nezosilnený je max. bezpečný upgrade zhruba 120-130 m/s, je to ale kus od kusu. Väčšinou to ale bohato stačí. Na nete je kopec rôznych recenzií, ak chceš pošlem nejaké linky cez SZ.
3. AKS74U. Mne to pripadá ako najlepšia voľba z Tebou udaných zbraní. Mám doma AKS74U od Dboys, Cyma ale myslím veľmi ďaleko nebude. Dboys je spracovaná veľmi pekne. Nič sa nekýve, všetko pôsobí ako z betónu. Dokonca aj flashhider (tlmič výšľahu plameňa) sa ani po skoro 2 rokoch ani nepovolil nieto ešte odlomil (chronický problém AK-47 Beta od TM napr.). Dboys, aj keď má sklopnú pažbu (veľmi pekná, lisovaný plech, drží pevne) má možnosť vloženia veľkej batérie (pod kryt púzdra záveru). Nemá totiž pri predpažbí prepážku takže baterku je možné viesť skoro po celej dĺžke zbrane. Či to má tak aj cyma, neviem. Telo je z nejakej zliatiny, ktorá ale pôsobí dosť pevne a trvácne. Máš tam mechabox ver. III, ktorý kľudne udrží aj 140 dlhodobo. Navyše, priamo žo škatule malo moje AK-čko zhruba 120 - 125 m/s, ani nebol treba upgrade. Kvôli krátkej hlavni je presnosťou na tom trošku horšie, ale nieje to nič hrozné. ALE pri všetkých čínach je skoro nutné vymeniť hop-upovú gumičku.
Na záver len toľko že prajem šťastnú ruku pri výbere! ;)

Milan S.

• Finská armáda
  • Everstiluutnantti - Podplukovník
  • Za zásluhy o rozvoj fóra. Uděleno: 29. května 2007 Za 1 rok aktivní činnosti na fóru. Uděleno: 20. srpna 2007 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 12. srpna 2008 Za zásluhy o rozvoj fóra.   Uděleno: 1. listopadu 2008
« Odpověď #451 kdy: Červenec 14, 2009, 02:49:41 »
Když tu probíráte čínský AK, tak krátce poreferuju o svý AK-74s od Kalashe, kterou už chvíli mám.
Stále skálopevně drží, nic se nekýve, neviklá ani nevrže. I po lehkém upgradu není žádný problém s novějšími díly, zbraň podává z origo rohlíku bez problémů. S novou kabeláží a s 9,6 buřtovou baterkou má slušnou kadenci i s M120 guarder. Můžu jen doporučit - za ty peníze je to výbornej kauf. K vidění v podpisu :)

ooondra

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #452 kdy: Březen 25, 2010, 05:14:43 »
Čau mám airsoftovou stránku za Wehrmacht a mám  zájem o nové členy zatim nikoho nemám.
Chtělo by to polní šeď  vz.36  a zbrań za 2 světové války. Beru od  14 let.
Jinak jsme ve středních  Čechách spíš víc od Prahy  na  severozápad.
Kdyby někdo měl zájem aď mi napíše na icq:567156949. :)

Monty

• Rudá armáda - RKKA
  • майор - Major
« Odpověď #453 kdy: Březen 25, 2010, 07:18:11 »
Dej sem odkaz webovek.

ooondra

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #454 kdy: Březen 25, 2010, 09:20:40 »
Tohle jsou oni : http://www.whtym.estranky.cz/  ale ještě to nic moc neni dnes jsem začal dělat je ale napiš na icq a dozvíš se víc. ;) Na icq jsme ve 20:00 hod.

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #455 kdy: Leden 22, 2012, 07:41:57 »
Ahojte,môžem sa spýtať ako hodnotíte túto zbraň poprípade máte nejaké skúsenosti s ňou?
http://gunfire.sk/tovar/833-Mauser_Kar98__KAR98KW_?PHPSESSID=t06bsno9fk4gnnbadnho4ca4d2#images

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #456 kdy: Leden 23, 2012, 10:02:24 »
Držel jsem ji v ruce a střílel jsem s ní, tak poreferuji své zkušenosti.
Provedení: Super, vše vypadá velice věrohodně nic se nehýbe.
Praktičnost: Horší, je to tak maximálně na modeling, na Airsoft nebo něco podobného fakt ne. problém jsou, jak asi napadne, nábojnice. Aby po každém výstřelu člověk sbíral nábojnici, protože ty nábojnice taky nejsou (a vůbec nejsou) levné. Jo a ty nábojnice se pěkně blbě nabíjí....
Toť asi tak vše co bys asi chtěl vědět. závěr je, že pokud chceš jen na zeď, tak proč ne, ale na Airsoft si pořiď spíš něco jiného, "zásobníkového" typu
Rod Flanders
3rd Marine Division Reenacting Group (1958 - 1979)

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #457 kdy: Leden 23, 2012, 03:06:04 »
Ja som doteraz preferoval ostrelovačský boj a tam som moc kadenciu nevyužil preto by ma viacej zaujímala jej presnosť a dostrel.

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #458 kdy: Leden 23, 2012, 04:31:30 »
Nejedná se o kadenci, ale o to, že ty nábojnice postrácíš...
Rod Flanders

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #459 kdy: Leden 23, 2012, 05:03:32 »
Tiež pravda,nábojnice zruba ako ďleko vypadnú pri prebíjaný?

Werner Mölders

• Luftwaffe
  • Oberstleutnant - podplukovník
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 9. března 2008 Za 2 roky aktivní činnosti na fóru.    Uděleno: 9. března 2009
« Odpověď #460 kdy: Leden 23, 2012, 06:25:04 »
Někdo mi říkal že perfektně fungují nějaké vystřelené náboje (nějaký Winchester). Stačí prý zalít silikonem a navrtat  ;D
Ampulle !!!

Ssgt.Vais

• US ARMY
  • Major
« Odpověď #461 kdy: Leden 24, 2012, 01:16:24 »
Jugen: Tak to doopravdy nevím..
Rod Flanders

Laky_SWAT

• Wehrmacht
    Schütze - vojín
« Odpověď #462 kdy: Duben 06, 2012, 10:16:45 »
Winston bez okuliarov alebo niečoho na ochranu očí ani NESMIEŠ hrať. RAM má svoj zmysel, ale mám pocit že soft je pre väčšinu ľudí stále atraktívnejší, lacnejší a dostupnejší. Uvidíme čo ukáže budúcnosť. A Kolomaznik - u nás pokusy boli, iniciatíva vyšla akurát od nášho týmu po súhlase týmov z okresu, avšak na úrovni kraja to skončilo, nevideli jasný zmysel (vraj) takže koniec. Asociácia je ale super nápad (preto sme do toho išli) - hneď by sa na nás inak pozerali, ľahšie by sa hladali objekty, možno aj dajaký ten sponzor atď. Chcelo by to aby sa zapojilo čo najviac ľudí. U nás sa chystá AS liga (asi iba na úrovni kraja, uvidíme ako to dopadne, vraj ak to dopadne dobre tak na budúci rok sa vraj možno pridajú aj týmy z celej SR čo by bolo super) ale to chce fakt schopných organizátorov. A k tomu veku - AS zbrane sú voľne predajné až od 18 rokov veku. Od 15 rokov sa môže chodiť na akcie so súhlasom zákonného zástupcu, pod 15 na vlastné riziko (a, bohužiaľ, niekedy to práve s takouto "airsoftovou mlaďou" nedopadne dobre....chcú sa ukázať a niekedy to preženú....aspoň naše skúsenosti).

Cawte este chcete zalozit tu asociaciu ?? Piste na mail skvt.slovakia@gmail.sk

jugen

• Wehrmacht
    Hauptmann - kapitán
« Odpověď #463 kdy: Duben 10, 2012, 11:29:48 »
Máte niekto skúsenosti s touto zbraňou, respektíve čo na ňu hovoríte?

http://www.municak.sk/airsoft/acm-agm-mp40-black-2

Vnútro by malo byť kovové ,ale vonkajšok pôsobí na mňa plastovo.

Peterth

• ČSR
  • Poručík
  • Za 1 rok aktivní činnosti na fóru.   Uděleno: 26. června 2009
« Odpověď #464 kdy: Duben 11, 2012, 06:42:14 »
pokud tu již ten odkaz nebyl, tak dávám...
http://www.druhavalka.cz/
lidi co dělaji WW2 airsoft...